Skocz do zawartości

Czy podoba wam się Ducati Monster?


Gość Gościu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego dźwięk nie ten. CHodzi o suche sprzęgło? O nic innego nie może chodzić, bo w raptorach siedzą widlaki 90 stopni 650 i 1000, więc to tylko kwestia wydechu, żeby uzyskać bardzo zbliżony dźwięk do Duca. Problem tylko ze sprzęgłem, które w Ducu charcze, a w Raptorze, z japońskim silnikiem jest mokre i ciche.

 

A moim zdaniem Raptor jest przekombinowaną wariacją na temat Monstera. Monster ma to coś, a poza tym Monster był pierwszy i jest legendą już za życia.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm . . . z tego co się orintuję, to Raptor "brzmi" trochę inaczej, do tego "układ"(czy jak to tam nazwać "desmod . . .. ." (coś tam; w Monsterze) też daje swoje).

A co do urody, to dla mnie V-Raptor ma ciekawszą stylistyke i dlatego bardziej mi sie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Hmm . . . z tego co się orintuję, to Raptor "brzmi" trochę inaczej, do tego "układ"(czy jak to tam nazwać "desmod . . .. ." (coś tam; w Monsterze) też daje swoje).

A co do urody, to dla mnie V-Raptor ma ciekawszą stylistyke i dlatego bardziej mi sie podoba...

Czy mogę? Bo to moim temacie jest jakby..., ten tego...

VX ma rację. Sorry, wygląda to głupawo, bo chwalę coś swojego...

W każdym razie Ducati to moto z duszą - jak mawiają ci, którzy tę markę kochają.

Ch... że się psuje, że eksploatacja szybsza czterokrotnie niż japończyki, i droższa kilkukrotnie niż u japoończyków. Że to wolniejsze, że zawodniejsze, itd itp.

Grunt, że to "gada" pełnym serduchem. Że dźwięku dzwoniącego sprzęgła nie da się pomylić z niczym innym.

Ot, tak bardzo ideologicznie podchodzi się do marki Ducati. Niektórzy tworzą swego rodzaju sekty, np logo Ducati kolega z Poznania wygolił sobie na tyle głowy... Nazywają siebie Ducatisti. O nas - od Monsterów - mówią Monsteristi...

Taki fenomen - trochę jak z posiadaniem Harleya, jak z posiadaniem Indiana. Masz takie moto i tworzysz środowisko jego posiadaczy. Niekoniecznie MC - po prostu grupę posiadaczy takiego konkretnego moto.

Być może za lat kilka stworzy się takie środowisko posiadaczy Raptora. To przepiękny motocykl. Podobnie jak MV Aguta Brutale. Oba naprawdę cudowne. Tylko chyba za młode na tworzenie sobie legendy.

Tyle na ten temat.

 

PS - rozrząd desmo - desmodroniczny "Rodzaj rozrządu silnika czterosuwowego w którym każdy zawór sterowany jest dwoma krzywkami sterującymi: jedna otwiera zawór, druga zamyka zawór, w układzie tym sprężyna zaworowa pełni rolę pomocniczą. Rozrząd desmodroniczny precyzyjnie steruje zaworami przez co pozwala silnikowi na osiąganie bardzo wysokich obrotów....".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy to prawda, że generalnie Monstery są dla niższych osób? Bo jak widzialem Monstera 600 to przy moim wzroście i zaroście 1,93cm to raczej mogę na niego tylko popatrzeć.

Każde moto z rodziny Monster jest tych samych rozmiarów (pod względem ramy oczywiście). To małe moto - dla osób do 180 cm wzrotu max.

Wyższe osoby wyglądają - delikatnie mówiąc - śmiesznie. Poza tym niewygodnie im się jeździ bo szorują kolanami o podbródek. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde moto z rodziny Monster jest tych samych rozmiarów (pod względem ramy oczywiście). To małe moto - dla osób do 180 cm wzrotu max.

Wyższe osoby wyglądają - delikatnie mówiąc - śmiesznie. Poza tym niewygodnie im się jeździ bo szorują kolanami o podbródek. :lol: :lol:

To musiał być zobaczyś mojego kumpla GS500 i jego 2metry wzrostu

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Który ze ścigów wielkiej czwórki pasowałby do mojego wzrostu (1,93)? Będzie śmiesznie jak okaże się, że motocykle moich marzeń są dla mnie za małe. :)

 

Myślę, że przy takim wzroście musiałbyś szukać czegoś naprawdę dużego wśród ścigów - moje typy: Hayabysa, Dwunastka :lol:

Ale w sumie mam dwóch kumpli, którzy mają ponad 185 cm i śmigają na 998 - dobrze wyglądają i dobrze się na nich czują, choć to "chudziutkie" motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który ze ścigów wielkiej czwórki pasowałby do mojego wzrostu (1' date='93)? Będzie śmiesznie jak okaże się' date=' że motocykle moich marzeń są dla mnie za małe. :)[/quote'']

 

A coś jak R1 czy TL1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do urody, to dla mnie V-Raptor ma ciekawszą stylistyke i dlatego bardziej mi sie podoba...

 

Oj tak to piękny motocykl... Jak uwielbiam enduro tak na tej Cagivie z przyjemnością i bez wachania bym się przejechał, a nawet tylko posiedział. To cacko IMHO bije Monstera na głowę :twisted: :twisted: :twisted: A nazwa - mówi sama za siebie - motocykl wygląda naprawdę drapieżnie! A co tam będę gadał - kto widział tego sprzęta ten zrozumie :)

 

Szkoda, że to rzadkość w Polsce ;)

 

POZDRAWIAM :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do urody, to dla mnie V-Raptor ma ciekawszą stylistyke i dlatego bardziej mi sie podoba...

 

Oj tak to piękny motocykl... Jak uwielbiam enduro tak na tej Cagivie z przyjemnością i bez wachania bym się przejechał, a nawet tylko posiedział. To cacko IMHO bije Monstera na głowę :twisted: :twisted: :twisted: A nazwa - mówi sama za siebie - motocykl wygląda naprawdę drapieżnie! A co tam będę gadał - kto widział tego sprzęta ten zrozumie :(

 

Szkoda, że to rzadkość w Polsce :)

 

POZDRAWIAM :!: :!: :!:

 

Dyskusja to chyba była na temat monstera :?:

Przecież nie można za bardzo porównywać Nicole Kidman (monster ;) ) z Pamelą Anderson (Raptor 8O )

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

monster to takie moje skryte marzenie... ostatnio z kumplem jechalismy na ogledziny raptora - jak bym patrzal na monstera... moto tak mi sie spodobalo ze postanowilem zrealizować swoje marzenie. Jak dobrze pójdzie to sezon 2010 zaczne na S4R 2-3letniej. Dla mnie monster to jedyne udane moto z klasyczna lampą. Drobnym wyjatkiem jest speedtripe i raptor...reszta golasow jak dla mnie to przerost formy nad trescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...