Skocz do zawartości

Czym ryzykuję kupując moto bez aktualnego OC?


Gość skiba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to SHL 17 Gazela, zarejestrowana. Czy po ewentualnym zakupie i rejestracji, mogę mieć problemy z ubezpieczeniem? Jeśli motor jest zarejestrowany to powinien być opłacony. Czy może się zdarzyć, że każą mi zapłacić zaległe OC, na dodatek z jakąś karą czy odsetkami? Jak się ewentualnie przed tym zabezpieczyć? Druga sprawa: czy jeśli moto nie ma przeglądu to muszę obligatoryjnie wykupić tablice próbne, żeby zrobić przegląd czy tylko w przypadku, gdybym chciał nim pojechać na przegląd? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ty nie powinieneś mieć żadnego problemu tylko gostek, który ci to sprzedaje. OC poprzedniego właściciela jest ważne 30 dni. Ale go nie ma więc jak planujesz jechać zaraz po zakupie udaj się lepiej do PZU lub czegoś podobnego w celu ubezpieczenia w razie kontroli, bo wtakim wypadku miałbyś duże problemy (SOOOLIDNA KARA W PLN :D )

Pozdrawiam

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1. Jeśli kupiłeś motocykla bez ważnych badań technicznych to niestety jest to już Twój problem. Możesz ściemnić i jechać na przegląd jako stary właściciel, zrobić ten przegląd i dopiero potem jechać do Wydziału Komunikacji po to by przerejestrować moto. A najlepiej, gdyby zrobił to osobiście dawny właściciel. No i trzena uważać podczas jazdy do warsztatu, żeby na miśków się nie natknąć.

W każdym razie moto bez przeglądu technicznego nie zarejestrujesz. Jeśli pójdziesz bez ważnego przeglądu do Wydz. Kom., to dostaniesz próbne numery i tymczasowy dowód w celu udania się na przegląd. Potem procedura się powtarza (znów kolejki mam na myśli).

2. Z OC nic nie ryzykujesz, gdyż jest to obowiązkowe ubezpieczenie za które odpowiada właściciel, a nie pojazd. W związku z tym problemy może mieć jedynie poprzedni właściciel, o ile przypomni się o tym Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu (chyba nie pomieszałem nazwy). Ty udajesz się (po zarejestrowaniu motocykla) do ubezpieczyciela i zawierasz polisę OC na dany pojazd w swoim imieniu - i tylko to jest dla Ciebie istotne. Kar finansowych tylko dlatego, że poprzedni właścicie nie płacił PC, nie poniesiesz żadnych.

Pozdrawiam, gratuluję Gazelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że ustawodawca narzucił obowiązek ubezpieczenia pojazdu przez nowonabywce najpozniej w dniu zakupu .Dotyczy to oczywiscie kupna pojazdu nieubezpieczonego - kupując ubezpieczony OC poprzedniego właściciela działa jeszcze przez 30 dni jednak nie dłużej niż do dnia przerejestrowania na nowonabywcę.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie.Jak to jest? Mogę ubezpieczyć motocykl niezarejestrowany na mnie? Chodzi o to, że jeśli muszę go ubezpieczyć w dniu zakupu, to mam potwierdzić umowę kupna-sprzedaży w US, zarejestrować w Wydziale Komunikacji i jeszcze tego samego dnia ubezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Mogę ubezpieczyć motocykl niezarejestrowany na mnie? Chodzi o to, że jeśli muszę go ubezpieczyć w dniu zakupu, to mam potwierdzić umowę kupna-sprzedaży w US, zarejestrować w Wydziale Komunikacji i jeszcze tego samego dnia ubezpieczyć?

 

A po co ??

OC jest waże jeszcze przez 30 dni po sprzedaży, jak już to wcześniej nadmieniono

 

 

(SOOOLIDNA KARA W PLN :D )

Za brak OC -> 3500 zł opłata na Fundusz Gwarancyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczając sprzęt kupiony bez OC (w dniu zakupu jak wcześniej pisałem) robisz tylko tylko na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Ta umowa nie musi być jeszcze opłacona ani zgłoszona w urzędzie komunikacji. Jeszcze jedno: ubezpieczyciel (żaden) nie ma prawa odmówić klientowi ubezpieczenia OC komunikacyjnego! Pozdrówka

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...