Skocz do zawartości

Poleccie mi jakis motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. Bardzo podobaja mi sie chopperki i cruisery, ale....

 

No wlasnie jest ale. Moim marzeniem jest zwiedzic sobie troche swiata na motocyklu. Wiadmo droga nie wszedzie bedzie dla choppera. Nie wszedzie nim wjade. Z drugiej strony kupujac turystyka czeka mnie przebieranie sie we wdzianko ala Cyrkowy Clown. (najmocniej przepraszam jesli kogos urazilem, ale tak to dla mnie wyglada :( )

 

Chcialbym kupic sobie motocykl. Na poczatek do 750 ccm, na ktorym moglbym ubrac sie w prosta kurtke skorzana na suwak i spodnie skorzane o kroju podobnym do jeansow, jakies buty tego typu, ale taki motocykl na ktorym moglbym pokonac jakies niezbyt rowne drogi gruntowe/szutrowe, ktore ewentualnie moglbym napotkac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jakiegoś naked'a, np. bandit 600.... ewentualnie honda transalp (650ccm). Co do ubioru, to nikt Ci nie broni nawet w prostej kurtce skórzanej na ścigaczu jeżdzić 8)

Życzę kupna dobrego motocykla !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz widzę/czytam ' date=' żeby komuś polecać motocykl do jego stroju...trochę powagi :([/quote']

 

Dlaczego powagi?? Powazny jestem, po prostu zle bym sie czul w sportowym kombinezonie. Nie wiem, moze wydaje sie to smieszne, ale moze zle ujalem pytanie. Jestem swierzym motocyklista, nie znam roznych zwyczajow i zachowan. Moze pytanie powinno brzmiec, czy na motorze klasy turystyk, czy turystyczno sportowy nie wygladalbym troche dziwnie w takim ubiorze jaki opisalem wyzej.

 

Przykro mi, ze moje pytanie wydalo Ci sie nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglądałbyś głupio - uwierz mi :( Każdy jeżdzi jak mu się podoba. Kiedyś widziałem gościa w krótkich spodenkach, adidasach i koszulce na gixerze :( Tak więc... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie miałem tutaj na myśli ogromnej mocy w/w dużych enduro ale tego że to nie są "małe" motocykle... i ważą swoje, poradzenie sobie z takim sprzętem na początku kariery motocyklowej może być nie przyjemne... polecał bym coś mniejszego na początek, chociaż na ten jeden sezon. By się oswoić z masą i jakąś tam mocą.

 

I jeszcze jedno. zaproponowałeś takie motocykle jak np. Africa. Wszystko fajne ale gdy kolega jest niskiego wzrostu to tym bardziej będzie miał problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transalp jest łatwy do opanowania, a jak założy się gmole, to można glebić bez obaw (wiem, bo mam trampka i trochę już to moto "przeleżało" :( ). Moc oddaje bardzo łagodnie, nie bardzo jest zresztą co oddawać :(. Na szutrowych traktach radzi sobie bardzo elegancko. No i silnik jest nie do zajechania.

 

DRZetkę akurat sprzedaję, nawinąłem nią 12 tys. km i to ewidentnie jest motocykl bardziej terenowy niż turystyczny, no i skóra do niego wyglądać będzie komicznie. Poza tym DRZeta jest bardzo wysoka i ma wysoko środek ciężkości, przez co w razie przechyłu trudniej jest ją utrzymać niż np. bandita. Chyba, że ma sie 190cm wzrostu. Z drugiej strony, jak się drz przewróci, to nic się nie dzieje :(

 

[ Dopisane: 05-07-2005, 16:44 ]

Trampka można pooglądać np. tu: http://www.honda.de/content/mc/14999_255.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecał bym coś mniejszego na początek' date=' chociaż na ten jeden sezon. By się oswoić z masą i jakąś tam mocą.

[/quote']

 

Wlasnie tak myslalem, zeby kupic cos spokojniejszego na poczatek, zeby nabrac jakichs nawykow, zachowan, po prostu nauczyc sie jezdzic, bo to co na kursie, nie oszukujmy sie, to zenada. Wiem to po doswiadczeniach z samochodem, przez pierwszy rok czy dwa czlowiek tak naprawde uczy sie dopiero jezdzic.

 

I jeszcze jedno. zaproponowałeś takie motocykle jak np. Africa. Wszystko fajne ale gdy kolega jest niskiego wzrostu to tym bardziej będzie miał problem...

 

Mam 180 cm wzrostu i waze 87 kilo' date=' wiec jakos bym sobie pewnie poradzil :(, ale jednak na poczatek preferuje cos spokojniejszego.

 

Mysle ze do klasycznego stroju, bo mniej wiecej taki opisales, pasuje jakis klasyczny niezaowiewkowany moto. Ja polecilbym Ci Honde CB 750 (piekny sprzet), Kawasaki Zephyr 750 lub Jesli masz mniej kasy to Yamahe XJ 650 lub 750.

Pozdrawiam

 

Wlasnie spotkalem sie dzis ze ŚwiruRadom i polecil mi XJ 600 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie chodzi to o wiek. Wziąłem raczej pod uwagę to że z tego co pisze to raczej będzie jego pierwsze "normalne" moto...

 

ENDURO, często i starsi o wiele nie potrafią przewidzieć...

 

Wlasnie spotkalem sie dzis ze ŚwiruRadom i polecil mi XJ 600 :(

 

i bardzo dobrze CI polecił :( XJota to takie optimum pomiędzy GSem i pochodnymi a czymś większym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...