Skocz do zawartości

Realne koszty eksploatacji "ruska"


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pojazd powyżej 25 lat- 50%zniżki (ta zniżka obowiązuje tylko w PZU i bodajże od niedawna także w Warcie)

jak wyżej pisałem na motocykle nie obowiązują zwyżki dla "młodych kierowców" (PZU)

ja bym też do gościa pojechał i dał mu niezły zjebek-kasa i przeprosiny na kolanach się należą :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

8) Miałem dwie emy w swojej historii i obie paliły w trasie 5-5,5 litra/100 km. przy jeździe 80-100 w dwie osoby i bagaż!

Warunek, jaki trzeba było spełnić, to założyć gaźniki GM-20 od WSKi i solowy dyfer. Pewnie ktoś zaraz powie, że gardziele za małe itp.

Może i za małe, ale ten patent był skuteczny i ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący wątek !! Szczególnie dla kogoś, kto - jak ja - kupił świeżo "Kaśkę" i zastanawia się, jak ją "podrasować", by uzyskać względną ekonomikę i przyjemność z jazdy...

Kwestia gaźników została już przeze mnie podniesiona na forum mechanicznym, natomiast chciałem wtrącić swoje 3 grosze a'propos ubezpieczeń.

Nie ubezpieczyłem jeszcze swej maszyny, bo jest rozbebeszona, więc nie może przejść badań technicznych, a co za tym idzie - nie jest jeszcze nawet zarejestrowana.

Ale.

Czysto teoretycznie rozmawiałem z PZU. Podając wiek motocykla, pojemność, swój wiek i inne dane (podkreślam, że mieszkam w "cudownej" Warszawie), to składkę roczno OC+NW. Niestety, to nie wina pośrednika. :) Liczymy oczywiście 100% (czyli 0% zniżek)...

Ale najśmieszniejsze przed Wami !

Przed chwilą zadzwoniłem do "Link4" - miła pani w słuchawce z bólem w głosie ODRADZIŁA mi nawet pytanie o składkę, gdyż "...może to iść nawet w tysiące (!!) złotych...". 8O

Trzymajmy się krajowych monopolistów.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przeprosić Koleżanki i Kolegów.... Dopiero, gdy ujrzałem zacytowane moje (!!) słowa, nogami nakryłem się z wrażenia i ze wstydu....

 

Przepraszam !!!!

 

Oczywiście miało być "roczną"....

 

Błagam o wybaczenie !!

 

[ Dopisane: 27-07-2005, 12:31 ]

założyć gaźniki GM-20 od WSKi

 

...niedługo okaże się, że można zastosować nawet gaźnik od Jaka-1M...

 

...i do baku lać okowitę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi uralec z koszem palil okolo 6,5 do 7/100 na trasie. Oleju okolo 500ml na 1000km. Solo bez kosza bylo 4,5l /100 na trasie bez pasazera i bagazu, a obladowany to 5,5/ 100.

Dodam ze gazniki regolowalem jak na lezy, nie probowalem oszczedzac na skladzie mieszanki, a wiec tak powinien palic ten motocykl. Kazde wieksze spalanie moze swiadczyc tylko o zlej regulacji lub kiepskim stanie moto.

Kaski i emki pala od litra do trzech wiecej na sto i to raczej normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...