Skocz do zawartości

Błagam pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

mam poważny dylemat chcę kupić sprzęt ale nie moge wybrać między endurakiem a nagusem kasy mam niewiele wiec nie mam mozliwości pokombinować. Oba typy mają swoje zalety jednak nie jestem w stanie ich ogarnąć bo nie mam możliwości przyjżenia sie takim maszynom z bliska a naplywają do mnie sprzeczne informacje na temat spalania pretkości max. przyspieszenia itp. Ma forum pytałem już jak to sie ma od tej mechanicznej strony ale spotkalo się to z malym odzewem. Licze na życzliwości i przynajmniej kilka odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Stary, takie pytania są poniżej pasa. To nie fair :!:

Każdy chciałby jakoś pomóc każdemu, nawet wtedy, gdy nie do końca zna temat.

Tymczasem Ty zadajesz temat w stylu "mam mało kasy, chcę kupić enduro lub nakeda. Ludzie ratunku!!!!".

To kurde kup enduro lub nakeda - tylko taka odpowiedź mi się nasuwa....

Proponuję zacząć sprawę od dobrej strony, a nie od d*** strony. Wejdź w zakładkę szukaj, wpisz napierw "enduro, cross, off-road" (co tam ci tylko do głowy przyjdzie) i przeczytaj wszystko, co o tym napisane. Potem wpisz "golas, naked itd" i znów czytaj.

Potem zrób listę sprzętów, które Cię zainteresowały - z dokładnymi oznaczeniami modeli, żeby nie było pytań w stylu "no, taki fajny bez owiewek i z silnikiem widlastym".

Jak już uzbierasz komplet materiałów, rozpocznij nowy wątek zadając konkretne, zrozumiałe dla wszystkich, pytanie.

A nie stawiaj wszystkich pod ścianą wołaniem o pomoc, bo to naprawdę nie jest fair.

A jakbyś w między czasie zainwestował 6,80 zł w Giełdę Motocyklową to byłoby zupełnie rewelacyjnie (tam jest naprawdę dużo zdjęć różnorodnych motocykli. Dodam też, że sa ceny podane :lol: )

Tak więc dość rozklejania się jak stara opona i do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie źle rozumiecie moje przeslanie nie proszę o swego rodzaju manifest nie chcę też żeby każdy z was szukał dla mie sprzetu prosze jedynie o ocene. A co do tej pomocy to sami wiecie różnie bywa, wdzieczny jestem za odpowiedzi. W sprawie zażutów odpowiem tak nie chce zeby ktoś pisal kup taki a taki motorek przysylal mi zdięcie motocykla i adres gościa ktury chce ten sprzet sprzedać. WIelu z was tłukło się już nie jedną maszyną nawet z raci tego że sprzedaliśćie takowe macie o nich pojęcie. Komentując wypowiedzi typu sprawdz pooglądaj wybież. Stary obczai sobie ile błędów czai się w opisach to raz dwa maszyny z gazet to bardzo czesto gurna pulka cenowa po trzecie ten sprzet w gazecie na zdjęciu czy z relacji jego właściciela to całkiem inna maszynka niż ta którą faktycznie kupisz. Wiem że to wydaje się dziwne ale są miejsca w Polsce gdzie w promieniu 50km jest najwyżej 100 motocykli w tym polowa to dziadki pamietające wojne. O opinie prosze a nie wymagam. Prosze o poruwnania ludzi którzy sobie takimi maszynkami śmigają bo tylko oni znają maszynę na prawdę. W kwesti tego co się lubi można podyskutować dopiero wtedy gdy ma się pewne doświadczenie. Kiedy ktoś napisze że enduro w terenie pali 10-13 l/100km i to się potwierdzi wiadomo że każdy bez budrzetu zwątpi bez sprawdzania tego. A takich opini oczekiwalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiziek, źle rozumiesz nasze przesłanie. Każdy chętnie Ci pomoże (zawsze tu tak było), ale musisz dać nam szansę.

Enduro to zarówno Varadero, jak i KTM EXC, a naked to ZRX1200 i ER-5.

 

Zrób, jak Ci Dominik poradził. Pośmigaj po dziale Motocykle, poszukaj modeli, które Cię interesują, musisz trochę zawęzić dziedzinę poszukiwań.

Ja jestem fanem nakedów, ale nie wiem, jak mogę Ci napisać np. ile pali naked w mieście. Mój pali 6 litrów....

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inny dobry sposób, żeby sprawdzić co ci się podoba. Poszukaj w okolicy salonów lub komisów motocyklowych. Jeżeli nie wiesz gdzie są to służymy pomocą (tylko napisz z jakiej jesteś okolicy). Jedziesz, oglądasz, robisz przymiarki itd. Motocykl na żywo wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciu, widać wtedy proporcje (np wysokość siodła, długość). Trzeba się przymierzyć do sprzętu i popytać w tych miejscach o ceny, serwis, zużycie paliwa. Jak będziesz już miał taką podstawową wiedzę, wtdy możemy ją zweryfikować o nasze doświadczenia.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze inna sprawa co najbardziej kochasz w motorkach

czy jezdzenie po lesie

czy ciasne winkle

czy jeszcze cos innego

z mojego doswiadczenia powiem ci tak

zawsze podobały mi sie chopery , oczywiscie wtedy gdy jeszcze niedosiadałem nowoczesnaj maszyny jaka mozna naswac GS-a

ale gdy go kupiłem i pojezdziłem zrozumiałem ze chopery to nie dla mnie

 

Ps. twoje pytanko jest za ogulne bo te maszynki maja wadu i zalety

enduro- dobre na polskie dziurawe drogi, moment w niskim zekresie obrotów,i brykanie po bezdrozach

golas - z regóły szybszy od endurki , moment w wysokich obrotach,itd :)

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne o coś takiego mi chodziło moze tzn. ktoś czymś jeździ i mówi jak jest fakt to jest to. Co do komisów to jest tak że nie chca dawać maszyny na trase canajwyżej przejazd wokoło. Wcześniej jeździlem CB 400 N ale kastrowaną a tak z upodobań to KLR 650, XT 600, GS 500 XJ 600 wiecie tak w okolicach od 500 do 750. W terenie lubie ścigać ale po szutrach lasach i w lekkim terenie na szosie cenie niskie spalanie i duże przyspieszenie a pretkość max. ok. 170. Kolejną sprawą jest to że jestem raczej mikrej postury i w walce ze sprzetem musze nadrabiać techniką. Za nieporozumienia przepraszam i za wszystko dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kup GS 500E

dla niskich wsam raz, lekki, nierłe przyspieszenie 6s do 100,

jek bedziesz jezdził około 90km/h to spali 4l

spokojnie mozna smigac po szutrach ma mało plastyków

wiec nawet jak połozysz maszyne to raczej nic sie niezłamie

ja byłem nim na pogoni za lisem i niezle sie sprawował

prosta bezawaryjna konstrukcja

poprostu rawałacja

i jaka cena :!:

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Fiziek!

Jak sam piszesz .."jestem mikrej postury"... wiec weż pod uwage cięzar morocykla i jego wysokość. W enduro "siodełko" jest przecież dość wysoko i możesz mieć kłopoty :) To tak jak jazda w wieku np 7 lat na duzym rowerze z ramą.jechac mozna ale mało komfortowo i z duszą na ramieniu.Jak widze z Tojego zeznania choppery raczej nie wchodzą w grę ale własnie w tych sprzętach siedzenie jest niziutko z tym ze zapomnij wtedy o jakiejkolwiek jeździe w lesie czy terenie.Jeśli cenisz dobrego kopa i niezłą prędkość to chyba jakaś V-ka typu VX Zgrabny naked z dużą "pałą" :D :D :D

Ja kocham choppery ale to chyba zasługa mojego wieku (39) i rodziny że nie lubię juz dużych prędkości i wole wolniej ale z fasonem....

Pozdrawiam

ps.jak juz cos zakupisz to pochwalisz się :?:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...