Skocz do zawartości

Czym pomalować koła?


bebok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Simak_Enduro

Pędzlem co nie??

Naucz sie czytać uważnie i czytaj wszysko a nie tylko ostatnie zdanie/post ;)

 

bebok

Malował będe pistoletem.

Pistolet przeznaczony do lakierowania, czyli coś lepszego od pędzla :mrgreen:

 

Simak_Enduro

Co ty pieprzysz że tył sie nie nadaje do czyszczenia?? CCzyli cos takiego...prawe lusterko mozna umyc a lewego już nie??  

Ciekawa filiozofia  

Może pomyślisz następnym razem? Przód jest mniej zeżarty i możeby puściła rdza ale tył już jest poważny i czyszczenie nie pomoże... Cała filozofia to to, że nie mam czasu robić czegoś co i tak nie przyniesie pożądanego efektu i trzeba będzie to i tak poprawiać.

 

A czemu jak przetrzesz szmatką to ma zamotowieć?? :/  

Chrom w spray-u jest oporowo do dupy ale w tym przypadku będzie dobry bo tani :evil:

Ja chce żeby to jakoś wyglądało a nie... Farbe moge nabyć droższą (tylko bez przesady)a o chromie w spreyu nie słyszałem dobrych opini, więc odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Alien Cie koszt całkowity tego wyszedł?

Puszka mini to jakieś 30zł, a chlorokauczuk ok35zł (wszystko zależy gdzie kupisz). U mnie to było tak, że minie znalazłem w piwnicy ;) , a za chlorokauczuk zapłacił tata( wymalowałem mu felgi w samochodzie - fajny efekt :evil: )

pomaluj farba w spraju

Na koła sprey jest za słaby. Po pierwszym lepszym kamieniu będą odpryski.

Jak farbą chlorokauczukową malowałem pędzlem i wyszło super. Jej zalety to połysk i elastyczność.

ale tył już jest poważny i czyszczenie nie pomoże...

Poważny to znaczy na wylot?

 

[ Dopisane: 05-08-2005, 09:34 ]

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=998

Jawka wprawdzie nie moja (mam nadzieję, ze nikogo z 4um :( ) , ale ma identycznie wymalowane kołą jak ja. Swoimi zdjęciami jak narazie nie dysponuje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyślisz następnym razem? Przód jest mniej zeżarty i możeby puściła rdza ale tył już jest poważny i czyszczenie nie pomoże... Cała filozofia to to, że nie mam czasu robić czegoś co i tak nie przyniesie pożądanego efektu i trzeba będzie to i tak poprawiać.

 

To cy tym motorem robiłeś że masz taką warstwe rdzy że jest nie do zeszlifowania?? ;) Weź stary sie opanuj bo chyba nie przerzarło ci na wylot koła :/ Czyszczenie zawsze pomoże! Daj foty to ci powiemy co zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bebok napisał:

A ile Alien Cie koszt całkowity tego wyszedł?

 

Puszka mini to jakieś 30zł, a chlorokauczuk ok35zł (wszystko zależy gdzie kupisz). U mnie to było tak, że minie znalazłem w piwnicy  , a za chlorokauczuk zapłacił tata( wymalowałem mu felgi w samochodzie - fajny efekt  )  

Cytat:

pomaluj farba w spraju

 

Na koła sprey jest za słaby. Po pierwszym lepszym kamieniu będą odpryski.  

Jak farbą chlorokauczukową malowałem pędzlem i wyszło super. Jej zalety to połysk i elastyczność.  

Cytat:

ale tył już jest poważny i czyszczenie nie pomoże...  

 

Poważny to znaczy na wylot?  

 

[ Dopisane: 05-08-2005, 09:34 ]  

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=998  

Jawka wprawdzie nie moja (mam nadzieję, ze nikogo z 4um  ) , ale ma identycznie wymalowane kołą jak ja. Swoimi zdjęciami jak narazie nie dysponuje

Nareszcie ktos cos madrego w tym temacie napisal.

Ja chce żeby to jakoś wyglądało a nie...

Pomaluj młotkowym hammeritem, ktorego znalazles w piwnicy, uzywajac pedzla to efekt bedzie zaje*isty. Zrozum ze jak chcesz miec porzadznie zrobione to:

- Musisz wsadzic w moto kilka złotych

- Musisz mu poswiecic troche czasu zamiast pie*dolic ze Ci rdza koło na wylot przezarla.

Ja bym poszukał kol albo samych obreczy w dobrym stanie bo to wyjdzie najtaniej i efekt bedzie ok. Jesli nie to pozostaje albo metoda aliena albo chromowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spreyów- można przeciez kupić sprey do felg (dość mocny) niestety bez połysku ja pomalowałem koła w wsk i jest całkiem nieźle trzeba tylko porządnie to zmatowić i oddtłuścić. Ten sprey kupiłem firmy MOTIP bodajże 24zł za wieeeeelką puszkę która starczy na 4 koła od ogara po 3 warstwy na każdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no... spokojnie :D

 

Podsumowując:

1. Wyczyścić specjalnym środkeim do chromu.

2. Oddać do chromowania.

3. Sprey (ok20) Piaskowanie (ok. 15zł)

4. Farba chlorokauczukowa (ok.35 zł), minia(ok. 30 zł), piaskowianie (ok. 15zł)

5. Zakup kól lub obręczy w leprzym stanie

6. Sprey do felg (ok 24 zł)

 

I mam problem qpa ale nie będe OT robił dlaczego.

 

Ok, dzięki wszystkim za pomysły i zainteresowanie

No i pomoc ogromną oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na allegro chrom w puszce...na początek wystarczy  :mrgreen:

Jeżeli chodzi o chrom w spreyu to to jest dziadostwo. Takim "chromem" można pomalować sobie figurki i postawić na szafce. NIe polecam tego wynalazku do malowania częsci w moto.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...