Skocz do zawartości

rx


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, nie znalazlem informacji na ten temat wiec pytam. Czy sa rozne wersje aprili rx tak jak np DT, ze jedna jest chlodzona powietrzem i ma 5 biegow a druga 6 biegow chlodzona powietrzem ( czy jakos inaczej).. Wiec jakie sa wersje RX'a ( jesli wogole sa ) i od ktorej wersji 3mac sie zdala. Pytam bo zamowilem moto u goscia ktory sprowadzi mi je z niemiec i nie chce kupic jakiegos gniota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego co wiem to rx'y były produkowane z 3 różnymi silnikami Rotax'a. Każdy z nich jest chłodzony cieczą i ma 6 biegów:

 

- 127 - najstarszy, widoczny jest na nim napis Aprilia, montowany do 91 roku

- 123 - nowszy, brak napisu Aprilia, montowany od 91 do 95

- 122 - najnowszy, montowany do tej pory w rs'kach, w rx'ach od 95, rx'y z tego okresu mają obły wahacz

 

Każda wersja silnikowa różni sie plastikami. Jakby było cos źlez latami to mnie poprawcie, bo pisze z pamięci. Piasektt to zdjęcie, które zapodałes przedstawia ten najnowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam' date='

z tego co wiem to rx'y były produkowane z 3 różnymi silnikami Rotax'a. Każdy z nich jest chłodzony cieczą i ma 6 biegów:

 

- 127 - najstarszy, widoczny jest na nim napis Aprilia, montowany do 91 roku

- 123 - nowszy, brak napisu Aprilia, montowany od 91 do 95

- 122 - najnowszy, montowany do tej pory w rs'kach, w rx'ach od 95, rx'y z tego okresu mają obły wahacz

 

Każda wersja silnikowa różni sie plastikami. Jakby było cos źlez latami to mnie poprawcie, bo pisze z pamięci. [b']Piasektt[/b] to zdjęcie, które zapodałes przedstawia ten najnowszy model.

 

- Moja jest z 95 roku i ma takie same plastiki i wahacz, więc pewnie w 95 robili starsze i nowsze.

- Nie spotkałem nigdy RX z rozrusznikiem

- Co do silników to chyba faktycznie tak jest, mój to 123

- Mój koleś ma RX z 91 roku i ma rotaxa 127.

- Różnią się też wałem, jak zmieniałem kupiłem od 122, ma nieco inny kształt czopa. Jest chyba węższy na początku ale na końcu są identyczne więc pasuje idealnie.

- Podobno od różnych rotaksów nie pasują cylindry - takie dostałem informacje ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 125 nie ma róznicy z biegami ale w 50 tak. Sa wersje tak jak simak enduro napisał 3,5 i 6 biegowe

no to mysle ze 6 jest raczej na tor i do lasu.a 3 raczej do miasta.5 to kompromis

TA 3 biegowa to porażka ona do niczego sie nie nadaje simsony będo brać taką aprilie.

Najlepsza jest wersja 6 biegowa czyli am6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA 3 biegowa to porażka ona do niczego sie nie nadaje simsony będo brać taką aprilie.

Najlepsza jest wersja 6 biegowa czyli am6

czym wiecej tym lepiej :twisted: troche od temtu odejde ale tez bedzie o biegach dzisiaj ogladalem zalegly jednoslad i dowiedzial sie ze 1 yamahy 50 ccm (rok 60 czy 70) mialy po 14-16 biegow 8O to tyle co ciezarowki :P a jak taka skrzynie zlozyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ogladalem zalegly jednoslad i dowiedzial sie ze 1 yamahy 50 ccm (rok 60 czy 70) mialy po 14-16 biegow

Też to oglądałem, poprostu te silniki miały po tyle biegów bo nie miały w ogóle dołu, a co za tym idzie trzeba je było wysoko kręcić, a żeby nie zamulać muszą być jak najkrótrze przełożenia.

Ale moim zdaniem to nie jest regóła że im więcej tym lepiej, Silnik zarąbiście traci na elastyczności!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...