Skocz do zawartości

Gazolina ?


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niz dziad typu mz

Ty uwazaj co mowisz :!:

 

heheh to byla grozba?? powiem Ci jedno mam Mz i to taka jak twoja i japoncem jej nie nazwe szczyt moich mazen to to napewno nie jest :(, ale jak sie niema co sie lubi to sie lubi co sie ma tez jestem tego zdania, ale bez przesady :P wracajac do tematu nie ujawniajmy sie z ta gazolina tak bo nadejdzie czas i sie ochrona srodowiska dopier;p i bedzie nas lapac ta zielona policja (zapomnialem jak sie to nazywa) heheheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec sprzedal niedawno kolesiowi ogara 200 i tamten jezdzi na ON-ie :( Nie wiem w jaki sposob to sie pali i ogar wchodzi na obroty ale fakt jest faktem-podjezdza kulturalnie na stacje, tankuje ON, miesza z olejem i odjezdza jakby nigdy nic :P

 

PS. Gazoliny nigdy w zyciu na oczy nie widzialem i nie wiem jaki to ma sklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wada gazoliny ..... smierdzi :]

Oj to fakt.... :?

Ale cos za cos :(

Jak sie zmiesza z etylina to nie jest tak zle :P

 

A wie ktos w koncu jak to jest z dzialaniem na zywotnosc silnika i legalnoscia takiej jazdy ?

 

[ Dopisane: 01-08-2005, 19:41 ]

GAZ ZIEMNY inaczej gaz mineralny. Występuje obok ropy naftowej jako tak zwany gaz mokry lub osobno w złożach jako gaz suchy. Głównym składnikiem gazu ziemnego mokrego jest metan, poza tym etan i kilka wyższych węglowodorów dających łatwo się skroplić. Podczas przeróbki "mokrych" gazów poddaje się tzw. Odbenzynowaniu - oddziela się benzynę od zawartych w nich węglowodorów niższych. W wyniku tego procesu otrzymuje się gazolinę oraz gaz suchy składający się głównie z metanu a oprócz tego zawierający etan, propan, i niewielkie ilości butanu. Gazolinę poddaj się stabilizacji i destylacji pod ciśnieniem oddzielając węglowodory lekkie - powstaje gaz płynny (propan-butan) i gazolina stabilizowana (pentany, heksany, heptany).

Gaz płynny przechowywany jest w czerwonych butlach stalowych. Jest stosowany jako materiał opałowy w gospodarstwie domowym (tam gdzie nie ma jeszcze normalnej instalacji gazowej), w kuchenkach turystycznych i zapalniczkach, ponadto do cięcia, topnienie i spawania metali kolorowych oraz topienia szkła. Jest też nieocenionym oraz podstawowym surowcem w wielu zakładach chemicznych.

Gaz suchy stosuje się jako paliwo, ale głównie jako surowiec w przemyśle chemicznym.

GAZOLINA STABILIZOWANA stosowana jest jako składnik podnoszący prężność par benzyny, a także jako rozpuszczalnik tłuszczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec z tego wychodzi tak jak ja pisalem ze to odpad benzyny :( dlatego takie tanie. ON w ogarze tak, ale litr na 5 litrow etyliny widzialem taka zabawe w wartburgu i mz ale na czystym... nie uwierze zreszta gra nie warta swieczki zanim zapali to trzeba niezle sie upchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh to byla grozba?? powiem Ci jedno mam Mz i to taka jak twoja i japoncem jej nie nazwe szczyt moich mazen to to napewno nie jest , ale jak sie niema co sie lubi to sie lubi co sie ma tez jestem tego zdania, ale bez przesady  

To po ki h*j nia jezdzisz?! nie jezdzij wcale!!! Wiesz co marzenia buahaha...

Ja kocham Mz wszelkiego rodzaju, i nie pozwole ich obrazac :!:

Myslisz ze grozba?! Napisal bym Ci cos, ale to nie miejsce do tego :twisted:

PoZdRo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh to byla grozba?? powiem Ci jedno mam Mz i to taka jak twoja i japoncem jej nie nazwe szczyt moich mazen to to napewno nie jest , ale jak sie niema co sie lubi to sie lubi co sie ma tez jestem tego zdania, ale bez przesady  

To po ki h*j nia jezdzisz?! nie jezdzij wcale!!! Wiesz co marzenia buahaha...

Ja kocham Mz wszelkiego rodzaju, i nie pozwole ich obrazac :!:

Myslisz ze grozba?! Napisal bym Ci cos, ale to nie miejsce do tego :twisted:

PoZdRo

 

Ty zbysiu wez se strzel banie bos blady... Zebym ja Ci czegos nie powiedzial, jak Ci sie nie podoba to co pisze to pomysl sobie co chcesz a nie komentuj, albo pisz do mnie osobiscie, a nie rob z siebie jakiegos durnia ok?? Przepraszam za bardzo obraziliwe slowo jakim jest Dziad !! no ale do qrw* nedzy MZ etz dziadem nie jest, bo to nowa technologia i wogole XXI wiek!! btw. nikt sie nie dopierdoli* do tego tylko ty czy to nie dziwne?? to chyba z toba cos nie tak Pzdr :-D i daj se na wstrzymanie i zajmij sie lepiej ta gazolina... albo nie bo ty mz kochasz to nie bedziesz jej jakiegos gowna za 2zl lal... bo by sie jeszcze obrazila :( ( a tak w nawiasie coraz wiecej ludzi na tym forum co gowno ma do powiedzenia tylko zaczepki szuka- nie mam nic do samego forum bo bardzo mi sie podoba). To juz tyle w tym temacie, nie mam zamiaru przez Ciebie dostac ostrzezenia... i klucic sie jak male dziecko bo ktos sie nie zgodzil z moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy jezdzil motorynka i lal do niej gazoline .. denaturat.. Jakos to jezdzilo. Raz zalal nawet rope i kawalek pojechalo (silnik byl gorocy) Ogulem takie zabawy skonczyly sie zatarciem silnika i motoryna poszla na zlom:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...