Skocz do zawartości

Akumulator do Transalp'a - czy dobry kupilem?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Wlasnie kupilem akumulator firmy KOYO YB14L-B2. W sklepie powiedzialem, ze ma to byc do do Transalpa rocznik 91'.

 

Z ciekawosci wszedlem na strone producenta i zauwazylem ze AH (CAPACITY

AH (10H-R) ) tego akumulatora wynosi 14, w specyfikacji Transalpa napisane jest 12.

 

Moje pytanie jest nastepujace, czy moge wsadzic to aku do moto czy powinienem je jednak wymienic?

 

Dzieki za info

MiejsceMocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu, wkładaj 14stkę i śmigaj.

Nie sądzę żeby przy tak małej różnicy altek miał problem z naładowaniem go.

No ale to tylko moje zdanie poczekajmy aż wypowie się jakiś elektryk z zamiłowania bo mamy ich tu sporo

Pozdro all :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ladowaniem?

 

Do aku dostalem dwa pojemniki z elektrolitem, ktory mysze wlac do srodka. W instrukcj napisane jest, ze aku jest suche i naladowane, ale kilka linijek dalej pisza, ze dobrze jest wykonac pierwsze ladowanie, dla najlepszych osiagow i maksymalnej zywotnosci.

 

Co w takim razie z przeladowaniem akumulatora?

 

W sumie chcialbym od razu zalozyc do moto po uprzednim wypelnieniu, ale jesli mialoby sie to odbic na pozniejszym zdrowiu aku i moim, to moze lepiej poczekac.

 

Co robic Panowie? :D

 

Pozdrawiam

MiejsceMocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik napisał"Wg katalogu Larssona, a ten się zwykle nie myli, powinienieś mieć w Trampku 14 AH.

pzdr

"

A ja mój poprzedni katalog wyrzuciłem do kosza bo był totalnie pobazgrany poprawkami i mnie wku***ł.

Ostatnio dostaliśmy uszczelkę pod głowicę do CBR500RR a miała być do CBR600F2 ???????????

XL600V/91 powinien mieć baterię "YB12A-B" lub innej firmy o takich samych parametrach i w/g mnie sklep powinien sprzedać ten typ baterii chyba że sprzedają beleco do beleczego aby tylko skroić klienta a jak mu padnie regulator to dostanie po rogach jeszcze raz bo w końcu do biednych nie należy jak go stać na drogi motocykl.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Piotr - w moim katalogu krzaczków nie ma żadnych.

IMO jeżeli sprzedają 14 do Trampka to ma być 14.

Jak coś jebnie, to jest na papierze dowód na to, że źle podali dane.

Ja bym wsadził i jeździł. I tyle.

 

Miejscemocy ( 8O :lol: ) - co do ładowania. Zwykle coś tam piszą żeby ladować. Ale jeżeli po zalaniu elektrolitem zamierzasz zaraz jeździć, to wstępne ładowanie nie jest potrzebne. No jeżeli się uprzesz to możesz na kilka godzinek małym prądem (1 am) podładować.

 

Aha, jeszcze jedno. Zalej eletrolit powyżej górnej kreski. Odczekaj z godzinkę. Aku na pewno pobąbelkuje i poziom kwasu siądzie. Wtedy dolej znów do górnej kreski. Podczas pierwszych jazd na nowym aku poziom może jeszcze dedatkowo spaść.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku kupowałem nowy akumulator i mimo że był suchoładowany to starszy mi go "sformował"

na pewno mu nie zaszkodzi a pomóc może

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ech...jak sie okazalo, aku nawet nie chcialo spasowac, jakies takie wieksze bylo...poszedlem od razu i wymienilem na 12...

 

Co ciekawe zaraz po wejsciu do sklepu gosciu, ktory sprzedal mi wczesniejszy, jakby wiedzial, ze to co mi ozenil nie bylo dobrym wyborem i od razu przyniosl taki jak ma byc...nawet bez mowienia mu co nie pasowalo...ech...

 

...kurde...ledwie jedno sie dowiedzialem, a juz musze pytac o drugie...:D...

 

Pozdrawiam

MiejsceMocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...