Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek - jak sądzisz, czy CB 250 jest lepsza od CBF 250 :?:

Chodzi mi o ogolne właściwości jezdne, osiągi, kulturę pracy silnika i skrzyni.

CBF 250 nie jest produkowana w Japonii? Gdzieś słyszałem, ze w Hiszpani czy jakoś tak. Dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBF250 jest produkowany w Brazylii, wykonanie bez zarzutu a nawet aluminiowy wahacz tylny. Prowadzenie super i najlepsza skrzynia jaką Honda zrobiła, bezgłośna i biegi wchodzą jak w masło a jedyny problem to moc na samej górze i trzeba naprawdę kręcić.

Jeżeli ktoś jest naprawdę zainteresowany to zapraszam na jazdy próbne/testowe.

Piotr

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjadę na pewno w przyszłym tygodniu! :(

Bardzo się cieszę, że CBF jest w porządku. :(

Kupiłem YBR 125 - miły motorek. 8) Choć oczywiście słabiutki.

Ale mam nadzieję, że za dwa sezony finanse pozwolą mi na zamianę Yamaszki na jakaś 250-tkę. No i dlatego się przyglądam tej Hondzie. Pewnie do tego czasu trochę stanieje - i będę Waszym klientem. ;) Jeśli oczywiscie nie nabiorę ochoty na coś większego. :D

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Dudek ma rację. Wykonanie okej, jednak charakterystyka silnika marna. Czterozaworowy krótkoskokowy silnik nie produkuje wcale momentu - trzeba go kręcić. Do jazdy solo może być, jeżeli ktoś lubi obroty. Za to skrzynia malinowa. Bez zastrzeżeń.

Spalanie około litra na godzinę jazdy miejskiej ciurkiem w dwie osoby, zazwyczaj pod osobą która ma marne pojęcie o doborze właściwego biegu i obrotów. Rewelka.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akutalnie smigam tym moto na kursie, jak na 250 to jestem z niej zadowolony, cichutka jest, jak powiedzial Piotr-biegi wchodza bardzo dobrze, jedynie co to mi nie pasuje wyprofilowanie kierownicy-15 minut jazdy i mnie strasznie bola konce dłoni, no ale to tez w sumie zlaezy od ustawienia kierownicy i oczywiscie od gabarytow kierowcy, mi po prostu ta kiera nie lezy, ale pozania wszystko ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie co to mi nie pasuje wyprofilowanie kierownicy-15 minut jazdy i mnie strasznie bola konce dłoni,

Nie chodzi tutaj o profil tylko ustawienie kierownicy. Wystarczy ją lekko opuścić i problem zniknie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem w Honda Kawaler obejrzeć CBF - niestety, nie wiedziałem, że trzeba się wcześniej umawiać na jazdę próbną - więc tylko przymierzyłem się do motorka i posluchałem go 8)

Na wiosnę przyjadę się przejechać :)

 

Sądziłem ze zdjęć, że CBF jest trochę większa ;) - ale gabarytowo i tak mi pasuje.

 

Tak się zastanawiam, co będzie moim następnym motocyklem po YBR 125 - może CBF 250, może ER5... ale ceny benzyny, moje duże przebiegi oraz mój spokojny raczej, głównie miejski tryb jazdy skłaniają mnie do CBF. Choć oczywiście 500 ccm to nie 250 ccm ;)

 

Może pojawil się jakiś właściciel CBF 250?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Cześć! Jestem tu nowy. Posiadam Hondę CBF 250. Moto jest spoko, przeciętne osiągi, ale spalanie zawrotnie niskie ;) Co cieszy rzecz jasna. Czy są tu inni użytkownicy CBF 250? Jakie macie odczucia, spostrzeżenia, rady itp. Do tej pory nie spotkałem ani jednej CBF 250 na swojej drodze. Szkoda :( Unikatowy model (tak to sobie tłumacze ;D) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proszę Was o pomoc. Chciałbym kupić akcesoryjny wydech do Hondy CBF 250. W intermecie znalazłem mnóstwo takich, lecz głównie na Youtube, gdzie nie ma informacji o tym, co to za część i gdzie ją dostać. Najbardziej podoba mi się ten tłumik (pod względem brzmienia):

 

http://www.youtube.com/watch?v=trCqO5623M8

 

Czy ktoś z Was ma informacje, gdzie mogę kupić taką część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Cześć! Szukam motocykla o małej pojemności, którym da się jeździć na wycieczki. Tak wiem, mała pojemność i wycieczki ale szukam czegoś takiego.

 

Na celowniku jest właśnie ta honda. Teraz mam pytania. Czy ktoś używał jej do "turystyki"? Nie takiej, że 100-200km tylko więcej. Ból zadka mi nie straszny (tripy motorowerem na Słowację mnie już wzmocniły :)) Nie chodzi też o zawrotną prędkość nawet nie wiem czy wyjadę na obwodnicę. Lubię sobie pozwiedzać takie o wsie.

 

Jestem właśnie na kupnie i jeśli już kupię planuję do niej dokupić kufry i szybkę turystyczną. Pytanie tylko czy ta maszyna się sprawdzi pod moje wymagania, chyba że ktoś ma inne pomysły.

 

Wymaganie: pojemność 250-300, 4T.

 

Z góry dziękuję za pomoc jeśli już uda mi się ją kupić można gdzieś się śmignąć razem :) Chętnie przyjmę wszystkie sugestie i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...