Skocz do zawartości

Dętka :/


Ghostraider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z dętkami, które ciągle mi się przebijają:D Razem już pozbyłem się trzech sztuk :/ W pierwszej poszedł wentyl, więc wymieniłem na nową, z której po 20km zeszło powietrze do połowy tak, że strach było wracać na nim, ale jakoś dojechałem. Gdy napompowałem w domu powietrze to dętka trzymała powietrze bez problemu, ale wystarczyło, że przejechałem 5km i zeszło całkiem powietrze i była dziura o długości 4 cm. Zamówiłem na allegro nową bo u mnie w mieście zabrakło i dzisiaj przejechałem może z 7km max i znowu poszła :/ Pękło przy wentylu :banghead:

I mam takie pytanie...Co jest nie tak ?? żeby 2 dętki przebić po przejechaniu takich małych odległości ?? Sprawdzałem przed zakłądaniem i w oponie i na feldze nic nie było co by mogło je przebić.

Pomóżcie mi bo ja chce wkońcu troche pojeździć :( Jutro oddaje do wulkanizatora może on to jakoś założy, że nie peknie, ale jak znowu pójdzie to się chyba załamie :P Macie jakieś pomysłu na przyczyne tego??

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Ghostraider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Simsonie SR50 nie ma szprych :D

Wentyl miał troche luzu jak napompowałem opone. Nie bardzo mam dostęp do kompresora. A wiecie może czy w wulkanizacji zakleją mi ten wentyl? urwało się pół tej gumy, która mocuje wentyl do reszty dętki, ale nie przy wentylu tylko przy reszcie dętki. Bo nie bardzo mi się widzi kupowanie już trzeciej dętki w ciągu 2 tygodni :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wentyl powinien miec pare mm luzu, poniewaz caly czas pracuje. Jesli ktos kaze ci dokrecac nakretka do oporu - tzn. ze wiejski mechjanik z niego.

 

2. To prawie napewno wina opony. Rozrywa ci detki - mialem tak w DT.

 

Opcja: Wymiana opony i detki na nowa, przesmarowanie i ladne ulozenie detki na kole + odpowiednie cisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac mimo to "odizolowac" detke od piasty - kup plaster w aptece (taki na rolce, jak najszerszy) i oklej piaste.

Chyba obrecz, a nie piaste. W piaste wchodzi oska, do ktorej mocowane jest kolo.

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac mimo to "odizolowac" detke od piasty - kup plaster w aptece (taki na rolce, jak najszerszy) i oklej piaste.

Chyba obrecz, a nie piaste. W piaste wchodzi oska, do ktorej mocowane jest kolo.

 

Pzdr

Ja kudlaty durnowaty... :D.

Przejezyczylem sie.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. To prawie napewno wina opony. Rozrywa ci detki - mialem tak w DT.

 

Opcja: Wymiana opony i detki na nowa, przesmarowanie i ladne ulozenie detki na kole + odpowiednie cisnienie.

 

Dziury są zawsze od dołu, więc raczej to nie wina opony... chyba, że się myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. To prawie napewno wina opony. Rozrywa ci detki - mialem tak w DT.

 

Opcja: Wymiana opony i detki na nowa, przesmarowanie i ladne ulozenie detki na kole + odpowiednie cisnienie.

 

Dziury są zawsze od dołu, więc raczej to nie wina opony... chyba, że się myle.

 

Nie wiem co oznacza 'od dolu'. Jesli od zew. strony to wina opony. Od totalnie wew. - zlej opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. To prawie napewno wina opony. Rozrywa ci detki - mialem tak w DT.

 

Opcja: Wymiana opony i detki na nowa, przesmarowanie i ladne ulozenie detki na kole + odpowiednie cisnienie.

 

Dziury są zawsze od dołu, więc raczej to nie wina opony... chyba, że się myle.

 

Nie wiem co oznacza 'od dolu'. Jesli od zew. strony to wina opony. Od totalnie wew. - zlej opaski.

 

Od dołu=od wewnątrz :D Skoro nie mam tam żadnej opaski to chyba będę musiał takową zrobić...

 

Teraz nie wiem czy oddawać do wulkanizatora, który założy nową dętke czy samemu założyć i dać jeszcze tą opaske? Co byście wybrali? Bo niedługo skończy mi się kasa na te dętki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kup na stacji lub w sklepie motoryzacyjnym tzw taśmę amerykanę, dzięki której połowa endurzystów na świecie w ogóle wyjechała z garażu ( :D ), to jest -jeżeli nie wiesz, szeroka, gruba taśma klejąca, czarna, szara lub hit ostatnich lat - przezroczysta (dzięki przezroczystej amerykanie druga połowa endurzystów, ta lubiąca się lansować, też w ogóle wyjechała z garażu).

 

Jak już kupisz tę magiczną taśmę, to wówczas dokładnie wyklej nią wewnętrzną część felg. Naokoło kilka razy. Jak już szprychy zostaną porządnie zaizolowane, wówczas wkładaj dętki.

 

Na moje oko tu leży powód Twoich problemów.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już szprychy zostaną porządnie zaizolowane' date=' wówczas wkładaj dętki.

[/quote']

 

Szprych podobno nie ma w tym simsonie. Ciekawe natomiast czy felga nie obraca sie w oponie i nie urywa wentyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szprych podobno nie ma w tym simsonie.

W Simsonie SR50 nie ma (jak zreszta w prawie kazdym skuterku :D )

 

Jak już kupisz tę magiczną taśmę' date=' to wówczas dokładnie wyklej nią wewnętrzną część felg. Naokoło kilka razy. Jak już szprychy zostaną porządnie zaizolowane, wówczas wkładaj dętki.

 

Na moje oko tu leży powód Twoich problemów. [/quote']

Mi sie wydaje ze szprychy ( a wlasciwie nyple) moznaby winic gdyby dętki dziurawily sie wylacznie od strony wewnetrznej, a tu chodzi o wyrwanie wentyla. Jest jeszcze taka opcja, ze detka Ci sie przebija, jedziesz troche na flaku i wtedy wyrywa Ci wentyl :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...