Skocz do zawartości

Łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Vlaad za odpowiedz !

 

Ale dalej jestem w kropce !!

 

Co wybrać??

 

Z koleji jedna firma proponuje mi:

 

-lancuch -------------IRYS X-Ring 110ogniw 256zl

 

Hmmm...

 

IRYS czy RK ??

 

Czy IRYSY sa tamie,czy sie pomylili a moze to najtanszy X-ring z IRYSA. Sam nie wiem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
lancuch -------------IRYS X-Ring 110ogniw 256zl

 

Daj sobie spokój z Irisem. Na 5 moich znajomych, czterem padł po niecałych 5.000 km.

Kup RK - średnia klasa, więc zainwestuj w miarę wysoki model, najlepiej XWringowy.

A jak masz kasę, to idź w DIDa, Reginę itd, pojeździsz 20.000 jak nic. Ostatnio angielski Renthal zaczął inwestować w łańcuchy pasujące do szybkich motocykli sportowych (dotychczas specjalizowali się w enduro). Renthala oceniam coś między RK a DIDem.

Ja założyłem niedawno (może 1000 km temu) najwyższy model RK, ale nie daję mu szans na dłuższe życie niż 10.000 km. Nie wiem dlaczego, chyba przeczucie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

"MRP Racingkette" - nie znam, z tego co czytam to pełne alu, więc do enduro profi.

Inna sprawa, to to że jeżeli cos kosztuje śmieszne 56 ojro za komplet, to ja bym się osiem razy zastanowił, gdzie tu tkwi haczyk (skoro identyczny, ino że nie tak pięknie złoty) zestaw Renthala do Twojej Husky kosztuje ponad 600 zł.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"MRP Racingkette" - nie znam, z tego co czytam to pełne alu, więc do enduro profi.

Inna sprawa, to to że jeżeli cos kosztuje śmieszne 56 ojro za komplet, to ja bym się osiem razy zastanowił, gdzie tu tkwi haczyk (skoro identyczny, ino że nie tak pięknie złoty) zestaw Renthala do Twojej Husky kosztuje ponad 600 zł.

pzdr

no wlasnie, za 56eur to w życiu lancuh ie dostane, a ten jest jeszcxze z o-ringami!!

a w żadnej wyszukiwarce nic nie znalazlem o MRP...

tez sie 8 razy zastanawialem, ale co tu sie zastanawiać jak jest tylko zdjęcie i wszystko wygląda OK :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ale co tu sie zastanawiać jak jest tylko zdjęcie i wszystko wygląda OK

 

Noooo właśnie. Wiesz czym to się może skończyć, nie? 56 ojro plus wysyłka wyskoczy z kieszeni a zestaw klęknie po 1000 km (znam takie zestawy).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu wymieniałem łańcuch.

Zapytałem doświadczonego kolegi: jaki kupić?

Powiedział, że jeżeli chcę za rok wymienić moto to mam kupić o-ringa, jeżeli chcę nim pojeździć ze 3 lata to kupić x-ringa.

Kupiłem x-ringa do 75KM DID'a (łańcuch+zębatki 470pln). :twisted:

Na pudełku z łańcucha było napisane coby smarować co 500km.

Dodatkowo jednak sprawdzam organoleptycznie stan łańcucha. :)

Nabyłem smar w sprayu Castrola, który wożę ze sobą w trasy.

Normalnie w garażu nafta do czyszczenia i Hipol do smarowania.

Miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie od nowego mialem oryginalny lancuch RK,teraz po przebiegu 16000 km 3ba go wymienic koniecznie-bedzie na co zbierac przez zime.Chyba wezme xw ringa did albo rk , bo o Irisie nie raz juz slyszalem ze to kicha.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te uszczelnienia Oring Xring....to troche kicha patrzcie na parametry łancuchów

czesto tanszy jest mocniejszy bedzie ciezszy ale wiecej wytrzyma a gdy łancuch jest bardzo dobrze uszczelniony to niewpuszcza tez smaru w rolki czesto przecinnając go w srodku jest zardzewiały jaki wybrac? zalezy jak jezdzisz ale proponuje zawsze taki ze sredniej pólki smarowac nalezy dy jest taki świecący bez znaczenia ile ma sie przejechane od ostatniego smarowania DID jest ok ale cena za wysoka w stosunku do RK który mu nie odbiega od jakości REGINA hmmm włoskie czy włosi robią coś dobrego? czesto bywa ze zamiasr 520 mozna załozyc 530 oczywiscie z zebatkami warto pomyslec.No i podstawa czesto sprawdzac naciąg łancucha jakies pytaniaprosze pytac chetnie odpowiem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o łańcuchach VAZ? jedno ogniwo bezoringowego łańcucha tej firmy kosztuje 1.60zł a to chyba dobra cena. orientujecie sie ile by kosztowało ogniwo bezoringowego DID, REGINY i RK? oczywiscie rozmiar 520

a i czy ktoś z was zakładał łańcuch CZ? może taki wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A co myślicie o takim łańcuchu i zębatkach w Niemczech http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...7956778890&rd=1 lub http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...7957253206&rd=1 :roll: ceny bardzo atrakcyjne,bede w Niemczech gdzies w kwietniu ,bo pojade po dt 125 :twisted: i przu okazji mozna by było kupić taki zestawik.Co sądzicie o tych zestwach napędowych sadzicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko:

dlaczego obiegowa opinia głosi że łańcuch o-ringowy(x-ringowy) dłużej pociągnie niż bezoringowy? chodzi mi raczej tylko o wyciąganie łańcucha a nie jego "rozrylanie" :)

skoro powiedzmy są zrobione z blach o tej samej grubości to dlaczego uszczelniony miałby się trudniej wyciągać?

wyżej było powiedziane że uszczelki powodują niedopuszcznie syfu do rolek - ok -tu się zgadzam że z tego powodu łańcuch oringowy "strzeli" po większym przebiegu ale jaki wpływ ma uszczelnienie na wyciągnięcie łąńcucha?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...