Skocz do zawartości

jak myślicie jaką prędkość może osiągnąć jawa350Ts??????????


Gość Grzegorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

... zawsze można coś zrobic, żeby zwiększyć maxymalną. Można zmienić przełożenie (zębatkę na kole na mniejszą, lub w silniku na większą), można spróbować zwiększyć średnicę tylnego koła (opona o wyższym profilu), można schudnąć na maxa, załączyć nitro, albo sprężarkę .....

Po co rozpędzać JAWĘ do 140? Bardziej mnie ciekawi, jaka jest droga hamowania Jawą TS350 ze 140 km/h. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! W 1989 roku przeprowadziliśmy nielegalny test Jawa kontra Mz Etz 250.Jechaliśmy za kolegą we 2 z bratem na MZ-cie ,a Jurek na nówce ,świeżo dotartej Jawie 350 Podwójny Sport(Mz była po przejściach,ale i po lekkim tuningu-o czym nie wspominaliśmy kumplowi:-)) ).Na drodze za Piszem w kierunku Łomży jechałem z bratem ok 125k/h za Jawą po sygnale świetlnym danym przez brata na Mz-cie mieliśmy jechać na maxa.Zobaczyliśmy jak koleś plując spalinami z Wydechu -przyspiesza,no to my za nim. przy 140 brat zaczął wyprzedzać Jawkę i po paru kilometrach stanęliśmy, bo kolega coś nam pokazywał. Podjechał do nas, zeskoczył z Jawy i zaczął się dziwnie przyglądaćMz-cie ,twierdził że to niemożliwe żeby to był oryginalny silnik w naszym sprzęcie-myślał że japoński?! Potem nam powiedział że jak go mijaliśmy to on miał na liczniku swojej Jawy prawie 160k/h !!!!! :-))).No cóż cuda się zdarzają,tak naprawdę, to nie ma najmniejszego znaczenia czy ten sprzęt wyciąga 100 czy 200 czy 300 ,najważniejsze to to by przynosił nam zadowolenie że jest zadbany,że nie zawiedzie w trasie , że jest NASZ!Nie piszcie że niemoliwe eby Mz-tka z 2 pacjentami na pokadzie przecignela Jawe,to byl fakt.Dodam jeszcze ze i Jawa i Mz-tka poparu miesiacach musialy miec wymienione waly i tloki z pierscieniami(kiedys sie tez szalalo!). Trzymajcie sie.Musze konczyc bo cos sie dzieje z tekstem nie moge napisac polskich liter.Janek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słabym sprzęcie czasami sensowne jest zmniejszenie przełożenia, niż odwrotnie. Powoduje to zwiększenie obrotów na najwyższym biegu i to na tyle duże, że rzeczywista prędkość (nie licznikowa, jak jest napęd prędkościomierza ze skrzyni biegów) jest wyższa, Niw mówiąc już o przyspieszeniach.

Pozdrawiam, Paweł

PS. Myślę, że Jawa po zrzuceniu z samolotu śmignie około 300 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję, żeby podawać zmierzone prędkości a nie odczyty z prędkościomierza. Prędkościomierz to jest często czyste science-fiction. A już na pewno się nie nadaje do mierzenia prędkości sprzęta zrzucanego z samolotu :D

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pewnie, niech każdy zakupi fotokomórkę, albo śmignie się na jakiś niemiecki tor testowy.

Nie uważasz, że trochę nierealne jest to, co napisałeś?

 

A może by tak mierzyć prędkość w ten sposób, że ganiać ciągle maksymalną i czekać, kiedy dostaniemy na mandacie odczyt z radaru ??? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, można sprawdzić, "ile wyciąga", tylko trzeba to zrobić myśląc.

 

Chyba naturalna jest chęć sprawdzenia, ile to my byśmy mogli polecięć, jakbyśmy tylko zechcieli ... zawsze można wtedy się pochwalić dzieciakom, które patrzą na zegary i pytają: "A ile Pan najszybciej jechał?

 

Może się człowiek kurna dowartościować. :lol: Tylko trzeba uważać:

 

Mój ojciec kiedyś odpowiedział dzieciakowi, że 300 (Uralem), a dzieciak mu na to:

-słabo, wczoraj widziałem takiego, co jechał 400 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem. Wystarczy przejechać się równolegle po kawałku dwupasmówki z dwoma samochodami i już. Chodzi o to że prędkościomierze w Jawie są dość nieprecyzyjne. W nowoczesnych brykach jest pomiar prędkości impulsowy (a nie linka i magnes) więc na pewno dokładniejszy. Rozważania czy ktoś jechał na Jawie 130 czy 140 są pozbawione sensu jeżeli opierają się na jawowskim prędkościomierzu.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...