Skocz do zawartości

Yamaha FZR1000 - problem, POMOCY


3lement
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kiedys braklo mi paliwa tzn tak ze ledwo na ssaniu do garazu wjechalem. na drugi dzien wlalem bendzynke :) , moto odpalilo od tyku ale nie na wszytskie gary pochodzilo kilka sekund na ssaniu u zgaslo. teraz chodzby niewiem co niechce odpalic. pompa podaje paliwo. iska jest. aha dodam ze nigdy niebylo problemow zawsze palil od tyka, silnik nieparstkal aani nic. jesli ktos moze wiedziec o co chodzi prosze o pomoc Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez podejrzewalem gazniki na 90% i juz w nocy myslalem czy rozbierac samemu czy to komus dac. okazalo sie ze swiece trafil szl*k. niewiem czemu moze je przypalilo jak niebylo paliwka czy co... wkazdym razie swiece nowe i fura ZAS od tyku pali :) :( :P :)

DZieki wszytskim za odpowiedzi pozdrowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ledwo na ssaniu do garazu wjechalem

pierwsza sprawa nigdy na ssaniu nie jeżdzimy :)

dac. okazalo sie ze swiece trafil szl*k. niewiem czemu moze je przypalilo jak niebylo paliwka czy co.
Nigdy jak masz moto na ssaniu nie dodawaj gazu w ten sposób zabijasz swiece i niekreć dlugo rozrusznikiem na ssaniu ja tak zabilem swiece w cb500 i jeszcze jedno jak bedziesz motocykl odpalał w garażu przez zime to tylko na dobrym akumlatorze i motocykl grzejiesz az swiece osiągna wlasciwa temperature pzdro :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak owszem na ssaniu sie do garage niewjezdza ale jezeli chcesz sprawdzic sprzeglo a wokolo wszystkie TANKOWNIE zankniete na cztery spusty ? :) trzeba bylo. Jezeli ktos wie to moze mi to wyjasnic z punktu widzenia mechanicznego dlaczego sie swiece popsuly delikatnie mowiac ? pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie

Po prostu w zimie nie odpalasz motocykla WCALE bo to zupełnie niczemu nie służy

 

nie wiem jak w przypadku motocykli ale jak moj ojczulek zostawil auto i stalo w garazu miesiac w zime nie odpalane i kiedy przyszlo co do czego to przez kilka sekund silnik pracowal praktycznie na sucho. Dopoki olej nie podskoczyl slychac bylo metaliczny dzwiek. W ktoryms tam programie tez radzono odpalac raz na tydzien bo takie przestoje w cale nie sa zupelnie dobre dla silnika.

 

Dlaczego w silniku motocyklowym jest inaczej?? czesto czytalem ze coniektorzy po zimie odpalaja moto przez kilkanascie minut. Skoro nie chce zaskoczyc to oznacza ze te kilkanascie minut to dla silnika katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpasz w zime na krótki czas, chyba dlatego że ponieważ przy takich chwilowych odpaleniach wykrapla sie woda na ściankach cylinda.

Co do auta, to może czas byś olej na lepszy zmienił. U mnie auto stało około 8 miesiący (nie w garażu) i po naładowaniu auku ładnie zapaliło i nie było żadnych stuków popychaczy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa nigdy na ssaniu nie jeżdzimy :)
dac. okazalo sie ze swiece trafil szl*k. niewiem czemu

no pacz.

a ja zawsze z garażu na ssaniu wyjeżdżam - bo mam pod górkę i bym go nie wypchnął - a gdybym czekał aż się rozgrzeje, to bym całą piwnicę zagazował spalinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pacz.

a ja zawsze z garażu na ssaniu wyjeżdżam - bo mam pod górkę i bym go nie wypchnął - a gdybym czekał aż się rozgrzeje' date=' to bym całą piwnicę zagazował spalinami.[/quote']

Chłopie nie musisz aż tak wyczekiwac aż moto sie rozgrzeje wystarczy zaciągnac ssanie i chwileczke poczekać aż motocykl powolutku zacznie spadać z obrotów :D , wtedy wajcha w przód 5 sekund jeden i w góre ja czekam chwilke po wyłączeniu ssania wsiadam i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...