Skocz do zawartości

Ma ktos patent na naklejanie naklejek na moto????


Andi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

jak w temacie bo juz sie poprostu zalamuje .

 

jestem na etapie obklejania mojej CBR -ki na barwy Repsola z GP

 

zostalo mi juz tylko naklejenie tych 3 pasow (pomarancz, bialy, czerwony ) na boki , folia to AVERY 700 , szablony sobie porobilem ,ale na na tych duzych powierzchniach robia mi sie male bable i jest kicha folie naklejam na wode .

 

ma moze ktos jakis sprawdzony pomysl gdzies slyszalem ze na wode z plynem do naczyn ale wtedy bedzie piana i juz sam nie wiem co robic ...

 

dzieki za wszyelkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folje naklejam na wode

 

powiedziałbym, że jak będzie po polsku napisane, to zastanowię się nad odpowiedzią...

ale: nie wiem, co znaczy "naklejam na wodę". niemniej jedyną znaną mi, skuteczną techniką klejenia folii na większych powierzchniach, jest klejenie jej... jakby to opisać; stopniowo, powoli odklejając od papieru. przykładasz jeden koniec, odwijając papier do tyłu, potem stopniowo, delikatnie i powoli przecierasz kolejne kawałeczki, tak po pół centymetra najwyżej, twardą gąbką (palce od tego bolą, ale jak trzeba poprawić...)

jeśli mimo tego pozostaną jakieś bąbelki powietrza pod folią, to trzeba spróbować je wypchnąć do krawędzi. albo igła: delikatne nakłucie i wyrównanie przez nacisk (gąbką)

 

chyba, że ktoś ma lepsze pomysły :lol:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeshua - sposobem o którym piszesz to można wyklejać malutkie powierzchnie...

Andi - oczywiście że na wodę. Dużo wody na naklejkę, dużo wody na plastik. Solidnie polej. Plastik wcześniej porządnie odtłuść najlepiej denaturatem.

Nałoż naklajkę i dokładnie zsuń wodę spod naklejki, najlepiej jakąś gumową packą.

technikę poznałem dokładnie od l3fta, który robił mi banery do serwisu. On umie tak zrobić, że na banerze o wymiarach 1,20 metra na 3 metry nie było ani jednego bąbelka (takie które się pojawiły likwidował zaraz po położeniu folii poprzez delikatne nacinanie bąbli i odprowadzanie zgromadzonej jeszcze pod nią wody.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge poradzic tyle co wiem na temat obklejania szyb folia antywlamianiowa ( przyciemnianie :lol: ) Najlepiej spryskaj sobie powierzchnie denaturatem albo srodkiem do mycia szyb. Wtedy naklej naklejki, dzieki mokremu podlozu mozesz ja plynnie przesuwac. astepnie mozesz je suszarka osuszyc wtedy wszystko spod naklejki szybko wyparuje. naluz recznik papierowy na cos plastikowego.np. oprawke od kaset i przeciagaj po naklejce tak zeby ci babelki wyszly. Jednakze jesli jakis babelek jest upierdliwy :lol: to poprostu przekluwasz go igla powietrze ucieka a ty dociskasz i nie ma sladu. Zycze powodzenia Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naklejałem "na wodę" właśnie z dodatkiem płynu do mycia naczyń (naprawdę niewielka ilość, mała nakrętka na 0,5l wody wystarczy - folia wtedy dużo lepiej się "ślizga" i łatwiej wyprowadzić na zewnątrz pęcherzyki powietrza), następnie podgrzewanie suszarką (folia się robi miękka i bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu powierzchni). Obkleiłem w ten sposób już sporo rzeczy w motocyklu i samochodzie i efekt jest naprawdę dobry :D

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Słyszałem o jakis specjalnych płynach do tego... Moze stosowaliscie coś podobnego?

 

Witam, te specjalne płyny to woda z detergentem, szkoda na nie kasy, najlepiej jak wyżej kolega napisał woda + odronbina Ludwika (najlepszy do tego), a do rozprowadzania pęcherzyków najlepiej zastosować kawałek twardej gumy (tylko przed tym zabiegiem koniecznie namocz powierzchnię naklejki wodą z Ludwikiem, żebyś jej nie zdarł.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak delikatnie podgrzewasz to folia staje się bardziej plastyczna i ładnie się układa , oczywiście tak samo kładziona jest na mokro. Tylne szyby w autach właśnie się tak robi albo dzieli na trzy mniejsze paski tak żeby łączenie wychodziło na paskach podgrzewających szybę to wtedy go nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak delikatnie podgrzewasz to folia staje się bardziej plastyczna i ładnie się układa , oczywiście tak samo kładziona jest na mokro. Tylne szyby w autach właśnie się tak robi albo dzieli na trzy mniejsze paski tak żeby łączenie wychodziło na paskach podgrzewających szybę to wtedy go nie widać.

 

A jakbym to zrobił na mokro powiedzmy w ciepłej wodzie z dodatkiem "ludwika"? Czyli wkładam element do roztworu, układam naklejkę wszystko robiąc pod wodą?

 

Myślałem też o przecięciutej naklejki wzdłuż pomiędzy czarnym a czerwonym kolorem może to będzie lepszy pomysł? Straciłem dwie nalepki warte ponad 70 zł i trochę się wkur*iłem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam składu "specjalnych" płynów ale mi się lepiej kleiło z użyciem właśnie takich płynów niż na wodę - niemniej woda tez już jest naprawdę pomocna

są też packi do wyciskania płynu spod folii (coś jak skrobaczka do szyb ale obłożona takim jakby welurem)

opalarki aż nie trzeba - wystarczy dobra suszarka do włosów z płaską końcówką (wyklejałem grafiki na aucie przy temperaturach ujemnych)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...