Skocz do zawartości

Pytanie do speców-mechaników od enduro czy innych też :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.. nie wiem czy to dobry dział na to pytanie, ale chyba najbardziej tu pasuje..

Brat chce kupić sobie motocykl Aprilia Tuareg 125ccm o ten: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=48228426 ale że ani on ani ja nie znamy sie na mechanice motocykli więc kieruje pytanie do was..

 

Sprzedawca mówi, że moto stał po zimie i nie chce odpalić. W mailu napisał, że nie ma iskry, nowy akumulator, świeca nowa i dalej brak. Podobno to klin na magnecie (tak mówi sam sprzedawca)

 

Co to jest ten klin na magnecie i czy jak to sie ma w stosunku do motocykla enduro z 90 roku? Kosztowna naprawa?

Pomóżcie, proszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy jak mowi ze mu nie odpala to twierdzi ze to blachostka a klin na magnecie to jest mala pierdola, zaplon czy cos jest zapewne rozwalone,

jest zasada sprzetu ktory nie chodzi sie nie kupuje, bo moze cie spotkac niespodzianka, w warsztacie sie okazuje ze polowa czesci do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klin to taki półksiezyc ktory jest zabezpieczeniem przed slizganiem sie magneta i jego spadamiem

wydaje mi sie ze to nie jest wina klina (ale sie zrymowało ;) ) on nie wyskoczylby podczas jazdy, mozna to łatwo sprawdzic odkrecajac pokrywe na silniku => jesli magneto bedzie dosyc luzno chodziło to to jest jego wina (chociaz w to watpie)

oponki ma juz łysawe , no i klamka hamulca jest ułamana :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee.... no w sumie to zle mi sie napisało :oops: , chcialem napisac ze nie spadl by podczas postoju, nawet długiego bo nie dzialaja wtedy na niego rzadne sily :) no chyba ze rdza by sie za niego ostro wzieła ;) :lol:

 

Michasiek, nie wiesz moze ile ten koles chce za tego sprzeta? jesli cena bedzie niska to moze jednak warto nad nim pomyslec. w sumie czasami jednak warto kupic taniej i przygotowac moto w 100% tak zeby nie bylo przykrych niespodzianek w sezonie

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak nieładnie napuszczać kolegę forumowicza na minę.

Bo to tylko klin - powiedział sprzedawca.

Takiemu sprzedawcy należy oberwać jaja i oddać do ręki bo to tylko jego własność.

Jak można oferować do sprzedaży motocykl z niesprawnym silnikiem za takie pieniądze?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak nieładnie napuszczać kolegę forumowicza na minę.

Bo to tylko klin - powiedział sprzedawca.

ale ja nikogo nie napuszczam na minę 8O moze żle sie wyrazilem ale przeciez napisalem, że klin podczas postoju nie spadnie co jest rownoznaczne z tym, że sprzedajacy cos ukrywa .... ;) (no bo niby motocykl "zepsuł sie" podczas zimowego postoju ;) )

 

wydaje mi się że moze czasami warto kupic moto za duuużo nizszą cene niz rynkowa i go od podstaw wyremontowac żeby był na 100% pewny, szczegolnie że chodzi tu o 2T. koszta podczas remontu są mniejsze niz w 4T (tak mi sie wydaje, jeszcze nie mialem na szczescie okazji porownac :) ). w takim przypadku dostaniemy moto po remoncie za cene jezdzacego .... no wlasnie, albo kolejnej jezdzacej miny albo sprzetu w przyzwoitym stanie. ale za te 1900zł juz nie warto sie bawic.... poza tym to byla moja teoria która chciałem poddac dalszej dyskusji ... :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...