Skocz do zawartości

cross 500 2T - mam sie go bać?


Rekomendowane odpowiedzi

Mi SX przez 4 miechy jazdy średnio raz w tygodniu spalił ok. 90 litrów wachy. Jeździłem łącznie ok. 18 godzin. Wychodzi równiótkie 5 litrów na godzine (+- jeden litr błędu). A kręcę go tak samo jak inni.

 

Powiedz mi szanowny kolego ile Twoj Sx ma koni.. bo z tego co wiem to tyle co TM racing 80.. bo Tm ma 27,5 konia... a gladz odpada w kawalkach... wiem bo kolega ma.. A Twoj Sx to nie jest wyczynowa maszyna :lol: Tm to maksymalnie wyczynowy cross.. a Sx Endurko..

 

Poza tym Ty na pewno chodzisz do liczeum.. a nie do technikum wiec co ty mozesz wiedziec o mechanice?? :-D Z reszta... co porownujesz spalanie 2T do 4T?? To nie ma sensu... zawsze 4T pali mniej 8) Dominik Szymanski tak samo jak i Darek Habrat cos o tym wiedza... Poucz sie trosze i wtedy sie wypowiadaj... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi szanowny kolego ile Twoj Sx ma koni.. bo z tego co wiem do o jakies 12 mniej niz TM racing 80.. bo Tm ma 27,5 konia... a gladz odpada w kawalkach... wiem bo kolega ma.. A Twoj Sx nie ma szans przy Tm  Tm to maksymalnie wyczynowy cross.. a Sx male Endurko..

chyba masz troche male pojecie , SX 125 to jedne z mocniejszych wyczynow w swojej klasie(jak nie najmocniejsze),takze jak za bardzo nie wiesz co piszesz, to przemysl troche i wtedy napisz cos madrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam myslalem ze chodzi o Suzuki... blad w odczycie.. :oops: A jakich obrotow ozywales?? n<7tys.?? ;) To malo mozliwe... zeby tak malo palil :-D Chyba ze masz maksymalnie skrecona mieszanke albo uzywales go minimalnie.. nie ma bata te maszynki rzadko pala ponizej 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi SX przez 4 miechy jazdy średnio raz w tygodniu spalił ok. 90 litrów wachy. Jeździłem łącznie ok. 18 godzin. Wychodzi równiótkie 5 litrów na godzine (+- jeden litr błędu). A kręcę go tak samo jak inni.

 

Powiedz mi szanowny kolego ile Twoj Sx ma koni.. bo z tego co wiem to tyle co TM racing 80.. bo Tm ma 27,5 konia... a gladz odpada w kawalkach... wiem bo kolega ma.. A Twoj Sx to nie jest wyczynowa maszyna :lol: Tm to maksymalnie wyczynowy cross.. a Sx Endurko..

 

Poza tym Ty na pewno chodzisz do liczeum.. a nie do technikum wiec co ty mozesz wiedziec o mechanice?? :-D Z reszta... co porownujesz spalanie 2T do 4T?? To nie ma sensu... zawsze 4T pali mniej 8) Dominik Szymanski tak samo jak i Darek Habrat cos o tym wiedza... Poucz sie trosze i wtedy sie wypowiadaj... :evil:

Kolego nie brnij w to dalej i się nie kompromituj :lol: Może da ci do myślenia fakt że SX 125 to wyczynowy cross i ma ok. 40KM. Poza tym o mechanice mogę wiedzieć dużo więcej niż niektórzy "technicy" od siedmiu boleści którzy często nie czają podstawowych zasad fizyki a biorą się za teoretyzowanie nie podparte praktyką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na zawodach sie ciagnie ile fabryka dala... a ja mowie tylko o takiej jezdzie!! el_Kurczako Od siedmiu bolesci powiadasz??? Co ty wiesz?? Ja chodze do 3 mechanika w Polsce i zarazem do najlepszej klasy w nim. Wiec nie gadaj glupot, ze wiesz wiecej od czlowieka, kotry wlasnie w tym kierunku sie ksztalci. Darek tez tam chodzi... i Joystick ze mna do klasy.. A prawa fizyki sa nieublagalne... nawet w enduro... Jak chcecie to wam wzory wyprowadze... ale to juz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodze do 3 mechanika w Polsce i zarazem do najlepszej klasy w nim

... i napewno masz temat na temat spalania SX'a . Czego Cie nauczyli w tej szkole skoro KTM'a 125 porownujesz do TM85 i jeszcze twierdzisz ze to enduro?

SX 125 to jedne z mocniejszych wyczynow w swojej klasie(jak nie najmocniejsze),

A konkretnie jeden ze slabszych wyczynow 125cc z tym ze ma bardzo przyjemna charakterystyke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś w moim poście było napisane że "technik od siedmiu boleści" to Ty? Mało mnie obchodzi z kim chodzisz do klasy, i czego się tam uczysz, twoja wiedza nie uprawnia cię do wypowiadania się na temat crossówek skoro takowej nie użytkujesz, założę się że co najwyżej kilka razy ktoś dał Ci się przejechać.

 

Ja jeżdzę crossem tak jak się powinno go używać-czyli tyle co fabryka dała. I nie zmieniam biegu przy 7 tysiącach tylko na oko przy 11-12 tysiącach.

 

Enduroguy-Ja wiem czy słabszych ;) Mam trzech kumpli na trzech YZ i na prostej zawsze minimalnie zyskuję-może to wina tego że moje moto jest najmłodsze ale w sumie sety idą prawie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduroguy-Ja wiem czy słabszych  Mam trzech kumpli na trzech YZ i na prostej zawsze minimalnie zyskuję-może to wina tego że moje moto jest najmłodsze ale w sumie sety idą prawie tak samo.

Hehehe no z danych tak wynika i ogolnie z opinii ludzi jezdzacych ;) . Zreszta w 125cc jest tak niewielka roznica w mocy ze co do osiagow mozna je postawic na rowni, a ze SX"ik ma jeszcze "dobry" dol to powoduje ze jest on lubiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze teraz nie uzywam to nie znaczy ze nie uzywalem... Mialem Suzuki RMX 50/70. Calkiem sie fajnie jezdzilo.. ale spalanie nigdy nie spadlo ponizej 4 litrow przy odblokowanym silniku. A spalanie silnika mozna obliczyc.. Sory z tym KTMem myslalem ze chodzi o jakas 50/80. :oops: Chcialem pozniej edytowac posta ale sie juz nie dalo bo koledzy napisali wczesniej... :? Jeszcze raz sorry... Moja wina.. ale co do TM to zdania nie zmienie bo kolega chcac przyjechac na zawody Enduro do nas do szkoly musial napchac drutow do dyszy zeby dejechac.. a 27 koni przy 80ccm to jednak troche przesadzone.. Jeszcze raz sorry.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TM to zdania nie zmienie bo kolega chcac przyjechac na zawody Enduro do nas do szkoly musial napchac drutow do dyszy zeby dejechac

Dziwne sposoby na ograniczenie spalania :? Jesteś pewien że chodzi o dyszę? Bo drut to tam wejdzie co najwyżej jeden i to bardzo krótki ;)

I skończyłoby to się na kupnie nowej dyszy :evil:

a 27 koni przy 80ccm to jednak troche przesadzone.. Jeszcze raz sorry..

Tyle co każda crossowa 80ccm w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no raczej tyle nie ma.. a Yamaha DT EnduroMax-a ma po maksymalnym tuningu ma cos okolo 19.(tak mowil) Fabrycznie ma chyba cos kolo 12 bo chyba byl gaznik od 50. Ogolnie Yamahy nie sa wysilone ale zywotne. el_kurczako: no wiem ze cos napchal do dyszy.. mowil ze dricikow.. ale moze wepchal kawalek drewna. Po przyjezdzie pod szkole szedl na warsztat zeby wyciagnac to badziewie.. Wie ktos moze o jakims HM-ie?? Normalny, nietuningowany..(sam sobie go przerobie) i oczywiscie z papierami. Bo Mz nie chce ryzykowac a Ogar to za malo i wywoluje smiech. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...