Skocz do zawartości

JAKIE PALIWO??


thors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Już gdzieś o tym pisałem:

DO KTMa leję minimum Pb98 a staram się lać na Shellu V-Power99, naprawdę czuć różnicę.

Do Ducati leję PB95 i Pb98, w zasadzie obojętne. To, czym się w tym momencie kieruję, to jakość paliwa, a więc stacja, na której kupuję (topic o tym już był).

W każdym razie nigdy nie tankuję na wiejskich stacjach śmierdzących naftą (charakterystyczny zapaszek szwindli dokonywanych przy paliwie). Raz zatankowałem i ledwo do Poznania dojechałem, a jedno moto z grupy zatarło się, reszta dowlokła się na dolewkach po drodze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, pannnowie... :D (Czy jest jakiś emotikon z opadającymi cyckami?)

 

Do dwusuwu lejemy BEZOŁOWIOWĄ :!: Czy w dwusuwie są zawory? (Poza oczywiście dieslami starej daty) A dodatek ołowiu ma właśnie za zadanie smarować te biedne zaworki!

 

Ile oktanów? To zależy tylko od silnika i twojej kieszeni. Spróbuj, sprawdź. Jeżeli nie widzisz różnicy, to po co przepłacać? (Qrde! skąd mi się to przypałętało? 8O )

 

Olej? Olej Mixol :!: To gówno w płynie nie nadaje się nawet do smarowania osi w wozach drabiniastych. Nalej kiedyś do butelki z benzyną trochę tego i zamieszaj. Jak się wymiesza, to już będzie dobrze. A potem zakorkuj i odstaw na dwa tygodnie. Jak myślisz, co znajdziesz wtedy na dnie butelki???

Nie osczędzaj na oleju :!:

 

Pzdr

Lazyrider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lazy czy ty sie nie znasz na zartach

NIE WIDZISZ ZE NA KONCU JEST :D NIKT MIXOLU JUZ NIE LEJE

A POZA TYM MOZE W 2 -TAKCIE NIE MA ZAWOROW ALE Z PEWNOSCIA SA PIERSCIENIE TŁOKOWE.A WIESZ Z CZEGO SA ZROBIONE I CZYM POKRYTE ??

WIEC MOIM ZDANIEM LEPIEJ NA OŁOWIOWEJ

NO NIECH KTOS COS POWIE NA TEN TEMAT.MOZE SIE MYLE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje pogodzić obie strony.

 

W dwusuwie są zawory w każdym!! Okna dolotowe, czy przelotowe razem z tłokiem także tworzą zawór. Zawory musza być bo inaczej nie mogłoby być wymiany ładunku.

 

A teraz w drugą stronę.

Pierścienie w dwusuwie smarowane są olejem tak więc nie mają problemów z zużyciem.

Tak więc do dwusuwa można śmiało lać bezołowiową. Zawory w silniku czterosuwowym mają po prostu przesr_ne Zwłaszcza wydechowy. Gorące gazy o własnościach korozyjnych, praktycznie brak smarowania, temperatura pracy około 800 stopni. Właśnie po to dodawany był w przeszłości czteroetylek ołowiu. Stanowił on właśnie środek smarny do zaworów ( oprócz podwyższenia liczby oktanowej)

 

Tak więc widzicie racja jest po obu stronach. Łapa na zgode :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIPCYK TO JEST GOSC WPOZO

ALE JEDNAK NA CZAS DOCIERANIA WOLALBYM LAC Pb.PO DOCIERANIU SPOKO PRZECHODZE NA BEZOLOOOWĄ.NIECH NOWIUTKIE CZESCI POKRYJA SIE WARSTEWKA NANO TLENKU OLOWIU.NIE BEDZIE PROBLEMU Z KOROZJA.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jak masz motorynke albo komarka to lej mixol .Nie ma co przeplacac na takie sprzety bo olej wyjdzie drozej niz caly motocykl :D .Ale slyszalem o jakims nowym mixolu.Moze tego nowego uzywasz??

A tak wogole to miala tu byc gadka o paliwach.

 

Kto za olowiowa a kto nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Etkę 250,a to nie jest chyba motorower?Jedyną wadą Mixolu jest niewyobrażalny nagar.A z paliwa leję U95.Czasami zaleje V-power,ale niezauwazylem aby tak mocno wzrosly osiagi.Jedynie co to ładnie odpalała z I kopa rano.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cfajtakta spokojnie można lać bezołowiową....i wcale nie będzie to miało wpływu na trwałość pierścieni...(jak to sugeruje gościu powyżej) ....ale bedzie miało wpływ na gniazda zaworowe w starszej daty czterosuwach... a na miksolu swoim Wartburgini przejeździłem 100 tys. km i źle nie było...hehe no ale teraz na rynku są wyższej klasy oleje także jest w czym wybierać.... Druga sprawa to ...gdzie kupywać benzynę...ja osbiście proferuję Shell i Orlen....moja kawa czuje się na tej benzynie najlepiej...za to na benzynie z Rafinerii Gdańsk...już nie jeździ tak jak powinna...(dlatego omijam ich stacje)ale podobno oni dodają najwięcej etanolu...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...