Skocz do zawartości

Pierwszy motor.....


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na pierwsze moto rozważam SUZUKI GS 500. Niby to całe 500ccm i 47KM ale niski moment obrotowy (podobno niski  ) zapewnia łagodną jazdę. Motocykl waży jakieś 180KG bez płynów i to mnie trochę przeraża  .

 

Na pierwsze moto Gs jest bardzo dobry! Silnik dość elastyczny, przy 80km/h wrzucasz 6 bieg, dość łagodny, nie wyrywa kierownicy z rąk, stopniowo oddaje moc. Na początek jest super :-)

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl waży jakieś 180KG bez płynów i to mnie trochę przeraża :roll: .
Nie ma się czego bać.

Pójdź do salonu suzuki, i poprzymierzaj się do różnych motocykli, na koniec usiądź na GSie, on jest lekki w porównaniu do reszty.

 

P.S. Jak przymierzałem się do armatury, to lampki w oczach mi się zapalały (jakbym tym jeździł to na światłach stawiał bym na boczną stopkę :))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz GS brałem pod uwagę Honde NSR. Wszyscy polecają ale ja jakoś się zawiodłem. 1 cylinderek, dwusów, niecałe 30KM, V-max z trudem 140km/h. Owszem jest bardzo piękne i robi wrażenie ale to chyba za mało aby wydać ok. 6000-7000pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz GS brałem pod uwagę Honde NSR. Wszyscy polecają ale ja jakoś się zawiodłem. 1 cylinderek, dwusów, niecałe 30KM, V-max z trudem 140km/h. Owszem jest bardzo piękne i robi wrażenie ale to chyba za mało aby wydać ok. 6000-7000pln

Dokladnie za ta kase kupujiesz juz nawet Honde cb500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 cylinderek, dwusów, niecałe 30KM, V-max z trudem 140km/h. Owszem jest bardzo piękne i robi wrażenie ale to chyba za mało aby wydać ok. 6000-7000pln.

 

1 cylinderek... powiadasz? a ile twoim zdaniem miałaby mić cylindrów 125-tka? :)

 

dwusuw... gdyby był to silnik 4T to by miał może z 15KM - tyle co CBR125 :lol:

 

niecałe 30KM... uuuu :lol: pokaż mi inną 125, która miałaby sporo więcej mocy od nsr

 

v-max "z trudem" 140... i to jest najlepsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwusuw... gdyby był to silnik 4T to by miał może z 15KM - tyle co CBR125  

 

True True

O tej CBR to nie warto nawet wspominać.

Co do NSR jeszcze nie podjąłem decyzji, ale jak na razie nie bardzo leży mi ten motor, mimo że chyba najlepszy ze 125ccm. Ale jak wygląda ścigacz z dzwiękiem od motorynki?? Sam nie wiem

 

Czy ten moto ma jakieś znaczące atuty. Czemu by wybrać własnie NSR a nie GS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wygląda ścigacz z dzwiękiem od motorynki??

 

slyszales kiedys jakas dobra 125 ? a motorynke ? bo mi sie zdaje ze nie slyszales przynajmniej jednego z nich

 

jesli do 18ki nie zostalo ci duzo czasu to bierz gs-a i nsr wcale sobie glowy nie zawracaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

a który rocznik NSR i GS bierzesz pod uwagę? bo z tego co widziałem na allegro, GS 1999RP jest za 6500 - czyli nawet taniej od NSR z tych roczników.

 

[ Dopisane: 16-08-2005, 18:24 ]

Za GS bardziej przemawia zdecydowanie pojemność silnika :)

Ale patrząc na fotkę tego moto na tej aukcji >> http://allegro.pl/show_item.php?item=59833987 >> to tak trochę...jakby...brzydal ten moto :P - tu jest dopiero na co narzekać: "Air cooling"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swireq - GN250 może być trochę za słaby. Ja rozumiem w pełni spokojną rekreacyjną jazdę (sam zazwyczaj tak jeżdżę), ale jak popytasz doświadczonych motonitów (szczególnie turystów), to powiedzą Ci, że spokojna jazda odbywa się najprzyjemniej na motocyklach o pojemności powyżej 1000ccm i mocy ponad 80KM. Po prostu rekreacyjna jazda na maksymalnych obrotach nie jest zbyt przyjemna, a żeby gienek250 się w miarę sprawnie poruszał, to większość czasu będziesz musiał odkręcać gaz oporowo. To żaden komfort. Inna kwestia to bezpieczeństwo - nieraz jest tak, że celem uniknięcia wypadku trzeba gwałtownie przyspieszyć - GN250 tej możliwości nie daje. Może Cię to kosztować sporo stresu w niektórych sytuacjach.

Polecam na początek pojemności 500-600, modele już wymieniono powyżej. Jeśli zakup ma być na więcej lat, to warto mieć pewną rezerwę mocy. Motocykle typu GS500, ER-5, XJ600 czy CB500 są łagodne i nie będziesz miał najmniejszego problemu z opanowaniem manetki gazu.

W każdym razie GN250 jest za słaby do sprawnego poruszania się w mieście, czy na trasie, nie pozwala też na komfortową podróż z prędkościami uznawanymi za optymalne (90-110km/h poza terenem zabudowanym). Tu znów kwestia bezpieczeństwa - nie jest bezpiecznie być często wyprzedzanym, wystarczy że jakiś typ się nie zmieści przed autem jadącym z przeciwka i możesz się spodziewać, że uniknie wypadku spychając Cię z drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elgrey no NSR to biorę pod uwagę od rocznika powiedzmy 95r. bo mają juz te kocie oczy 8) . One znacząco się nie zmieniały do 2001r bodajże. Najlepiej jakby była w okolicach 97r. Stoją te lepsze po ~7000pln jak patrzyłem. Cięzko znaleźć dobrą NSR za tańsze pieniądze. GS to wydatek rzędu 6000pln albo nawet mniej. A co do rocznika to powiedzmy od 92 nawet mogą być 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sie sprawa ma z GSami 250 400 i 500? Bo w sumie one jakos tak z wygladu mi najbardziej sie podobaja a ze nie lubie sie rzucac w oczy...

 

Wszystkie maja starte elektroniczny znaczy noznego brak?

 

 

Ktos moze jezdzil GSem po Slowacji po gorskich drogach? Jak to sobie daje rade ? tam sa nachylenia rzdu... 12% (?i wiecej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One znacząco się nie zmieniały do 2001r bodajże.

 

Z tego co wiem, to chyba do końca (2003r.?) się nie zmieniały - od modeli "kocie oczy" :)

 

BTW: od którego rocznika zaczynały się modele "kocie oczy"? Bo na allegro widziałem nawet taki, z tym że rok prod. 93 - dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od którego rocznika zaczynały się modele "kocie oczy"? Bo na allegro widziałem nawet taki, z tym że rok prod. 93 - dziwne.

 

Najwyraźniej jakiś SHIT widziałeś. Kolesie zmieniają po prostu owiewki i sprzedają drożej. 93r na pewno nie miała kocich gałek :mrgreen: . Przez nieuczciwe bydło ciężko stwierdzić ale wydaje mi się że jakoś od 95r japońce wprowadzili te agresywne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...