Skocz do zawartości

Głośna zmiana biegów w XJ 900 Diversion


Karol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chetnie nawiąże kontakt z użytkownikami Yamahy XJ 900 Diversion.

Nabyłem wlasnie takowy motorek uzywany z '97 roku. Jezdzi bardzo dobrze. Denerwuje mnie tylko bardzo głosna zmiana biegów.

 

Mam w związku z tym pytanie do uzytkowników.

Czy to tak ma być? Czy może cos sie sypie?

Moto ma przejechane niecałe 30tys. i silnik pracuje bez zarzutu.

Odczuwalne jest tez szarpanie przy zmianie obciążenia napędu.

 

Dzieki i Pozdrawaim

Karol

Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno ze skrzyni slychac to? a moze masz luzy na kardanie gdzies, albo w dyfrze? moze tez nie do konca Ci wysprzegla?

 

Prawdopodobne :!: w Xj'cie 900 sprzęgło jest mechanicznie sterowane.

Co do szarpnięcia; mały luz w układzie napędowym jest możliwy.

( miałem dywersanta 900 ale już minęło dwa lata więc już zapomniałem części wrażeń )

Najlepiej podjechać do dobrego serwisu, dzięki profilaktyce możesz zaoszczędzić parę złp. Jak rozsypie się kardan to będzie bolało :D (kosztowało ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSXF600 - 92r. u mnie biegi 1 i 2 tez strasznie glosno wchodza ! (szczegolnie 2) wysprzegla dobrze ! olej nowiutki, a jednak... (nawet jak sie rozgrzeje)

 

najbardziej boli gdy przywale na 1 i wrzucam drugi na wysokich - straszny zgrzyt ! (czesto zamiast 2 wchodzi luz - mimo iz silnie wciskam ta 2 !) dlatego musze z 1 na 2 przy niskich przelaczac ! panowie co mam podejrzewac ?

 

czy to poprostu norma przy duzym przebiegu ! (niby 34 tys, ale na zegarze nie bylo plomby, wiec pewnie ma dobrze ponad 50 tys !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej boli gdy przywale na 1 i wrzucam drugi na wysokich - straszny zgrzyt ! (czesto zamiast 2 wchodzi luz - mimo iz silnie wciskam ta 2 !) dlatego musze z 1 na 2 przy niskich przelaczac !  

 

a może bez sprzęgła czas popróbować :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ten typ tak ma? wczoraj jezdzilem qmpla xj 900 '91 (nie dywersja) i biegi wchodza mu twardo i wyraznie, ale bez przesady. zaczalem go testowac i sie okazalo, ze przy pewnych obr (powyzej 7-8tys), biegi wchodza leciutko, nieslyszalnie i spoko mozna bez sprzegla.

 

a może bez sprzęgła czas popróbować

dolaczam sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już kilka tematów na temat zapinania biegów bez sprzegła

trzeba dobrze to wyczuć - jednak jesli Ci nie idzie nawet ze sprzęgłem to radziłbym potrenować jeszcze ze sprzęgłem

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dobrze to wyczuć - jednak jesli Ci nie idzie nawet ze sprzęgłem to radziłbym potrenować jeszcze ze sprzęgłem

zgadza sie. wszystko zalezy od wyczucia. mowie: wzialem qmpla maszyne, pojezdzilem troche, wyczulem co lubi i... bez sprzegla spoko wchodza. redukcja obowiazkowo przynajmniej z lekkim wcisnieciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już kilka tematów na temat zapinania biegów bez sprzegła  

trzeba dobrze to wyczuć - jednak jesli Ci nie idzie nawet ze sprzęgłem to radziłbym potrenować jeszcze ze sprzęgłem

ok - bez sprzegla nie zgrzytnie, tylko ladnie wejdzie... no dobra luz, ale czy w ten sposob na bank skrzynia po dupie nie dostaje ? jak mozecie to zapodajcie link do tego tematu, bo ja nic nie widzialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi w dół tylko z przegazówką.

Czas użycia sprzęgła nie dłuższy niż sekunda.

Już o tym gdzieś było, chyba w szkole jazdy.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie spodziewałem sie tak duzej dyskusji.

Zdaje mi się, ze sprzęgło po to jest by go uzywac. Szczególnie jesli b. dobrze działa. Zatem uzywam go przy każdej zmianie przełożenia.

Podoba mi sie szczególnie stwierdzenie z dyskusji, ze biegi wchodzą twardo i wyraźnie. Bo w rzeczywistości tak jest. Bez zgrzytania, ale wyraznie.

Jednak dla wszystkiego udam sie po porade do serwisu.

Może jestem przewrażliwiony nowym motorkiem.

 

Dzieki i pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie też dwójka zazgrzyta jeśli ją wbije na wysokich obrotach silnika, musze to zrobić zdecydowanie i mocno. a wogule to mi głosno biegi chodzą jak cholera. A moto ma przejechane dopiero 15 000 i kupiłem je od pierwszego własciciela wiec niesądze żeby coś kombinowane było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezdzeniu bez sprzegla byly moje posty w mechanice - poszukajcie sobie.

Wbrew pozorom skrzynie Suzuki o wiele lepiej pracuja przy szybkich zmianach bez sprzegla, niz przy wolnych ze sprzeglem - podejrzewam ze w innych japonczykach jest podobnie.

Specjalnie jest to odczuwalne przy ostrym przyspieszaniu i wysokich obrotach, ale ja rowniez w korku zmieniam jedynka luz i spowrotem bez sprzegla i bez zadnych problemow, przy czym skrzynia ma juz 20 lat i dobry przebieg za soba, wodziki i przesowki wyrobione co sprawdzilem organoleptycznie.

Nie ma zadnych stukow, zgrzytow, szarpniec, wlozenie biegu trwa ulamek sekundy i jest zawsze prawidlowe, nie ma mowy o `wbijaniu` biegu na sile.

Radze poczytac i pocwiczyc.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...