Skocz do zawartości

DUŻE CRUISERY który wybrac???


Wiśnia Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,pod koniec roku planuje kupic motocykl chce duzego cruisera ,zauroczylem sie strasznie intruderem 1500 ale nie wiem za duzo o jego wlasciwosciach,moze wy byscie polecili cos innego do wyboru mamy tego troche (vtx,vulcan,warior,wild star,royal star,no i jeszcze inne bede dysponowal kwota ok 30 000 pln ale sprzeta chyba w angli wiec bedzie troszke taniej niz w polsce,poradzcie cos,kazdy chwali swoje wiec popiszcie cos o swoich motocyklach z gory dziekuje

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten problem kilka m-cy temu , ale nie miałem się kogo poradzić o forum jeszcze wtedy nie wiedziałem, wybierałem 'oczyma"i wybrałem Royal Stara , jak już oczy wybrały zaczołem sie interesować techniką ,okazało sie ,że nie tylko ładny ale ma całą furę koni ,a dokładnie 98 KM ,wiecej ma tyko Kawa 2000 i to tylko o 1,7 ,jeżdże nim drugi miesiąc i nic sie złego nie dzieje ,ma 4 garki wiec o wibracjach nie ma mowy z cześciami też nie ma problemu ,nie potrafię tylko powiedzieć jak to się ma do innych ,bo to moja pierwsz maszyna , ( była jeszcze CZ w latach 80 to jej nie licze).

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka, zgadza się, Royal Star 74KM, Royal Star Venture 98KM.Różnica pochodzi z innego rozrządu ,modułu i gaźników,całego układu dolotu powietrza.Ale w codziennym użytkowaniu różnicy mocy nie odczujesz,bo po prostu Venture jest duuużo cięższa i ma większe opory aerodynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba wybrał bym kawkę 2000 albo 1500 classic - drifter.

royal star jest na liście oczywiście.

Ale mam jeszcze rok-dwa czasu więc spokujnie to muszę przemyśleć.

Na pewno odpada HD- dla mnie to wyżucony pieniądz. Części przy HD są takie same jak przy japoniach. Tyle że marketnig rewelacyjny. Poprostu festiwal próżności.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponownie , wasye wzpowiedyi na temat Royala pognały mnie na strony Yamachy USA ,ale tam nie podają mocy,a w 2005 roku są już tylko dwa modele , w 2000 a to mój rocznik były 4 i też nie ma podanych mocy,ja mam 13ATC i dane które podałem sa w dokumentach maszyny.

 

Pozdrawiam'

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to przykre dowiedziec sie nagle ,ze maszyna stracila 25% mocy, ale widocznie ktos w papierach popelnil blad. To sie zdaza. Slyszalem, ze w papierach jakiegos motocykla ( nie wiem, czy nie starej Ventury) ktos w urzedzie widzac w nazwie TD wpisal turbodiesel :banghead: :( :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm

Panowie widze że mój post odciągnoł Waszą uwagę od tematu ,który zaproponował kolega Paweł , moze odpalimy nowy temat poswiecony mocom maszyn a Tu napiszcie Pawłowi o waszych motocyklach , skoro juz o swojej napisałem to zaznaczę że dane które przytoczyłem są na amerykańskim odpowiedniku briefu,a Tur Clasik od Ventury różni sie owiewkami ,ma jak Ventura pojedyńcze wydechy (pozostałe podwójne)fabryczne (mam tu na mysli że dostarczane w standardzie a nie jako firmowe akcesoria)sakwy skórzane i szybę i waży 347 kg to o ponad 20 więcej od Ben.......... cos (czyli 13A) nie pisze bo nie pamiętam jak .

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja od zimy jestem szczesliwym posiadaczem Intrudera 1500 z 99roku.

I polecam bardzo...bardzo stabilnie się prowadzi, z przodu marne hamulce, lepsze pewnie sa modele nowsze z dwoma tarczami...

Ale ja jestem bardzo zadowolony:-)

Zrobiłem na nim ok 3500 km w tym sezonie i nic sie nie dzieje.

Naprawde polecam:-)

 

Wizualnie jeszcze podobaja mi się Royal Stary... (żeby nie było, ze ja to tylko Suzuki:-)

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało sie ' date='że nie tylko ładny ale ma całą furę koni ,a dokładnie 98 KM ,wiecej ma tyko Kawa 2000 i to tylko o 1,7 [/quote']

Powstrzymywałem się - przyrzekam. :banghead:

Otóż mylisz się i to w każdym momencie.

Tak jak napisali koledzy - 74 km.

Po drugie - jest dużo cruiserów które mają więcej koni - VTX, VN 2000 (i to nie o 1,7) że o triumphie Rocket czy V-Max ie nie wspomnę.

Co do polecenia cruisera - ciężka sprawa. Większość z nich jest porównywalna. Zależy czy chcesz w klasie 1100 czy powyżej?

Jak 1100 to Drag Star lub Shadow Aero, jak powyzej to z Twoją kasą: Intruz 1500 lub Kawasaki VN 1500.

Z dwóch pierwszych polecam Shadowe (gabaryty i klang)

z drugich Intruza.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...