Skocz do zawartości

Cos sie dzieje z temp.


Tasiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Yamaszke r6 i mam problem. Wczoraj podczas traski zauwazylem ze w pewnym momencie wyswietlacz od temperatury pokazuje mi LO. Tak jak by cos ciepla stracl silniczek. nie wiedzialem co sie dzieje zatrzymalem i moto znow powrocil do normalnych temperatur. Jednak gdy znow jechalem to sytuacja sie powtorzyla... pomyslalem ok podkrece jej temperature i troszke podzidowalem. No i temperatura podwyzszyla sie do okolo 65 stopni ale po chwili znow LO i tak jak by miala strasznie slabe odswiezanie bo co jakis czas wskazywalo mi ok temp. a co jakis czas LO. co to moze byc?? pomozcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat padl mialem podobnie w kawie tylko ze nie bylo wcale termostatu jak polatalem w lesie to jak cie moge mial temperature jak jechalem droga wsazowka byla prawie na 0 na postoju szybko nabieral temp. bo silnik goracy

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź cene oryginalnej części. Nie zawsze i nie wszystko jest drogie.

Pracuje w sklepie z częściami i wielokrotnie okazywało sie że klient kupił "okazyjnie" na szrocie czy giełdzie uzywaną część 50% drożej niz nowa u mnie w sklepie,

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz R6 i chcesz kupować używany termostat? Sprzedaj R6 koledze a samemu kup komara, to kolega będzie ci dawał stare swiece zapłonowe... wrypiesz na nie 4 podkładki i będą pasować. Kup nowy termostat, takich rzeczy nie kupuje sie używanych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy termostat' date=' takich rzeczy nie kupuje sie używanych![/quote']

masz rację, ale nie dlatego że to grzech,

tylko dlatego, że termostaty lubią czasem paść - w miarę upływu czasu pracy.

czyli może się okazać, że używka padnie np. po 5k km.

ja też bym kupił nówkę - przecież to nie kosztuje 10tysi - nie wygłupiajmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nastepne pytanie gdzie moge dostac jakis urzywany termostat bo pewnie cena fabryczna jest kosmicznie drioga..albo moze jakies nieorginalne czesci prosze o jakies namiary

nowka termostat do FZR600 (a jest chyba taki sam jak w R6) kosztuje 30 euro. Warto sie przejsc do zaprzyjaznionego salonu Yamahy i pogadac z mechanikiem - ja kupilem nowke termostat, ktory byl wyciagniety z R6 przygotowywanej na wyscigi, za 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA no chyba ze tak. Myslalem ze to drozszy dzinks... i to sporo drozszy. Dzisiaj ide do intermoto i zapytam o niego zobaczymy czy maja i po ile. Dzieki za rady.

 

Ps. Idaho to jest kacik porad technicznych. Mialem problem wiec sie zapytalem. Koledzy mi odpowiedzieli i chwala im za to jednak twoje glupie gadki mozesz schowac dla siebie bo to moja sprawa czym jezdze i w jaki sposob naprawiam to cos. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, to twoja sprawa czym jeździsz i jak jeżdzisz. Ale jak kupisz używany termostat i okaże się, że jest jeszcze lepszy od twojego obecnego i się nie otwiera... to zanim się skumasz, to parę razy zagotujesz wodę, a potem sprzedasz sprzęta jako śmiganego turystycznie.

 

Tak jak napisał SQL, termostaty mają tendencje do częstego psucia się, z tąd moja poprzednia wypowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasiek a nie przyszło Ci do głowy aby najpierw sprawdzić poziom płynu chłodzącego bo może to nie remostat tylko pompa wyzioneła ducha i płyn opuścił miejsce pracy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasiek a nie przyszło Ci do głowy aby najpierw sprawdzić poziom płynu chłodzącego bo może to nie remostat tylko pompa wyzioneła ducha i płyn opuścił miejsce pracy.

 

 

Sprawdzalem poziom plynu i jest w normie. A pozatym jak by pompa zdechla to silnik by sie przegrzewal?? tak?? a on jest niedogrzany przynajmniej to pokazuje wskaznik. Pogrzebalem troszke w sewisowce pogadalem ze znajomymi i jeszcze jest jedna rzecz. Czujnik temp. w chlodnicy. Mysle ze moze cos mu sie powalilo i dlatego pokazywana temperatura tak skacze. Przeczyszcze najpierw czujnik, styki i sie zobaczy moze w ytm tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasiek nie obraź się, ale to jest kolejny przykład "Wyżej sra niż dupe ma"

Kupujesz w miare świeży sprzęt za niemałą kase a podcierasz dupe szkłem i chcesz kupowac używany termostat.  

Możesz traniej sprawę załatwić. Weź tekturą zasłoń chłodnice i z głowy.

 

No comment... Widze ze na tym forum przesiaduja dwie grupy ludzi. 1. to tacy co naprawde chca pomodz na spokojnie wytlumacza i w razie czego przemowia do rozsadku- bo przeciez po to jest forum.

 

2. Grupa to banda krzykaczy do ktorej m.in. Ty sie zaliczasz... Zazdroscisz ze ktos uciulal na taki a nie inny motocykl?? Trudno jak sie cos zepsuje trzeba kombinowac. Jeden z kolegow juz mi grzecznie wytlumaczyl ze nie ma sensu pchac sie w urzywke. Ale ty musiales jeszcze dorzucic swoje... Szkoda slow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja chce uzywac tasmy i papieru do naprawy?? Chce to zrobic porzadnie i solidnie przy czym nie chce wydawac duzo pieniedzy bo wole miec sprawny moto i pojechac na weekend z kobieta, niz miec sprawny motor i banana na mordzie ze mam nowa czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz R6 i chcesz kupować używany termostat? Sprzedaj R6 koledze a samemu kup komara' date=' to kolega będzie ci dawał stare swiece zapłonowe... wrypiesz na nie 4 podkładki i będą pasować. Kup nowy termostat, takich rzeczy nie kupuje sie używanych![/quote']

 

Ale pojechałeś jak masz dobry motocykl to znaczy,że masz kupować drogie nowe części, ale pierniczysz ja mam dobry motocykl a części kupuję tanie czasami nie nowe części a termostat nowy czy używany, co to za różnica byle działał

Zagadałeś jak rasowy dres !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie starszy te oryginalne części wcale nie są drogie tylko my Qrwa za mało zarabiamy a dradzanie kupowania części używanych na dodatek nie sprawdzonych jest nietaktem.

Jak gołodupca nie stać na pasek żeby się powiesić to może się ewentualnie się utopić w ten sposób zaoszczędza sporo kasy ;)

Nadal właściciel się nie wypowwiedział czy w tym silniku jest jeszcze płyn w chłodnicy?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...