Skocz do zawartości

Silnik Jednosuwowy


adam87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hohoho...

A to ciekawostka! Pewnie odgłos pracy ma jak sieczkarnia, ale kto wie...

Nie bardzo tylko sobie wyobrażam przełożenie ruchu korbowodu na napęd. Może być kłopotliwe. Ale jeśli się ustawi ów silnik w osi motocykla to może i da się z tego zrobić napęd na dwa koła? :-) Ale by była jazda!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodząc w szczegóły pomysłu i pomysłodawcy jest to dosyć stara konstrukcja jakiegoś szkota.

Na początku lat osiemdziesiątych pracując jako mechanik w kopalni na warsztacie remontowym w ciągu kilku dni z kolegą zbudowaliśmy takie cosik i nawet nam zapaliło a po chwili dostał rezonansu i po kilku sekundach rozpadł się jak ruski granat. Na szczęście nic nikomu się nie stało i sobie odpuściliśmy.

Może kiedyś jeszcze do tego wrócimy a narazie niech siętym inni bawią.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w sumie to jak na moje oko to ten silnik jest czymś w rodzaju boksera 2T. autor opisu sam napisał, że na 1 obrót wału silnik wykonuje 1 suw dla 1 cylindra. W ten sposób silnik gwiaździsty jak z samolotu może być np silnikiem 0,5 suwowym bo przy 4 cylindrach zapłony mogą byc co 90 stopni obrotu wału. idea jednak jest ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to!!

Dobrze powiedziane - rezonans. Też o tym chwilkę myślałem i tu wydaje się, że rozsądnym rozwiązaniem by było złożenie silnika o przynajmniej dwóch takich cylindrach. Poprawne, ze strony wibracji, rozwiązanie było by przy trzech cyl. Albo pięciu.....

Pomijam koszt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohoho...

A to ciekawostka! Pewnie odgłos pracy ma jak sieczkarnia' date=' ale kto wie...

Nie bardzo tylko sobie wyobrażam przełożenie ruchu korbowodu na napęd. Może być kłopotliwe. Ale jeśli się ustawi ów silnik w osi motocykla to może i da się z tego zrobić napęd na dwa koła? :-) Ale by była jazda!

Pozdr.[/quote']

 

Dlaczego miałby być jaki kolwiek problem z przeniesieniem ruchu korbowodu dalej? wystarczy że będzie miał jeszcze część pośrednią łączącą go z wałem korbowym a dalej już tradycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji to silnik turbinowy (turbina gazowa) w takim razie ilo suwowym jest silnikiem? ;) nie podoba mi sie określenie "silnik jednosuwowy" w tym artykule. sugeruje ono, że silnik ten wykonując 2 cykle pracy na jeden obrót wału tylko pracuje a tutaj jest jak w klasycznym silniku 2T także sprężanie tyle, że nie w skrzyni korbowej a poprzez dodatkowy tłoczek.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji to silnik turbinowy (turbina gazowa) w takim razie ilo suwowym jest silnikiem? ;) nie podoba mi sie określenie "silnik jednosuwowy" w tym artykule. sugeruje ono' date=' że silnik ten wykonując 2 cykle pracy na jeden obrót wału tylko pracuje a tutaj jest jak w klasycznym silniku 2T także sprężanie tyle, że nie w skrzyni korbowej a poprzez dodatkowy tłoczek.

PZDR![/quote']

 

A co ma ilość obrotów wału do typu silnika? Wedłyg twojego toku rozumowania silnik jawy 350 też powinien być nazwany jednosuwowym i rzędowa czterosuwowa czwórka również.

 

Ilośc suwów potrzebnych do wykonania pełnego cyklu pracy silnika określana jest zawsze na jednym cylindrze (mówimy o suwach a nie obrotach)

 

Turbinowy silnik jest silnikiem przepływowym i tam nie ma "suwów" - co ma piernik do wiatraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji to silnik turbinowy (turbina gazowa) w takim razie ilo suwowym jest silnikiem? ;)

PZDR!

 

Hmmm, może turbina to jednak maszyna cieplna, w przypadku której należy mówić o ciągu, a nie suwach?

Muszę zerknąć w stare papiery z wykładów ;)

 

Aha, na zlocie Junaka był teraz kolo na rusku z koszem, z silnikiem od Matiza + instalacja na gaz :D + wtrysk oleju napędowego do ukł.wydechowego :lol:

 

Oj, dawał radę! Niezły patent!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji to silnik turbinowy (turbina gazowa) w takim razie ilo suwowym jest silnikiem? ;) nie podoba mi sie określenie "silnik jednosuwowy" w tym artykule. sugeruje ono' date=' że silnik ten wykonując 2 cykle pracy na jeden obrót wału tylko pracuje a tutaj jest jak w klasycznym silniku 2T także sprężanie tyle, że nie w skrzyni korbowej a poprzez dodatkowy tłoczek.

PZDR![/quote']

 

A co ma ilość obrotów wału do typu silnika? Wedłyg twojego toku rozumowania silnik jawy 350 też powinien być nazwany jednosuwowym i rzędowa czterosuwowa czwórka również.

 

Ilośc suwów potrzebnych do wykonania pełnego cyklu pracy silnika określana jest zawsze na jednym cylindrze (mówimy o suwach a nie obrotach)

 

Turbinowy silnik jest silnikiem przepływowym i tam nie ma "suwów" - co ma piernik do wiatraka?

dlatego też właśnie napisałem, że nie podoba mi się określenie przez autora artykułu silnika jako jednosuwowy : "W ten sposób uzyskujemy pracę przy każdym ruchu tłoka głównego. W rezultacie można stwierdzić, że takie rozwiązanie połączone z wałem korbowym umożliwia uzyskanie pracy na każde 180o obrotu wału korbowego. Z tego wniosek, iż na pełen obrót wału przypadają dwa cykle pracy. Dla porównania można tylko dodać, że w silniku dwusuwowym jeden cykl pracy przypada na pełen obrót wału, zaś w silniku czterosuwowym jeden cykl pracy przypada na dwa obroty wału" + tytuł artykułu...

przykład silnika z Jawy 350 jest tutaj także dobry.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji to silnik turbinowy (turbina gazowa) w takim razie ilo suwowym jest silnikiem?

 

Turbina nie jest silnikiem tłokowym więc nie ma dla niej zdefiniowanego pojęcia "suwu". Zatem pytanie nie ma racji bytu. To tak, jakby zapytać ilo suwowy jest silnik elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...