Skocz do zawartości

FANI HONDY VFR 800 ( Honda VFR800 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo poważnie zastanawiam się nad zmianą motocykla na przyszły sezon na RC46i z 2001 roku.

Tak mnie naszło pytanie oglądając zmieniające się modele. Czy ktoś próbował albo słyszał lub czytał o tym ,że da się przełożyć wydechy z VFR'ki z modelu VTEC (te poprowadzone pod zadupkiem) do poprzedniego modelu czyli 98-01. Mi osobiście z nowego modelu cholernie się podobają tak poprowadzone wydechy ... i gdyby nie VTEC i rozrząd na łańcuszku to pewnie bym w tą wersję celował..

 

Ciekaw jestem czy są różnice w np. tylnej części ramy uniemożliwiające w/w montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy jezdziles VTEC'iem ? Ja mam takowy i jakos nie mam powodów do narzekań wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony. Domyslam sie ze kazdy chwali to co ma ale stwierdzenie ze to czy tamto to nieporozumienie jest lekko naciągane.

Zawsze sa plusy i minusy co nie oznacza ze cos nowszego jest gorsze :icon_mrgreen:

Moze ja inaczej podchodze do tego i dla mnie vtec jest czyms bardzo fajnym, zawsze jezdzilem hondami tyle ze 4 kolowymi (np. civic czy integra) z vteciem i ten w motorze jest równe dobry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bart

 

ja Ci wierze na slowo ze jestes zadowolony z twojej VFR.

To co mialem na mysli mowiac ze VTEC to nieporozumienie, to to ze nie ma w tym systemie (prawie) zadnych zalet. Moment obrotowy polepszyl sie o niecale 5Nm , a o to Hondzie przedewszystkim chodzilo.Zuzycie paliwa w praktyce wzroslo, koszty utrzymania wzrosly, ustawianie zaworow jest tylko u Hondy mozliwe bo potrzebujesz specjalnych narzedzi i trwa 2 godz. dluzej.(Ja ustawiam sobie moj rozrzad sam)

Dlatego pisalem ze to jest nieporozumienie.VFR potrzebuje wiecej pojemnosci , a nie jakis hightec rozrzad.

VFR jest wspanialym motocyklem, dlatego kazdy kto ja posiada bedzie/jest z niej jak najbardziej zadowolony.Jedno musze Ci przyznac; VTEC model jest ladniejsza optycznie od RC46I , ale to juz jest inna dzialka.

Zycze Ci dalszego zadowolenia z Twojej VFR i wielu wspanialych kilometrow na niej przejechanych (naturalnie wszystkim innym rowniez)

 

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do wydechow w VTEC, nie oczekuj ze sa glosne, naleza do tej grupy extremalnie cichych, wiec jezeli chcesz miec glosny wydech, to poszukaj czegos innego np. BOS ma wspanialy klang.

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie zależy mi na głośnych wydechach. Raczej do jazdy turystyczno miejskiej. Tak pociągnięte wydechy strasznie mi się podobają wizualnie. Wracając do dziwięku to raczej może ładniejszy ton z rury by mi odpowiadał taki bardziej rasowy .... ale to już inna kwestia .... i zależna od gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj oglądać Hondę VFR 750 rok prod. 1987, bo kolega chciał kupić. Wszystko wydawało mi się OK oprócz jednej rzeczy. Mianowicie na nierównościach motocykl zaczął tańczyć po ulicy. Kierownica ruszała się delikatnie na prawo i lewo, przy czym nie było to z pewnością shimmy, ponieważ działo się to bardzo powoli, tak jakby poprostu motocykl wężykował i bujało nim na prawo i lewo. Opony są łyse, ale nie sądzę żeby to było przyczyna. Łożysko główki ramy OK. Może poprostu ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak patrzyłem w serwisówkę to wygląda na to, że tylna część ramy(to rusztowanie pod zadupkiem) jest odkręcalne i wtedy zmieniając cały zadupek - czysto teoretycznie - można by to tam przypasować. Nie chce mi się wierzyć, że zmienili przednią część ramy przy tym face-lifting'u. Oczywiście mogę się mylić .. pewnie trzebaby na żywca porównać obie ramy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zmiana wydechu nie wpłynie na charakterystykę silnika?

Jak myślisz o VFR to proponowałbym 800cc i rozrząd na kółkach. Dwóch kolegów miało i bardzo sobie chwalili. Nie pamiętam w którym roku założyli łańcuchy.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...