Skocz do zawartości

Robienie Hopek.


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że teraz nikt nie ma enduraka na chodzie ;) Nie no jest jedno padło.. RX 80 ale ten badziew jest na dotarciu, ledwo co sie rozpędza i ma padnięte upsy z przodu ;) dlatego nie lubie aprilli, bo to już drugi taki przypadek ( nawet u tego samego kolesia :lol: )

 

Czuje, że hopka będzie wyknobista :lol: Jak tylko ją dokończymy i będą sprzęty na składzie to zapodam foty i filmiki :P

 

A teraz pytanko... jeżeli hopka ma takie "ostre" wyjście z progu to bez "manewrowania" w powietrzu nie będzie się spadać na tylne koło??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moim zdaniem lepiej ladowac na jedno

tylko pamietajcie zeby rozpedzic sie ponad 40 moim zdaniem,

sprzet troche wazy i jesli nie pociagniecie go lekko do tylu (po prostu nie wiscie na kierownicy) to walniecie dziobem w ziemie i moze bolec

wiec radze wziac jakiegos odwazniejszego na dobrym sprzecie, dac mu ochraniacze, niech sie napedzi do 40km/h i wtedy mozecie kombinowac ;)

pozwolcie ze spojrzymy na to z fizycznego punktu widzenia, wzor ten nie odnosi sie bezposrednio do skokow, ale jest stosowany to obliczania zasiegu dla rzutu ukosnego

wzory.JPG

 

 

nie biezcie tego na serio bo w tych wzorach nie uwzgledniono wielu czynnikow takich jak opor powietrza, ksztalt ciala, etc.

 

teoria jest calkiem inna niz praktyka, ale to moze wam pomoc w obliczaniu mniej wiecej miejsca ladowania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież motocyklem łatwo mozna sterowac w locie więc nie będzie problemu

 

ogladalem przed chwila program na JEDYNCE o motocrossie, pokazywali dzieciaki na zawodach, jezdzili crossakami 65ccm, to tych swoich nauczycieli to niektorzy mnieli do bani, bo mlody bal sie wyskoczyc z gorki i przed nia odejmowal gazu i zdazalo sie ze co niektory mlody przed gorka stanal i zaczal sie ssuwac na dol ;/ (nie ze jakos grzesko bylo)

albo przelecial i dziobek przywalil w ziemie ze az klata w kierownice prawie przylozyl,

 

sadzilem iz takie dzieciaki to sie ucza od kogos, bo w programie wystepowali Polscy RIDERZY z PARYZ-DAKAR ;)

 

 

Strzalek_t , ja tylko dalem kolega jedna uwage bo co niektorzy to dopiero zaczynaja, nie za ja to jakis wyczynowiec, ale czasami to polatalem sobie i z filmow widac jakie bledy sie popelnia i co boli po nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież motocyklem łatwo mozna sterowac w locie więc nie będzie problemu

Zalezy jakiej wielkosci hopa. Jak jakies gownienko wystajace z drogi w lesie to musze sie na tyl przechylic zeby przodem nie walnac, ale jak juz sie troche leci no to wiadomo. Dajesz gazu odchyla Cie do tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(z hamowaniem jeszcze nigdy nie probowalem tylko z dodawaniem gazu, a jeszcze tak szpanersko zredukowac bieg w locie to juz w ogole odjazd musi byc  )

;) No ja tez z hamowaniem nie probowalem bo strasznie wysoko nie latam i ogolnie w locie to samym gazem operuje, no bo w koncu jak sie pusci gaz to sprzet takze leci do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile tak na oko latasz? jak wymienie uszczelniacze u siebie i zaleje swiezym olejem lagi to zaczne tez cos kombinowac hopami ;)

tak apropos ktos sie moze orientuje czy do DRki mozna podpasowac jakies gumy na lagi (chodzi mi o te harmonijki gumowe, zeby sie nie brudzilo bo moje sie porozrywaly ;/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak apropos ktos sie moze orientuje czy do DRki mozna podpasowac jakies gumy na lagi (chodzi mi o te harmonijki gumowe, zeby sie nie brudzilo bo moje sie porozrywaly ;/ )

Uniwersalne sa. Ja do TS takie za grube zalozylem zeby fajniej wygladaly :lol:

 

Aha wysoko NIE latam ;). Trudno mi powiedziec jak z wysokoscia, ale jesli chodzi o odleglosc to 10m przekroczylem na TS, a na DT jeszcze nie skakłem tak powazniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria jest calkiem inna niz praktyka

 

doświadczenie jest złym nauczycielem bo wpierw idzie praktyka a potem uczysz sie teori ;)

 

jeszcze tak szpanersko zredukowac bieg w locie

 

a co w tym szpanerskiego ja przeważnie co hope redukuje bo potem lepiej sie napędzić mozna :twisted:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile tak na oko latasz? jak wymienie uszczelniacze u siebie i zaleje swiezym olejem lagi to zaczne tez cos kombinowac hopami ;)

tak apropos ktos sie moze orientuje czy do DRki mozna podpasowac jakies gumy na lagi (chodzi mi o te harmonijki gumowe, zeby sie nie brudzilo bo moje sie porozrywaly ;/ )

 

A nie lepiej skarpetki neoprenowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...