Skocz do zawartości

filtr powietrza w oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie moze sie wygłupie dlamnie to sie wydaje totalnie bez sensu i niemozłiwe by było prawdziwe ale w polskiej instrukcji do motoru Wektor 250 pisze zeby filtr powietrza po wyczyszczeniu rozpuszczalnikiem nie palnym wymoczyć w oleju jakosci 15W/40QE i usunać nadmiar oleju i tak go założyć

(cos im sie z filtrem oleju pomyliło )

Czy to jakiś kosmiczny sposób na filtry powietrze ?? :lol: bo przecież olej zatka ten filtr i nic z niego nie będzie

 

sorki za głupie pytanie ale kto pyta nie bładzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toc nigdy nie widziales filtra powietrza 90% japoncow ma takie (gabkowe) stare polskie wynalazki mialy metalowa gesta siatke nasaczana olejem

 

p.s podepne sie do temata jakim olejem nasaczac gabkowy filtr powietrza po jego umyciu

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko to nie jest kąbkowy.. wygląda jak stożkowy tylko że jest z materiału tak jak filtry powietrza w samochodach wiec chyba to nie możliwe by taki nasączać skoro dalej gdześ pisze by nie dopuścic by nasączył sie woda podczas mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza nasącza się olejami, żeby chwytały brud, który przez normalną gąbkę przeleci (a do oleju się przylepi).

co do nasączania, to w enduro brata stosuję olej (np. http://tinyurl.com/8onvz), a w mojej ninjy stosuję spray (np. http://tinyurl.com/coxu6),

do mycia filtra używam tego: Motul AIR FILTER CLEANER:

7110321.jpg

tak naprawdę, to stosuję bliźniacze produkty Castrola - ale nie znalazłem fajnych linków - a jakościowo i cenowo to to samo :D,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby stosować specjalne oleje do filtrów - nie spływają z filtra i dobrze "łapią" brud.

 

Pokusa stosowania "zwykłego" oleju jest duża bo specjalny do filtrów kosztuje zwykle ok. 60 - 80 zł za litr.

Są jednak także tansze opcje - ja ostatnio kupiłem jakiś szwedzki produkt za 33 zł/litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nikomu kolego OVERKILL nie pomylilo ' date='jedynie co moge poradzic ,to zamiast maczania w oleju , zalatw sprawe spreyem np. firmy K&N ,wygodniej i taniej. Pozdrawiam . :D ;)[/quote']

 

Wygodniej na pewno ale taniej na pewno nie.

 

Przykladowe ceny Motula:

 

Litr oleju - 70 zł(około)

0,4 l. spray - 39 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litr oleju - 70 zł(około)

0' date='4 l. spray - 39 zł[/quote']

si,

ale trzeba pamiętać, że taki litr oleju, to chyba do końca życia ci starczy :D.

a na pewno na duuużo sezonów.

ja myję/smaruję przy wymianach oleju - czyli co 6k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, poprostu sie pytam bo wydawało mi sie to niemożłiwe bo teoretycznie olej zatyka pory w filtrze ale widać moja wyobażnia nie ma nic wspólnego z faktycznym stanem :D 8)

 

Jak widać wszystko jest możliwe nawet "przeziebienie skutera" w wilgotne dni hehe ;)

 

Pytałem dlatego bo w instrukcji angielskiej np pisało by nie zmieniać biegów jak sprzegło jest włączone bo to moze zniszczyc silnik :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dlatego bo w instrukcji angielskiej np pisało by nie zmieniać biegów jak sprzegło jest włączone bo to moze zniszczyc silnik

 

I prawde napisali :D przeciez jak naciskasz dzwignie sprzęgła to rozsprzęglasz silnik, wyłaczasz sprzegło, odlaczasz silnik od napedu

 

A co do filtrów to tylko papierowych sie nie macza, a moze czasem ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...