Skocz do zawartości

Nowe sprzęgło - ślizga się...


Bronio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj wymieniłem komplet tarcz sprzęgłowych i sprężyn - wszystko nówki z Larssona. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porzadku, sprzeglo po wcisnieciu klamki pracuje, biegi ladnie i ciszej wchodza, przy wrzucaniu jedynki moto nie wyrywa do przodu. Aaale... problem polega na tym, ze sprzeglo puszcza dopiero przy koncu puszczania klamki. Przez pierwszy 1-1,5cm puszczania klamki nic sie nie dzieje. Pozniej moto powoli rusza, ale jak calkowicie puszczam klamke - mam wrazenie ze nadal sprzeglo delikatnie pracuje. No i przy ok 8tys. obrotow sie slizga. Od rana dzisiaj kombinuje z naciagiem linki, regulacja sprzegla przy zebatce - nic nie pomaga, dalej jest tak samo. Zauwazylem jednak, ze przy regulacji sprzegla przy zebatce - rozwalilo mi sie takie blaszane zabezpieczenie. No i kiedy wciskam klamke sprzegla, to cala sruba regulacji wchodzi "do srodka". Tak powinno byc?

A moze powinienem dodac po dodatkowej podkladce przy sprezynach ( kazda sruba ma jedna podkladke jak na razie )? Chociaz przeciez sprezyny nowki, wiec nie wydaje mi sie zeby to byl problem...

Czy tarcze moga byc wlozone dowolna strona? Przekladki miedzy tarczami wlozylem ostrym rantem ( zabków ) na zewnątrz, tak jak były. Dekiel założyłem zgodnie z oznaczeniem. Śruby docisnąłem do oporu. W czym może tkwić problem?

 

Motocykl to FZR 600 z 92 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie spotkalem z czyms podobnym w motocyklu minsk po zmianie tarcz na tarcze od wsk sprzeglo sie slizgalo nie mozna bylo wogole ruszyc przyczna byly nie takie jak maja byc tarcze po zalozeniu starych tarcz spowrotem bylo duzo lepiej niz na nowych. Wydaje mi sie ze musisz wkrecic regulacje od sprzegla przy klamce do konca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...