Skocz do zawartości

kolory świec po sezonie na WOLNYM WYDECHU, bez regulacji gaź


sql
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znam równie dobry sposób żeby byc widocznym, a mianowicie kamizelka "oczojebka". Widac Cię z daleka i na dodatek kierowcy sądzą ze to policja więc sie odsuwają.
:)

 

A co by było gdyby wszyscy samochodziarze zapragneli mieć głosne sportowe wydechy?
Do poloneza czy malacza chyba nie pasuje za bardzo 8)

 

Zobaczymy czy pozostali będa szczęśliwi :lol:
Będą o ile będą trzymać dystans tak ze 200-300 metrów za :)

 

Dobra, koniec w tym temacie, bo chodziło o zupełnie coś innego, sorka za OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale skoro masz IXIL do swojego motocykla to on jest dostosowany i do silnika i do norm głośności. Nie łapiesz się w kategorię "pustych" wydechów. Przykro nam ale pan nie może wziąć udziału w konkursie :):D:D

Z tego co pamietam chodziło o tłumiki robone na pałę lub wypruwane seryjne.

 

:):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

hehe.. szkoda ze nie zrobiłem fotek swoich świec po 5000km na beszczelnie wyprutym orginalnym wydechu!! wyglądały prwie ja świeczki sql'a... pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znam równie dobry sposób żeby byc widocznym, a mianowicie kamizelka "oczojebka". Widac Cię z daleka i na dodatek kierowcy sądzą ze to policja więc sie odsuwają.

błagam - bez jaj!

po pierwsze, to właśnie to jest (szeroko pojęta) WIOCHA.

po drugie widać cię wyłącznie z tyłu - a to bez sensu - bo motocyklem jeździsz szybciej niż samochody, a więc nic ci taka kamizelka nie da ja się chwilę zastanowisz. robisz sobie obciach i tłumaczysz to lepszą widocznością....

i jeszcze wyśmiewasz się z głośniejszych wydechów.

 

Jeszce jedna sprawa . jadąc w grupie dajcie miejsce prowadzącego motocyklowi z pustym  (wolnym, głosnym, sportowym. etc) tłumikiem. Zobaczymy czy pozostali będa szczęśliwi :lol:

no cóż....

a jak w grupie są same (lub prawie same) głośne wydechy? :)

"u nas w grupie" wszyscy są szcześliwi i nikomu nie przeszkadza głośny wydech.

może masz nerwowe towarzystwo :)

 

 

Z Twoich wypowiedzi widać ze narazie bliżej Ci do motocyklowgo "dresa" niz porządnego i rozsądnego motocyklisty. Głosne wydech, jazda po mieście na gumie itp. no a założenie kamizelki to juz w ogóle utrata homoru.Brawo!

Nic dziwnego że 90 % postronnych obserwatorów uważa motocyklistów za debili, chamów i dawców organów,

Jak troszke podrosniesz i dojżejesz to zrozumiesz co naprawde w zyciu jest ważne

A narazie :

...""u nas w grupie wszyscy sa szczęsliwi"...

I niech tak pozostanie..

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenie kamizelki to juz w ogóle utrata homoru.Brawo!

kamizelka ala MPO jest obciachowa, ale można pójść na kompromis, jeśli jest jakiś rozsądny argument ZA!

tutaj takiego niestety nie ma. robiłeś jakieś testy? jeśli jeździsz wolno, to zgoda - mniejsza szansa, że zaspany kierowca TIRa nie zaparkuje ci w tylnym kole. ale 99% motocyklistów jeździ szybciej niż samochody - a więc ważna jest widoczność "od przodu". tymczasem na motocyklu jeździ się pochylonym, a więc z reguły wystaje ci tylko głowa. tak więc nie zasłaniaj sie kwestiami bezpieczeństwa. o gustach się nie dyskutuje i rozumiem to - ale ja np. wolę kolor niebieski :), bo lepiej się w nim czuję, a widoczność w lusterkach zwiększam jeżdżąc w dzień na długich. nie będę się kłucił, że głośny wydech coś daje w tej kwestii - bo przy "normalnej" jeździe faktycznie słychać go o wiele za późno, a przeciskając się w korkach nie można się chyba poranić :).

 

Nic dziwnego że 90 % postronnych obserwatorów uważa motocyklistów za debili, chamów i dawców organów,

chamów? czemu?

a co do debili i dawców organów, to cóż...

dla mnie debil to osoba paląca papierosy, a dawcy organów, to panowie w samochodach z kabinami otoczonych tysiącem poduszek powietrznych - pooglądaj jakieś krasztesty, to będziesz wiedział o co mi chodzi.

 

Jak troszke podrosniesz i dojżejesz to zrozumiesz co naprawde w zyciu jest ważne

OK, a więc pytam starszego/mądrzejszego:

O CO NAPRAWDĘ W ŻYCIU CHODZI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cłay temat dla mnie wnosi, że ZX9 dobrze znosi akcesoryjny wydech. Nic dodać, nic ująć. Sa sprzęty, w któch zawory będą się wypalać, więc nie odszczekam tego, co mówiłem w innych tematach :-). Pamietajmy, że ZX9 jest szybkim motocyklem, którego nawet seryjny wydech nie może być za bardzi "zatkany". Poprostu Sql zastosowałeś końcówkę, która została (może przypadkowo) dobrze dobrana.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sql-masz cos do oczojebek? Wali mnie opinia takich jak Ty. Nie jezdziles w zyciu w oczojebce(bo to obciach) a wiesz ze nie pomaga?? Powiem ze pomaga, w lusterkach bardzo dobrze widac. Chyba mi nie powiesz ze jezdzisz w korku pochylony tak ze tylko glowa Ci wystaje znad owiewki?? No chyba ze masz 140 cm wzrostu, albo szybe od Poldka zalozona. Wlasnie w miescie (czyli tam gdzie dochodzi do wielu wypadkow)dlugie swiatla+oczojebka sprawdzaja sie wysmienicie. Wszyscy ladnie zjezdzaja z drogi. No ale prawdziwemu motocykliscie-twardzielowi oczojebki nie wypada ubierac-bo nie bedzie widac znaczka Nike'a na plecach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich wypowiedzi widać ze narazie bliżej Ci do motocyklowgo "dresa" niz porządnego i rozsądnego motocyklisty. Głosne wydech, jazda po mieście na gumie itp. no a założenie kamizelki to juz w ogóle utrata homoru.Brawo!  

Nic dziwnego że 90 % postronnych obserwatorów uważa motocyklistów za debili, chamów i dawców organów,  

Jak troszke podrosniesz i dojżejesz to zrozumiesz co naprawde w zyciu jest ważne

 

jakoś ta niesamowita dorosłość i dojżałość z tej twojej wypowiedzi nie bije :!:

 

pees. mam głośny wydech= jestem " dresem, debilem ... " :oops: ty masz oczojebkę jesteś=rozsądnym i porządnym motocyklistą :o :arrow: i to za 16 zł taki efekt 8O. - a ja zawsze myślałem że to czynnik ludzki odgrywa tu największą rolę :?

 

pees2. tak samo jak oczojebka tak i głośny wydech wpływa na poprawę bezpieczeństwa i ułatwia jazdę :!:

 

pees3. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu Sql zastosowałeś końcówkę,  która została (może przypadkowo) dobrze dobrana.

zapewno przypadkowo.

KU**A - czy naprawdę uważasz, że jesteś jedynym myślącym na tym forum?

nawet racji nie potrafisz przyznać, tylko wymyślasz jakieś idiotyczne usprawiedliwienia.

Boże!

 

sql-masz cos do oczojebek?

tak. śmieszą mnie. tak samo jak śmieszą mnie dresy w odblaskowych adidaskach, nażelowani chłopcy w obcisłych polo i kilka innych rzeczy. kwestia gustu jak już mówiłem!

 

Wali mnie opinia takich jak Ty.

w to akurat nie wątpię.

 

Nie jezdziles w zyciu w oczojebce(bo to obciach) a wiesz ze nie pomaga??

no widzisz. tutaj właśnie sam znalazłeś lukę w swoim rozumowaniu....

żeby wiedzieć czy taka kufajka pomaga (czyli czy ją widać) nie można sprawdzić tego samemu ją zakładając... trzeba to zobaczyć na przykładzie innych, którzy pojawiają się w twoich lusterkach. a więc odpowiadam: NIC NIE DAJE. dodam jeszcze (uprzedzajac pewnie nastepna serie insynuacji), ze NIGDY nie potracilem motocyklisty (zarowno samochodem, jak motocyklem) - bo zawsze ich zauwazam. ale jak mowilem - nie jest to zaslugach ich kamizelek.

 

Powiem ze pomaga, w lusterkach bardzo dobrze widac. Chyba mi nie powiesz ze jezdzisz w korku pochylony tak ze tylko glowa Ci wystaje znad owiewki??

w lusterkach widac dlugie swiatla, a slychac glosny wydech. dlugie swiatla sa na tyle jasne, ze nie widac nic "na okolo" - czyli kamizelki tez nie.

 

No chyba ze masz 140 cm wzrostu, albo szybe od Poldka zalozona.

mam 185cm i ciemnoniebieska szybke MRA - wyzsza (racing), ale nie od poldka.

 

Wlasnie w miescie (czyli tam gdzie dochodzi do wielu wypadkow)dlugie swiatla+oczojebka sprawdzaja sie wysmienicie. Wszyscy ladnie zjezdzaja z drogi.

zjezdzaja - to prawda. ALE DO Ccolor=red]**[/color]JA PANA zrozum - nie dzieki kamizelce a dzieki dlugim!

 

No ale prawdziwemu motocykliscie-twardzielowi oczojebki nie wypada ubierac-bo nie bedzie widac znaczka Nike'a na plecach :)

1-to nie kwestia bycia motocyklista czy twardzielem, tylko kwestia estetyczna i praktyczna. jak cos nic nie daje poza smiesznym wygladem, to po co to nosic?

2-znowusz nie wiem, czy zauwazyles, ale wychodzi twoje rozumowanie - kamizelke widac dobrze... OD TYŁU - co nie jest w ŻADEN sposob przydatne, gdy mijasz samochody jadac od nich szybciej...

3-na plecach mam czarno-niebieska skore od kombi - nie mam lyzwy nike. zreszta - to wlasnie dresy dążą do jak największej pstrokatości i oczojebności - nie zauwazyłeś? no - chyba ze w wwce mamy inne dresiarstwo niz u Was...[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle że jazda z pustym (przeraźliwie głosnym ) wydechem to dla mnie wiocha na maxa.  :twisted:

 

Odczep sie... :)

 

Ja wiem tylko, że moja ceberbelucha z pustym wiadrem miala doła przy mniejwiecej 6tys obrotów. Teraz jest ciut jakby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sql przystopuj odrobine z wulgaryzmami to raz

eh, bo się zdenerwowałem :),

rozumiem, że "efekt placebo" jest ważny w życiu - ale bez przesady - ile można wmawiać że "działa" osobom postronnym? :).

 

a dwa, są przypadki wypalenia zaworów spowodowane zbyt ubogą mieszanką . I niema co dyskutować.

no tak. ale sam przyznasz po analizie tamtej dyskusji, że nie było żadnych wyjątków. została podana żelazna reguła - masz wolny przelot i nie regulowałeś gaźników? silnik szybko pójdzie na śmietnik. po prostu nie lubię takich autorytarnych dekretów. wiele osób chciało by sobie komin zmienić (chociażby po to, aby pewniej przeciskać się w korkach) i po przeczytaniu takiej frazy rezygnuje, bo też uważa, że po silniku będzie.

 

Każdy zrobi jak uważa

szur. ale nie każdy chce/może samemu wykonać doświadczenia i w takich wypadkach swoją wiedzę opiera na wiedzy innych (np. na forum). trzeba brać to pod uwagę coś twierdząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty Squallik pierdzielisz ?

Na Damiana uwagi o nieuzywaniu wulgaryzmow odpowiadam od razu ze ten jeden `raz od czasu` sobie pozwolilem.

Czy pamietasz od czego zaczal sie watek?

Od postow o wypruwaniu wydechow czemu jestem przeciwny, bo nie prowadzi to do niczgo dobrego.

Specjalnie dotyczy to nowych motocykli gaznikowych kupionych u dealera w Polsce i przywozonych z Ameryki Pln. a to dlatego ze normy emsji spalin podlegaja ciaglemu zaostrzaniu i nowe sprzety fabrycznie ustawione sa ubogo.

Dodatkowe wyprucie wydechow, oprocz pogorszenia osiagow moze doprowadzic po jakims czasie do wypalenia zaworow wydechowych.

Jesli chodzi o tlumiki akcesoryjne to wiadomo ze sa takie ktore regulacji wymagaja ( i zwykle jest to napisane w instrukcji ) i takie ktore nie wymagaja - o to nigdy kopii nie kruszylem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...