Skocz do zawartości

z jaka prędkością ??? (do posiadaczy 535)


misiek_virag535
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem krótko wirówkę 535. Najfajniej jeździło mi się 80 km/h - miły dźwięk silnika. Max jechałem chyba ze 140 i więcej nie chciałem, mając 194 cm czułem sie jak na małym taborecie i nie chciałem z niego spaść. spalanie było zawsze ok 6l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój pali ok. 6,5 l. Trochę dużo. Zwykle jeżdżę w dwie osoby.

Mam jeszcze jeden problem, jak to możliwe że mam rocznik 92' a bak ku mojemu zdziwieniu jest pojemności ok 9.8 l ???????

Czy sam bak można powiększyć.

Na jednym baku zrobiłem 146 km (pamiętam dokładnie, gdyż później musiałem pchać maszynę przez ok 5 km).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem' date=' jak to możliwe że mam rocznik 92' a bak ku mojemu zdziwieniu jest pojemności ok 9.8 l ??????? [/quote']

Hmmm :roll: .... dziwna sprawa. Za stroną http://virago535.w.interia.pl/

Początkowo z tylko 8,8-litrowym zbiornikiem paliwa umieszczonym pod kanapą. Atrapa baku została w 1989 zastąpiona przez mieszczący 4,9-litra zbiornik, dzięki czemu całkowita pojemność wyniosła 13,5 l.

Wynika, że zamiast górnego zbiornika masz atrapę. Tylko dlaczego??? Może oryginalny bak został uszkodzony i ktoś wstawił inny??

 

6,5 na 100km nawet jak na 2 osoby to dość sporo, moja w takich warunkach bierze około 5,5 (przy przelotowej 110) - ale weź pod uwagę że jakem 'krasnal' do wielkich nie należę a i pasażer był mojego 'wzrostu' :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może są standardowo oba baki, tylko włącznik rezerwy nie działa? Kilka wirażek miało ten problem, zresztą bardzo prosty do usunięcia. Zwykle wystarczy wyczyścić parę styków. Jeszcze mi się nie zdarzyło przekroczyć 5,5 l na setkę 535-ką (mierzyłem na trzech kolejnych sztukach i niewiele się między sobą różniły). Inaczej rzecz się ma z Drag Starami 1100 - tutaj niewielkie różnice ustawień i (chyba) rocznika powodują istne salta apetytu. Jeśli do tego dodać pasażera i bagaż, jazda powyżej 130 km/h może przyprawić o finansową ruinę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnalu, ja też wielkoludem nie jestem (170 cm).

Silnik jest po regulacji gażników i po wszystkich przeglądach jakie są możliwe :?:

Co do baku to to jak przeczyścić te styki?

Ogólnie powiem, że się na silnikach nie za dużo znam, na elektronice też czyli co mam zrobić x. Maslaku??

"Kilka wirażek miało ten problem, zresztą bardzo prosty do usunięcia. Zwykle wystarczy wyczyścić parę styków."

Powiem o tym mojemu mechanikowi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago 535 ma bardzo pracowita ;) pompke paliwa i przelacznik rezerwy polaczony z elektromagnetycznie sterowanym zaworkiem. To na tej linii styki czasem sniedzieja, dlugo nie uzywane i nie czyszczone. Rzadziej nawala przekaznik.

Niektore (nowsze? - ja widzialem to w sztuce z 2000 roku) egzemplarze maja takze dostepny pod glownym bakiem (z lewej strony, tuz nad slynna "gruszka" tlumiaca kranik paliwowy, ktorego w innych seriach nie zakonotowalem. Sprawdz, w jakim jest polozeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystko skopiowałem, zaniosę mechanikowi i poproszę by mi to pokazał. :oops:

Czekam na instrukcję obsługi, to poczytam sobie w przerwach ja pojadę do Francji.

Ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę przed wyjazdem?

Pozdr. :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że większość zgadza się że 80 - 100 to prędkości przy których jazda sprawia przyjemność. Jeżdżenie szybciej stwarza problemy. Największy to opór powietrza przy takiej pozycjii prowadzącego. Ale droga to też problem. Ostatnio jechałem kilka kilometrów po "skrobanym" asflcie. Najpierw myślałem że coś jest nie tak z motocyklem, ale "odpuściłem" i było dalej jako tako. Najszybciej jechłem w 2 osoby 135, na równej drodze. Miałem wrażenie że poszła by więcej. Ale było mi szkoda pojazdu. Eksperymentować można ale powinno się mieć obrotomierz. Spalania nie sprawdzam bo jeżdżę dla przyjemności. I jeszce jedno przy 100 przy wyprzedzaniu ładnie się "zbiera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Stary spali tyle ile wlejesz :) to proste!!!

A jesli chodzi o predkosc - to 90km/h jest w sam raz dla 535 no i spalanko tez jest poprawne :D

POZDRAWIAM

 

[ Dopisane: 27-11-2005, 21:19 ]

Ja mam Virowke 750 i tez z reguly smigam na trasie 90km/h no chyba,ze mi palemka odbija to ... no ale wtedy zbyt czesto trzeba dolewac sosik do zbiorniczka a to kosztuje :cry: niestety coraz wiecej :!:

do zobaczenia w trasie :)

PRZEMO z OPOCZNA 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...