Skocz do zawartości

AC na motor


Rekomendowane odpowiedzi

Chce wykupic AC na motor, mam GSX-R 1000 K2 2002 rok, wszyscy mi odmawiaja, jedna firma sie zgodzila ale wyliczyla mi ...... 6800zl (ubezpieczenie tylko od uszkodzen nie kradziezy) slyszalem cos o Das'e czy ktos z Was ma wieksza wiedze na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAS nie jest firma ubezpieczeniowa tylko pomagajaca w uzyskaniu odszkodowania

za stala roczna oplate oferuje pomoc prawna... ot co

 

troche sie nie dziwie ze nie chca ci dac AC - masz 21 lat i K2 - polaczenie dajace pewnosc szybkiej wyplaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) dlaczego nikt nie zapyta ile jezdze motorami??? swoj pierwszy motor mialem w wieku 7 lat, od tej pory nie bylo sezonu bez motoru, zaczynajac od simsonow mz jaw skuterow hondy vf 750 83rok (pierwszy japonczyk - nie liczasc skutra :lol: )

fakt faktem znam kolesia co 20 lat zrobil prawka i kupil z salonu r1 oczywiscie obowiaskowy byl odrazu kombinezon z duza naszywka na plecach YAMAHA R1 .... jak narazie jescze chyba jezdzi i zyje

Nie sztuka jest wpasc na trase odkrecic maszyne do 290km/h

W moich oczach sztuka jest wyobraznia i umiejetnesci, skladania sie badz w brew pozoram wcale nie tak latwego hamowania.

Ok bo dobiegamy od tematu - wrocimy do ubezpieczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie no na w PZU w Poznaniu - II Inspektorat,. ubezpieczałem zawsze bezproblemowo AC od wszelkich nieszczęść. Ostatnio ubezpieczyłem tak KTMa na AC 15-dniowe na wyjazd do Rumunii. Nigdy nie miałem z tym problemów...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6800zl (ubezpieczenie tylko od uszkodzen nie kradziezy)

 

jesli masz moto warte jakies 70 tys.. no totyle wyjdzie :)

idz do pzu... ubezpieczaja za okolo 10% wartosci moto... (full AC) samo ubezpieczenie od kradzieży kosztuje jakies 5% (ale wtedy nie licza ci ciaglosci ubezpieczenie i nie doliczaja znizek za rok ubezpieczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6800zl (ubezpieczenie tylko od uszkodzen nie kradziezy)

 

jesli masz moto warte jakies 70 tys.. no totyle wyjdzie :)

idz do pzu... ubezpieczaja za okolo 10% wartosci moto... (full AC) samo ubezpieczenie od kradzieży kosztuje jakies 5% (ale wtedy nie licza ci ciaglosci ubezpieczenie i nie doliczaja znizek za rok ubezpieczenia)

 

tylko że na pojazdy do 5 lat są pakiety Oc/ac/nw za od 5 do 7 % czyli gixer 2002 warty ze 25k to powinnno być poniżej 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
hmhmhm w naszym kochanym szczecinskim PZU kasuja troche wiecej.....u mnie za xx z 03 wyszlo okolo 6 tys......tak wiec gdzie sa te pakiety?????????

 

musisz mieć pojazd niesprowadzony tylko kupiony w Polsce, teraz głupie pzu wprowadziło jeszcze takie obostrzenie że pojazd od nowości musi mieć pakiet :?

 

 

btw na starsze motory takie 7-12 lat jak wam pozwolą ubezpieczyć to mozna brać ubezpieczenie z własną odpowiedzialnościa do 50% wrazie wypadku, a przcież jeżeli moto jest warty 10 tyś czy mniej to każdy mały szlifik przekracze te 50 % 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć pojazd niesprowadzony tylko kupiony w Polsce

a mozesz mi wytlumaczyc co to za roznica??????czym sie rozni sprowadzony nowy np.2005 od kupionego w kraju?????

 

z drugiej strony AC to dobrowolna skladka nie?? i PZU nie ma mozliwosci wplywu na to co musisz a co nie , obowiazkowym jest wykupienie OC i tyle...........ale jesli kupujesz sprzeta nowego na kredyt to sam bank wymaga wykupu takiego pakietu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

musisz mieć pojazd niesprowadzony tylko kupiony w Polsce

 

a mozesz mi wytlumaczyc co to za roznica??????czym sie rozni sprowadzony nowy np.2005 od kupionego w kraju?????

 

:roll: a mozesz mi wytłumaczyć dlaczego pojazdy sprowadzone są dodatkowo jeszcze wyceniane 10% niżej niż krajowe :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tak jest??? w taryfikatorach PZU?????? jakos nie zauwazylem aby pani inspektor zwracala na to uwage.......bo jak ma wiedziec ze motocykl jest sprowadzony??????? przeciez w dowodzie rejestracyjnym tego nie ma????? wiec na jakiej podstawie???

 

a tak z drugiej strony prawda jest jedna PZU to straszni zlodzieje stawki walone sa z ksiezyca.....usprawnili by lepiej system ubezpieczeniowy i zamiast dowalac wszystkim wyzsze skladki podniesli by tym co powoduja wypadki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może popytaj w Allianzie (czy jak to się pisze)?

 

ja ubezpieczyłem w Allianz, są tańsi od PZU, masz Assistance (nie sprawdzałem jak działa) i nie potrzebujesz dodatkowych zabezpieczeń moto, wystarczy blokada kiery, chociaż nie wiem jak będzie z gixerem z 2002. Mój kuzyn ma Cagivę V-Raptor 1000 z 2001 (czy 2000 :?) i nie potrzebował żadnych extra zabezpieczeń. Musisz sobie doliczyć jednak 30 % zwyżkę składki za "underage" czyli wiek poniżej 25 lat, ale i na to jest rada, zrób sobie współwłaściciela to i jakieś zniżki Ci dojdą.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ubezpieczyłem w Allianz, są tańsi od PZU

brałem w Allianz-ie OC na GSX6F z 92r. - bez żadnych zniżek zapłaciłem 250 zł !!! Jak kupiłem ZX6R poszedłem do PZU i zapłaciłem bez żadnych zniżek 130 zł... nie wiem kto jest tańszy !

Ostatnio ubezpieczyłem tak KTMa na AC 15-dniowe na wyjazd do Rumunii

kurcze a tak można ??? nie wiedziałem, ze możesz sobie ustalić na ile dni... chyba z tego bedę kożystał !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...