Skocz do zawartości

Kolejność kompletowania ubioru


Rekomendowane odpowiedzi

A jakie najlepiej kupic spodnie' date=' chodzi mi o czarne skorzane na lato do motoru,jest jakas dobra firma??[/quote']

 

na klasyka albo czoperka? dowolne, byle z możliwie grubej skóry, bydlęcej (wołowej) nie świńskiej (zazwyczaj są tańsze, ale to szmata nie skóra)

warto połazić po lumpexach z używanymi ciuchami, można trafić naprawdę świetną okazję. a jak masz kaskę, to zupełnie przyzwoicie szyje tarbor - mam ich kurtkę, sprawowała się dobrze (teraz jeżdżę w tekstylu), kumpel kurtkę i spodnie

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie je jak radzicie' date=' ale i tak wiem, ze umiem sie przewracac tak zeby to bylo jak najmniej szkodliwe dla mojego ciala Razz[/quote']

Mówisz jakbyś przewracał się na mate w sali gimnastycznej a braleś pod uwagę takie rzeczy jak np. krawężniki, drzewa,słupy inne pojazdy tu nie wystarczy umieć się przewracać. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz w drzewo lub slupa to pozamiatane , zaden ochraniacz cie nie uratuje. Umiejetnosc przewracania sie pomaga nie polamac sie przy kontakcie z gleba a pozniej to tylko czekasz co sie stanie.

Ja uwazam ze nalezy kupic jednoczesnie caly ubior i tyle - chyba tylko spodnie mozna pozniej kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż sam w początkowym okresie eksploatowania MZ-ki śmigałem w jeansowych portkach, DZIŚ na Twoim miejscu chyba od razu, wraz z zakupem motocykla kupiłbym pełen ubiór - za bardzo cenię sobie komfort jazdy, żeby oszczędzać w tym temacie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

 

Zgadza sie. Jak juz lece to tylko moge czekac co bedzie dalej. Nie mam na to wplywu, ale przy kontakcie z gleba sie nie zetre. Natomiast jak walne w drzewo czy slup to pozamiatane czy w kombinezonie czy bez niego, a tym bardziej rekawiczki nic mi nie dadza ;)

Fakt faktem, ze wszystko co teraz odkladam to idzie na zakup ubioru, bo sam chce miec komfort psychiczny, ze w razie czegos zlego bede mial wieksze szanse.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupilem w tamtym roku rekawice sinsalo na crossa (koszt teraz ok 100zl) mimo ze jezdze skuterem, bo kiedys na poprzednim motorowerze mialem glebe i po niej walilem glowa w mur czemu nie wziolem rekawic chociaz ala skora. A ostatnio zaliczylem glebe na mokrym asfalcie cale szczescie ze mialem te rekawice to nic nawet nie poczulem co mi pomoglo w szybszym pozbieraniu sie i kontynuowaniu jazdy. Na rekawicach zero sladow upadku.

 

Ja kupiel na poczatek:

kask

rekawice

kurtke (tekstylna), a tydzien pozniej spodnie (skora)

no i po miesiacu dostalem buty

 

U mnie byla taka kolejnsc kompletowania uniformu

 

Kurtke i spodnie uzywane. A reszta nowki ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sama kolejność jak u Gruchcia, czyli

kask

rękawice

kurtka

spodnie

buty

Rękawice są naprawdę niezbędne! Przy glebie pierwsze, co robisz, to odruchowo wystawiasz ręce do przodu. Sama zaliczając glebę starłam tylko rękawiczki a reszta ciuchów została właściwie nie ruszona. Więc wraz z kaskiem radzę od razu zakupić rękawice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja kaska mam ale teraz czas na reszte w tym miesiacu kupie kurtke i rekawice bo mam zimowe ze skory ale troszke ciasne i mnie denerwuja spodnie chyba za miesiac bo nie wyrobie z kasa a buty przy okazji jezdze w traperach i jest mi ok ;)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...