Skocz do zawartości

Wybór taniego samochodu (temat całkiem nie motocyklowy)


bols2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To podepne się pod temat. Szukam samochodu "dla kobiety". Tak do 9 tys zł. Myśle o:

 

- Fiat seicento

- Daewoo Matiz

- Citroen Saxo

- Daewoo Tico ( to juz nie ja, a moi rodzice ;) )

 

Chodzi o to, żeby było małe, mało paliło itp... Co polecacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej z tych 3 polecam seicento. Wózki nie do zajechania (zauważcie, że zazwyczaj służbowe wozy są seicento i chodza po 24h). Citroen Saxo?? Nic o nim nie wiem a co do Dajewo to Matiz wiekszy ale Tico ekonomiczniejsze... Tyle z mojej strony... Ja bym brał Fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci mówie kupuj moje saxo ;) ale za 9tys. to go nie sprzedam... (kolor czerwony po liftingu [czyli lampki "łeski"] elektryczne szyby.) ojciec ma 206 w dislu i szczeże polecam citroena cichszy,dynamiczniejszy i w środku wg. mnie ładniejszy ;) tyle że części jak do karzdego francuza troszkę kosztują ale przy roczniku 2001 to niema się narazie co martwić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jeździłem bez prawka ale raczej po wioskach obok i wąwozach terenie itp , to było już ok 1 miesiąca temu ,ja miałem wstrząs muzgu twarz troszke obdartą (ale zeszło juz prawie,głupi musisałem akurat jechać bez kasku ale to było jakies 500m od domu) ręke obdartą i potłuczenia nażądów wewnętrznych .To była ewidentnie wina babki w samochodzie nie dała kierunkowskazu jak chciała wjechać do podwórka ja ją chciałem wyprzedzić dałem kierunek a ona odbiła w prawo by skręcić w lewo ,ja to odbicie zrozumiałem ze mi miejsce robi ... Prędkość też nie była mała jak na przywalenie głową w asfalt ok 70 (moze troszke wiecej).Lekaż stwiedził że dostałem drugą szanse od boga przeleciałem od słupka ok 10 cm głową takiego konkretnego filarka .Ehhh przerąbane teraz czeka mnie sąd grocki za lawete już zapłaciłem 375 zł bo oczywiście nikt mnie nie poinformował ze od dnia naliczają 12 zł i za lawete 134 ,a ja raczej nie myślałem wtedy o odzyskaniu moto .Z moto prawie wszystko w pożadku jedynie kierownica pokrzywniona + urwana tarczówka z przodu (tzn cały ten aparat) nie wiem co sie stąło z tyłem tęż nie ma go ... troksze poszlifowane podnóżki ikierunki z tyłu wraz z rejestracją krzywe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prawka, bez OC, bez kasku.... ekhm..... no dobra - nie skomentuje :mrgreen:

A pomysl sobie, ze gdybys mial wszystkie 3 w/w rzeczy to teraz bys kombinowal jak od babki kase wyciagnac aby miec na pokrycie kosztow i dokladke do fury :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Kolega jeszcze nie kupił' date=' to pozwole sobie wtrącić swoje 3 gr.

Weźcie pod uwagę, że w tych pieniądzach (5k), mieszczą sie samochody z wiekiem juz raczej >10 lat. A więc w każdym takim samochodzie - jakim by nie był - zaczną się problemy.

Dlatego też sądze, ze najlepszym wyborem byłby jakich vw, lub tańsze audi.

Te samochody sa zbudowane z identycznych podzespołów, do tego stopnia, ze mozna z diesla zrobić benzyne zmieniając głowice i pare drobiazgów. :)

Częsci są wszędzie, samochody sa banalne w konstrukcji, a przez to niezawodne i tanie.

Pozdrawiam i owocnych wyborów![/quote']

 

I właśnie dlatego że z diesla można zrobić benzyne VW jest najlepszy :-)

a można wiedzieć skąd kolega taką wiedze posiada(może jakaś znana uczelnia),ale ja radze sie pier,.,. w głowe i nie pisać głupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze już sie pojawiła, ale polecam HONDE CIVIC!!! Ja jestem zakochana nawet w tej starej 89-91 (świetne kształty) super się trzyma i Honda, to Honda ;) Jeszcze rok 92-95 może być, ale są oczywiscie droższe. Ceny sie ciągle zmieniają i wiadomo ze od wszystkiego zaleza, wiec jak jestes zainteresowany to poszukaj na allegro, jest nawet duzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego że z diesla można zrobić benzyne VW jest najlepszy :-)

 

Nie, nie dlatego. Chodziło o to, że jest uniwersalny i łatwy w obsłudze i utrzymaniu.

 

a można wiedzieć skąd kolega taką wiedze posiada(może jakaś znana uczelnia),ale ja radze sie pier,.,. w głowe i nie pisać głupot

 

Sugeruję choć trochę kultury.... ;)

 

A swoją drogą wytłumacz mi, proszę czemu uważasz to co napisałem za głupote?

Nie chce rozwijać tego wątku, ani wdawać sie w osobiste wycieczki, ale tak z czystej ciekawości, chciałbym wiedzieć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...