Skocz do zawartości

Ja jeszcze nie, ale moze wkrotce...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic na nastepny sezon motor. Nigdy wczesniej nie jezdzilem na niczym, poza byciem plecakiem kilka razy. Mam 21 lat, 189 cm wzrostu i waze cos kolo 82-85 kilo. Po wakacjach bede mial cos okolo 10 000 zl. Przeznaczenie motoru byloby raczej troszke po miescie, od czasu do czasu strzelic jakiegos krotkiego tripa w weekend no i powiedzmy w wakacje cos dluzszego. Wiec 60% miejski i 40% turystyk. Po czytaniu waszych postow od jakiegos czasu zdecydowalem sie na Honde CB 500 lub Yamahe XJ 600 N. Na kurs pojde jakos we wrzesniu-pazdzierniku, tak zeby jeszcze przed zima miec papier. Mam troche dylemat bo Yamaszka jest wieksza, mocniejsza i bardziej mi sie podoba, ale Honde dostane pewnie w lepszym stanie. Wolalbym raczej zeby sprzet byl bezawaryjny, bo jeszcze sie na tym nie znam. Mam znajomego w komisie ktory jezdzi do Niemiec i sie troche zna na rzeczy, miny mi nie sprzeda. Czy lepiej powierzyc mu kupno maszyny czy poszukac czegos u rodzimego sprzedawcy? I teraz jeszcze kiedy czy kupowac go raczej w zimie(grudzien-styczen), czy jednak na wiosne(marzec-kwiecien). No i jeszcze ile kaski zostawic sobie na ewentualne naprawy i wymiany, 1 000 zl wystarczy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poweim Ci tak yamaha xj 600 jest to ładny sprzet i mocny i jak coś to kupuj pod koniec sezonu motor ponieważ wtedy mozna coś zaoszczedzić a jak sie zaczyna sezon czyli wionsa motory sa najdroższe wciagu seznonu. Rozgladałeś sie coś na allegro :?:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=60150246

pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ 600 N w zupełności wystarczy na poczatek :) Sam zaczynałem od takiej i byłem bardzo zadowolony przez całe trzy sezony :P

Mam gabaryty zbliżone do Twoich, więc powinieneś się czuć dobrze za jej sterami:) Maszyna prosta od strony konstrukcyjnej, można śmiało powiedzieć, że wysoce niezawodna i ekonomiczna. Koszty eksploatacji nie powinny za bardzo nadszarpnąć Twojego budżetu, gdyż cześci w zasadzie jest od groma. Od używek, po nóweczki itd :) Zapewne znajdziesz coś dla siebie w razie czego tfu tfu tfu :)

Niestety moc jak i własciwości jezdne tgo motocykla nie nadają się do ostrego szarzowania po winklach i grzania po długich prostych z maksymalnymi predkościami :)

Maszyna o spokojnym charakterze, bardziej ukierunkowana na spokojne przemierzanie przestrzeni w miarę komfortowych warunkach :)

Chociaż, jak juz się wprawisz to oponki można spokojnie pozamykac, ale niestety nie pomoże ci to dogonic kolegów na mocniejszych maszynach :)

 

Każdy okres jest dobry na zakup maszyny, ale jednek jesień czy zima jest czasem spokojniejszym. kiedy to nie pali ci się grunt pod nogami, nie pali sie do jazdy, mozesz wszystko spokojnie przeanalizowac i wybrac najkorzystniejsza ofertę cenową :)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchetniej zrobilbym juz w czerwcu, ale obecnie siedze w USA i zarabiam kaske wlasnie na bika. Mam nadzieje ze sie jednak wyrobie przed zima.

 

A co jesli chodzi o motocykl sprowadzany lub krajowy. Przy sprowadzaniu motoru zza zachodniej granicy trzeba jeszcze wyrobic karte pojadu, przetlumaczyc umowe, z tego co wiem to koszt okolo 600-700 zl.

 

A wiecie moze jak wyglada sprawa ubezpieczenia? Bo jesli nie mam, chyba 24 lat, to musze placic wiecej?

 

Pozdrawiam i dzieki za posty

 

[ Dopisane: 11-08-2005, 01:15 ]

Mam jeszcze pytanko odnosnie stronki otomoto.pl. Czy to jest normalna strona w ktorej ludzie umieszczaja swoje oferty. Bo niektore sa zbyt piekne zeby byly prawdziwe, np xj'ota 12000 z 2003r. Czy moze zdarza sie ze sa tam tez ludzie wciskajacy miny z Niemiec w "dobrym" stanie? Z czego wy korzystaliscie szukajac swoich maszyn? Dizmar, trader.pl. allegro, otomoto.pl czy moze wszystko po trochu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchetniej zrobilbym juz w czerwcu' date=' ale obecnie siedze w USA i zarabiam kaske wlasnie na bika. Mam nadzieje ze sie jednak wyrobie przed zima.[/quote']

 

Masz szanse, ale nie jest to pewne. Ja poszedłem w zeszłym roku, zacząłem dokładnie 16 sierpnia. Był taki natłok zdających w związku ze zmianą przepisów o kursach, że mimo iż zrobiłem wszystko najszybciej jak się dało, to egzamin praktyczny miałem dopiero na początku listopada. Z tego co pamiętam, był to jeden z ostatnich dni kiedy można było w Wawie zdawać. Z drugiej strony kilka znajomych osób robiło kurs później (niektórzy nawet w grudniu jeździli) i bez problemów zdali na samym początku kwietnia. No i teraz nie ma chyba takich tłumów.

 

 

A wiecie moze jak wyglada sprawa ubezpieczenia? Bo jesli nie mam' date=' chyba 24 lat, to musze placic wiecej?[/quote']

 

Pewnie zależy od TU, na pewno bywają takie zwyżki w przypadku samochodu. W przypadku motocykla nie dostałem zwyżek w PZU, ani za wiek, ani za krótkie posiadanie prawa jazdy, ani za pojemność silnika. Aha - cały czas mówimy o OC, które i tak jest tanie (~120zł). Nie wiem jak jest z AC, ale w przypadku starszych używanych motocykli bywa niewesoło. Albo nie chcą ubezpieczać, albo składki są bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prosbe bo przegladalem sobie stronki odnosnie skorzanych kurtek i spodni na motor i natknalem sie na takie cos www.leatherup.com i tam sa naprawde fajne ciuszki za bardzo dobra cene. Czy moglibyscie rzucic okiem bo sa tam ciuszki firmy Xelement i nic o tym nie znalazlem na tym forum.

Pozdro 600 i dzieki za dotychczasowa pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troche dylemat bo Yamaszka jest wieksza' date=' mocniejsza i bardziej mi sie podoba, ale Honde dostane pewnie w lepszym stanie. Wolalbym raczej zeby sprzet byl bezawaryjny, bo jeszcze sie na tym nie znam[/quote']

;) Yamaszka nie jest wcale wieksza od cb500 tyle ze ma 4r 61km a cb 2r 58 full wersja napewno ciut wieksze koszty eksplatacji ma xj pozatym jesli tak jak mowisz ma byc to motocykl do jazdy po mieście niz jako turystyk to bierz cb500 duzo bardziej wydajniejswze chlodzenie ciecza (xj600 powietrzem) wybur nalezy do ciebie :P mi osobiście tez podoba sie xj600 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiedzialem ze tak bedzie...

Caly czas mam ten dylemat, cb 500 czy xj 600. Chociaz do zakupu dojdzie pewnie jeszcze niepredko.

 

Czy moglibyscie napisac czy probowaliscie kiedys turystyki na cb 500. Myslicie ze honda podolalaby wyjazdowi np do Wloch czy Grecji, w dwie osoby i obladowana sprzetem? Nie mowie ze caly czas ale moze raz w roku?

 

Czy myslicie ze honde cb 500 moglbym kupic za te same pieniadze ale w lepszym stanie i lepszy rocznik niz xj 600?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...