Skocz do zawartości

Pierwszy raz na quadzie :)))


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na moto z moją połówką u Kuzyna który zakupił sobie quada Honde TRX 300 i powiem szczerze że się zajawiłem. A moja połówka to już w ogóle nie chciała zejść. Jeszcze gdy nauczyłem ją prowadzić to nie chciała mi odddać kierownicy :?

 

Coś mi się wydaję że mojego RX zamienie niedługa na jakiegoś wypasionego quada bo frajda niesamowita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś jeździłem quadem, był dla mnie zbyt mały i siedziałem na tylnym błotniku a każde dodanie gazu powodowało uniesienie przednich kół do góry.

Również trzeba mieć parę w łapach aby prowadzić coś takiego w błotach i piachach ale jednak enduro to enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje widziec takie powerslidy na szutrowej nawierzchni, widok niesamowity, ale jak lecieli przez pole to musieli sie nameczyc bo jechali po motorach i juz koleiny mieli wyrobione, wiec bez postury pudziana moze byc ciezko w takim terenie, a no i jeden klient sobie reke na quadzie zlamal tego dnia, bodajze wylecial z kladzika i przylozyl w drzewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś jeździłem na wycieczce w zakopanym i powiem krótko że mi sie nie podobało :banghead: fakt że ten quad nie był za duży pół automat a ja nie umiałem się składać w zakrety i balansowac (mialem moze z 11 lat) a nie mialem jeszcze zadnego moto i jak skręcałem to miałem takie wrażenie że się zaraz wywale :( pewnie jak wsiadł bym teraz było by duużo lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert .M

Wtam wszystkich zainteresowanych tematem ATV mam Yame banszingtonka 420 rozwierta w dwu takcie

zrobiłem go na pełnym pakiecie Trinity poziom 4 .

jeśli chodzi o moc to ma jakieś 70 na+ koników i jak to jest czymś takim pośmigać ? Naprawdę coś fajnego ma 6 biegow(brak wstecznego )

więc na 3 bez problemu idzie na oskę po dodaniu gazu max prędkość w terenie to na ile ja sie skusiłem to około 140 km/godz. ze sporym zapasem ,i tak czytam jak na forum piszecie jestem zainteresowany jakimś tam moto ale ile on pali "8 lit o kurde nie to jest coś strasznego" a banszingtonek wciąga bez zadanego problemu i 24 litry na 100 km w terenie oczywiście jakaś tam część tego idzie w przelew ale.

"Spoko tyle żeby te quady jeszcze mniej paliły, bo z tego co słyszałem to z tym jest masakra".

zastanawiacie sie jak to oni sie katują na piachach , koleinach , błocie itd. to tylko zależy czym dysponujesz pod sobą jaką mocą i zawieszeniem jeśli jest ok to siadasz na tyle bieg w dół i i zapierniczasz prawie tylko dotykając podłoża przodem a pozatym w kołach masz około 0,5 atmosfery .

A jak jest z tymi Rękoma ? na próbie dajesz ognia a czujesz potem jak jedziesz w enduro MP powiedzmy 3 razy 40 km + 6 prób to jak zjeżdżasz do parku maszyn i zsiadasz to idziesz na ugiętych nogach a na trasie zapinasz go nogami ściskasz na max i ognia .

i to ze moto enduro są ciekawsze niż ATV to jest temat dyskusyjny żaden ale to żaden moto ednuro razem z hondą 500 w dwu suwie nie będzie miał takiej mocy przeniesionej na podłoże jak atv .

oczywiście to studnia bez dna ile nie włożysz to zawsze jest mało robisz go non stop piach , kamienie , błoto robią swoje sami zresztą wiecie i temu mam chęć troszkę od tego odpocząć i w związku z tym dosiąść jakiego turystyka pozatym na jesieni zaliczyłem porządną glebę na ATV potem 2 miesiące w gipsie .

Więc jeśli macie chęć pośmigać ATV to nie zastanawiajcie się tylko sprujcie a te 300 w cztero takiecie są Ok ale do zbierania grzybów lub niedzielny spacer adrenalina w czterosuwie zaczyna się od 450 cm a w dwu suwie zupełnie wystarczy 350 cm cywilne .Jedyny problem jaki jest z dwu suwem to niestety niesamowite problemy z serwisowaniem tych silników porostu mało kto wie na czym w praktyce polega strojenie silnika dwusuwowego ( po dzień dzisiejszy szukam jakiegoś sensownego i SŁOWNEGO człowieka )

Co na zakończenie Powodzenia Panowie .

 

Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde sporo sie dowiedzialem z Twojej wypowiedzi Robert :banghead:

 

 

24 litry na 100 km

 

To mnie zaskoczylo i czuje sie troszke lepiej, bo przed chwila mnie szlag trafial ze DT-tka mi 4,5l/100km spalila przy spokojnej jezdzie (docieranie) :mrgreen:

 

A na pytanie czy enduro czy ATV jestt lepsze nie da sie odpowiedziec:

1. Zalezy co kto lubi

2. Pod jednym wzgledem motocykl bedzie lepszy a pod innym quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...