Skocz do zawartości

Ratunek dla lancucha!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli jedno ogniwo stanelo, to stawiam jablka przeciw orzechom ze na tej rolce polecial oring i smar wyciekl.

 

Mam właśnie podobną sytuację we Vladowej VFR`ce. Jutro wymieniam Zestaw :-). To się nazywa szybkie działania w takich sytuacjach - przedwczoraj diagnoza, jutwo wymiana ...

 

Dominik, co do naciągu po pierwszych 100-200 km - poprostu Ogniwa się "układają". Praktycznie wystarczy jazda próbna i korekta ustawienia.

 

Podro, Pawel

 

A!ntek, Twoje twierdzenie o jednym ogniwie zapisuję jako "złotą myśl" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Będę co 200-300 km stawał, zdejmował łańcuch, skracał i zakładał.

 

 

A co w tym złego? Proces skracania może trwać do momentu aż zostanie jedno ogniwo i wtedy będzie służyć do śmierci - wiadomo, że jedno ogniwo się nie wyciągnie... :D Będzie to długie ogniwo spełniające rolę całego łańcucha, więc mało będzie roboty ze smarowaniem ;)

 

hehee, dobre ;)

 

Wracając jeszcze do tematu. Paweł z tym wyciąganiem się nowych łańcuchów to jest jednak różnie. Piszesz że wystarczy wstępna jazda. Ale np w nowym SuperDuku mojego kolegi nowy łańcuch uformował się dopiero po ok. 400 km. Wcześniej specjalnie na niego zwracałem uwagę. Wszystko było OK. Dopiero po jakimś czasie lekko obwisł.

 

W sumie nie ważne po ilu km, ważne że i nowy łańcuch trzeba kontrolować.

;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nowy łańcuch się wyciąga. Po jakiś 300-500 km trzeba go podciągnać. Zwykle jest to 1-3 cm. Po takim podciągnięciu nowy łańcuch nie powinien już się wyciągać aż do osiągnięcia swojej starości.

 

Ciekaw bo ja mój łańcuch podciągałem przez cały jego żywot aż do smierci :mrgreen: . Najpierw co kilka tysiećy km pózniej coraz cześciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazasz, ze jesli mam bandita to mam kupe forsy??

Nie iryrtuj się Lunch. Problem polega na tym, że "reanimacja" nie na długo pomoże, a "najsłabsze ogniwo" i tak nie da ci spokoju. Niestety prawda jest taka, że utrzymanie "japonii" jest kosztowne i przy zakupie trzeba się z tym liczyć. Nie da się obejść pewnych problemów taniej, zwłaszcza tych, które mają wpływ na bezpieczeństwo.

Nie masz mozliwosci wpuszczenia smaru do wnetrza tej rolki tak ze jezeli decydujesz sie dalej jezdzic to mialbym oko na ta rolke sprawdzajac ja co najmniej raz dziennie.

Zgadza się, ale i tak nie ma gwarancji, że zauważysz właśnie ten moment kiedy trzeba powiedzieć "dość!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

że się tak wtrące do tematu:

 

Ja mam problem troszke z innej beczki, niedawno miałam szlifa :D i tak niefortunnie moto glebło, że łańcuch wyskoczył z zębatki i urwał się o śrubę na zębatce. Znajomi mówili mi, że mam dwa wyjścia:

- zakuć ten urwany łańcuch (raczej nie, bo po plerach w czasie jazdy nie chciała bym oberwać, ale czy w ogóle da się tak zrobić??)

- kupić nowy zestaw napędowy

 

Z jakimi kosztami mam się liczyć przy zakupie nowego łańcucha, bo pisaliście, żeby na nim nie oszczędzać - czy łańcuch z zębatkami za ok. 300 zł wystarczy?? I jeszcze jeśli sie ktoś orientuje to ile kosztuje w serwisie wymiana łańcucha (może i sama bym umiała, ale moto jest 300 km ode mnie, a ja jak przyjadę chce żeby już było na gotowo).

 

ps. mam gs-a ja w podpisie 8)

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi kosztami mam się liczyć przy zakupie nowego łańcucha, bo pisaliście, żeby na nim nie oszczędzać - czy łańcuch z zębatkami za ok. 300 zł wystarczy??

Może być trochę mało :D . Najtańszy IRIS to koszt ok270 PLN, a RK 300 PLN - to ceny w/g katalogu LARSSON-a (i to jeszcze z 2003 roku) do twojego modelu. Do tego jeszcze koszt zębatek (jeżeli są w dobrym stanie to można je zostawić w spokoju, chociaż najlepiej wymienić komplet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Astrate - koszty zakupu łańcucha RK i zębatek JTSprtotex z Larssona (porządny zestaw) wyniosą Cię ok. 400 zł (może znajdziesz kogoś kto daje rabaty po Larssonie). Oczywiście możesz wydać więcej, kupując np XWringowy łańcuch.

 

Wymiana w warsztacie moto to od 70 do 150 zł (zależy czy zakuwany, czy zakładany w całości, a więc dochodzi demontaż wahacza).

 

Nie wiem jak Twoje "zdolności manualne" i dostęp do narzędzi, ale ośmielę się Ci doradzić, aby założenie zestawu napędowego powierzyć serwisowi. Samo zdjęcie zębatki zdawczej wymaga zwykle użycia klucza pneumatycznego (tak mocno trzyma), a ew. zakucie łańcucha dobrej zakuwarki (chociaż mamy na forum kolegów co zakuwają młotkiem, punktakiem i to centralnie na glebie :D ). A jak się chce założyć cały łańcuch, to trza zdjąć wahacz, znow potrzebne dobre narzędzia, smary itd. Także bez narzędzi ani rusz.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem jak Twoje "zdolności manualne" i dostęp do narzędzi...

Dlatego moto stoi już od kilku dni w serwisie, bo te zdolności raczej raczkujące :? .

Dzięki za rozjaśnienie sprawy, może rzeczywiście lepiej wydać więcej, ale za to być spokojniejszym, że wszystko będzie jak należy :D

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazasz, ze jesli mam bandita to mam kupe forsy??

no przynajmniej z 10tys. to musiałeś za niego wyłożyć

hehe chyba że motorek sie pod**** ło komuś :D

zróbmy z żutke bo za niedługo może byc jednego usera mniej

podaj konto

 

bzykaj sobie na Mz i nie zawracaj glowy.

bez obawy o stan łańcucha 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch wyskoczył z zębatki i urwał się o śrubę na zębatce. Znajomi mówili mi, że mam dwa wyjścia:  

- zakuć ten urwany łańcuch (raczej nie, bo po plerach w czasie jazdy nie chciała bym oberwać, ale czy w ogóle da się tak zrobić??)  

- kupić nowy zestaw napędowy

 

Ja bym powiedział tak: jeśli łańcuch jest zerwany, a ogólnie w dobrym stanie, współpracuje z zębatkami, które stopniem zużycia odpowiadają zużyciu łańcucha, to należałoby zakupić 1 ogniwo do zakuwania, do tego typu łańcucha tzn takiego rozmiaru i nośności i zakuć w pewny sposób, np. w serwisie, zakuwarką.

Będzie chodzić długi i bez problemu, a wizję łańcucha na plecach - w takim przypadku odłożyłbym na półkę.

Takie skuwki są również dostępne na rynku, firmy typu Larsson mają je w swojej ofercie. Kupić, poprawnie zakuć i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ma chłopak zdrowie

ale nie ma na nowy łańcuch ;)

ps. i nie życz komuś co tobie nie miłe

 

50 Km/h

to będzie twoja maksymalna prędkość dopóki nie wymienisz łańcucha

i potraktuj to jako dobra rade a nie głupi najazd na Twą osobe tylko jako dobra rade żebys później płakać nie musiał :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przynajmniej z 10tys. to musiałeś za niego wyłożyć

hehe chyba że motorek sie pod**** ło komuś ;)

zróbmy z żutke bo za niedługo może byc jednego usera mniej

podaj konto

 

A to juz chwyt ponizej pasa, zeby nie powiedziec prosto w oczy zniewaga (co krwi wymaga ;) ).

To ile kto dal za motor nie powinno Cie bardziej interesowac - chyba, ze pracujesz w US i masz takie zboczenie zawodowe.

Ja takze kupilem "japonie" i wydalem ostatnio zlotowke i rowniez dla mnie zgromadzenie kwoty na nowy naped wcale nie jest takie proste.

 

Proponuje sie troche zrelaksowac :D .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...