Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki Dr 125


Rekomendowane odpowiedzi

:biggrin: Włochaty

 

to sprzedający raczej ma racje ......gdyby brał olej przez pierścienie to by kopcił na zimno.....a ubywa ci oleju w silniku ??

 

jak nie chce spaść z obrotów to lewe powietrze

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie w DR jest tak ze jest takie kowadełko i od dołu srubka podnosi te kowadełko,i tak sie wolne ustawia. Ale jesli ustawie wolne to niechce z obrotów zejsc jak puszcze gaz,dopiero po chwili. Jesli wykrece sróbke od wolnych zeby niedotykał tego kowadełka to chodzi ok,wszytko jest tak ja powino być ale wolnych niema:(

I jest jeszcze taki problem ze jesli mocno ją wyciągne na biegach to na wysokich obrotach zaczyna przerywac. Od czego to ponowie moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo tzn ile ?? 11tys ??więcej ?? nie wiem do ilu ta maszyna sie kręci wyczucie podpowiada mi że wolniej niż 2t ale jeśli przerywa ok 5-6tys to na 99% awaria czegoś w zapłonie albo świeca...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko czy DR 125 nadaje sie na asflat? Chce w przyszym roku zrobic a1 i zarejestrowac motocykl,ale niewiem czy sie opłaca czy wystraczy mocy i czy niebedzie sie męczył na trasie.A moze dac sobie spokój i kupic DT albo CRM.Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na asfalt jak najbardziej, DR-ka ma miękkie zawieszenie, które idealnie nadaje się na nasze drogi. W terenie to raczej mało przydatne. W ogóle DR-ka według mnie bardziej nadaje sie na szose niż w teren. W terenie sobie za bardzo nie radzi, w końcu to Soft-Enduro. Mocy trochę brakuje, szczególnie na dłuższych odcinkach, ale po mieście albo na krótkie wypady za miasto to maszynka idealna :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za odpowiedz.Ja niepotrafie sie zdecydowac czy kupic w przyszym sezonie mocniejszy motorek i latac w terenie czy rejestrowac dr i smigac po asfalcie.Jak myslisz? co bys zrobił na moim miejscu? dodam ze mam gdzie smigac w terenie.Ale chciał bym tez wkoncu do ludzi wyjechac,i nieiem co mam zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz śmigać po terenie kup sobie crossa :) Najlepszym rozwiązaniem było by kupno Kawasaki KMX 125, ma lepsze własciwosci terenowe od DR-ki no i 28KM mocy, ale trzeba z kolei dysponować wiekszą gotówką. Rozważyłbym jeszcze zakup Yamahy DT, ma więcej mocy od DR-ki, i to w zasadzie wszystko, do jazdy wyczynowej też się nie nadaje (za miękki) no i 2-suw, remont co 20tyś i większe spalanie. Ja jestem zadowolony ze swojej DR-ki, jest praktycznie bezobsługowa, tylko lać paliwo, wymieniać na czas olej i jezdzic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ze DT ma wiecej koni czy KMX ale najbardziej chodzi mi o spalanie,gdy by paliły tak do 6L to bym kupił,ale jak taka DT czy KMX mi spali 7-8 L to niezarobie na paliwo.Koncze własnie 2 klase gim i niepracuje jeszcze jedynie w wakcje,i do wakacji miał bym zawsze problem z paliwem,bo w wakcje to juz mniejszy kłopot.I niewiem co mam zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ..

na początku chciałbym się przywitać ..

jestem posiadaczem SUZUKI DR 125 -4T 98 R .(świeżo sprowadzona )

suzuki jest zadbana jak swój wiek,..odpala na dotyk ..-rozrusznik ..

mój problem polega na tym ....ze .

moto nie wkreca się na obroty .. :)

odpala na dotyk

(gaznik z membraną oraz z czujnikiem położenia przepustnicy )

była w/w membrana dziurawa i motor się zalewał ...

(jak go kupowałem miał właśnie taka usterkę zbiłem z ceny i kupiłem bo moto bardzo zadbane )

KUPIłEM GAżNIK Z 94 ten sam model tylko bez tego czujnika położenia - NIE łATWO GO BYłO ZDOBYć..

(bo jak sie okazuje nie ma za dużo części do dr 125 )

przełozyłem membranę z tego 94 pasuje idealnie nie dziurawa ..

i tu zaczynaja się schody ...

SILNIK ODPALA ALE JEDZIE JAK ...(nie jedzie ..-nadal sie nie wkręca na obroty

nowe świeca oczywiscie ngk , filtry paliwa -sa 2 oraz bak przeczyszczone wlane nowe paliwo ,szczelny ganik na gumach -brak lewgo powietrza ..

wszystko jak należy membrana nie dziurawa , iglica na srodku ...i nic ..NIE WKRECA SIę ..

gaznik w motorze był rozlegulowany bo próbowali go wyregulować

przed sprzedażą.

może zamontowac cały ten gaznik od 95 ten bez czujnika ...?

MOZE KTOś MNIE OśIWECI W TYM TEMACIE BO POMYSłY MI SIę KONCZą . :helpme

A śWIECA PO 2 MINUTACH JEST CAłA CZARNA ...(to by wskazywało na a bogatą mieszankę)

może zle zakładam czujnik ?

z tego co wiem to 3 punktowy jest (3 impulsy do magneta ( zapłonu ) zamknięty , otwarty ,otwarty na maxa .)

PROSZE O POMOC :

1.JAK PRAWIDłOWO WYREGULOWAć GAZNIK .DO SUZUKI DR 125 R 4-T 98 R .(Z CZUJNIKEM POłOZENIA )?

 

2. oraz czy warto zmienić na gaznik bez w/w czujnika od model 94- bo posiadam kompletny i jak się do tego zabrać ?

 

ale o informacje takie dla zwykłego wyjadacza chleba ... :shock:

 

może mnie ktoś oświeci w tym temacie... :idea:

tak krok po kroku ..

proszę o pomoc ..

I pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'tomaj2'

 

Wyciąganie czujnika może ogłupić elektryke i prawdopodbnie w ogóle przestanie dobrze odpalać. Najpierw ustaw dawke powietrza ( nie wiem gdzie w tym gaxniku jest śruba regulacyjna ) i potem ustaw obroty jałowe, jak nadal świeca czarna to opuść iglice i jeszcze raz wyreguluj. Bo to co opisałeś wskazuje na bardzo bogatą mieszankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...