Skocz do zawartości

CBR 600 i syntetyk


redline
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlałem niedawno Motula 300v 10w40(syntetyk) do CBR F4,przejechałem na nim może z 60km i od Piotra Dudka dowiedziałem się że to był jednak błąd.Prowadzi to podobnież do głośniejszej pracy silnika i w przyszłości kłopotów ze sprzęgłem.I teraz nie wiem co robić,spuścić ten olej i zalać go półsyntetykiem np. Motul 5100 czy jeździć na tym i wymienić go np. po 3-4tys. Powiem szczerze że troche się zakręciłem bo przed wymianą dałem posta w którym pytałem o olej i wszyscy radzili mi syntetyk z racji małego przebiegu (15tys) a tu teraz taka lipa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Producent oleju zaleca syntetyk do wszystkich motocykli.

Producent motocykli HONDA nie zaleca do żadnego motocykla, a wyjątkiem jest motorower ZOOMER który musi mieć syntetyk.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z napinaczem łańcuszka ale on już idzie do naprawy.Słychać było go zanim wymieniłem olej.Narazie nie zauważyłem żadnych objawów.Sprzęgło chodzi jak należy,nie skleja się i nie ślizga.Silnik pracuje cicho tak jak wcześniej(poza napinaczam który daje o sobie znać przy schodzeniu z obrotów).Co ciekawe biegi wchodzą teraz ciszej niż przedtem i mam takie wrażenie jakby skrzynia chodziła troszkę płynniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Honda zaleca, to nie wiem...

wiem tylko, że poprzednio (2lata temu) miałem GPXa 750r ('89 - na zegarach 48kkm (ale pewnie ze 2x kręcony) i lałem mu R4 (synt. Castrola) i wszystko banglało jak ta lala,

przesiadłem się na ZX-9R '99 i też leję R4 (już 5x zmieniałem - a niebawem będzie 6-ta) i bangla także jak ta lala (dolewam może z pół litra na 6kkm - a nie oszczędzam (2x na torze Posen byłem),

ja bym się nie bał syntetyka - choć rzeczywiście - o 300v już któryś raz słyszę niepochlebną opinię (głośniejsza praca silnika + skrzyni).

natomiast nie panikował bym - dojeździł do 6 tysiaków i normalnie wymienił olej (na R4 :P),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odkopuje tego starego kotleta, bo nie mogę napisac do Piotra prywatnej wiadomości;

"Użytkownik Piotr Dudek nie może otrzymywać żadnych nowych wiadomości"

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Producent oleju zaleca syntetyk do wszystkich motocykli.

Producent motocykli HONDA nie zaleca do żadnego motocykla, a wyjątkiem jest motorower ZOOMER który musi mieć syntetyk.

Panie Piotrze szybkie pytanie, zaleca pan stosowanie oleju półsyntetycznego np motul 5100 10w40 do cbr f4 ?

 

Mam do pana kilka pytań jeszcze odnośnie cbr, ale nie można do pana wysłać PW

 

 

P.S. Bez ostrzeżeń proszę za tego kotleta.

Edytowane przez tomason2

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kotlet o olejach, ale mnie zaciekawił.

Wnioskując z postów: Leję jeden z najdroższych olejów na rynku jakim jest 300v i uszkadzam sobie silnik??? O ile mi wiadomo honda nie zabrania stosowania syntetyków podaje tylko parametry jakie ma spełniać?

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kotlet o olejach, ale mnie zaciekawił.

Wnioskując z postów: Leję jeden z najdroższych olejów na rynku jakim jest 300v i uszkadzam sobie silnik??? O ile mi wiadomo honda nie zabrania stosowania syntetyków podaje tylko parametry jakie ma spełniać?

 

przypomnij nam te parametry nie powołując się na HMP

 

Napisałem wiadomość, dałem wyślij i.... "Użytkownik Piotr Dudek nie może otrzymywać żadnych nowych wiadomości"

 

może, a może robisz jakiś błąd podczas wysyłania?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...