Skocz do zawartości

quad kontra enduro


Rekomendowane odpowiedzi

I to dobre i to, moj sąsiad ma Polarisa 650, niezły sprzęt tylko 30 000 kosztuje. A takie porównianie jest nie na miejscu, poprostu co kto lubi i ile ma pieniążków

Nic dodac nic ujac. Chociaz hmm... 2 kolka w terenie wydaja mi sie zwinniejsze- motocykl jest lzejszy, mozna sie "klasc" na zakretach. To tylko moje zdanie.

czemu wogule nie poruszamy takich tematów jak wlasnie quad,supermoto i trial

Te dwie ostatnie dyscypliny nie sa az tak popularne (szczegolnie TRIAL). Jesli chodzi o quad'y to sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy są tu posiadacze qadów .Moim zdaniem nie jeżdząc nigdy qadem wydaje mi sie że po takich wiekszych koleinach mają przewage bo 4 kułka i sie nie podślizgną :( Z tego co słyszałem qady sa praktyczniejsze w terenie ale na torze lepiej sobie radza motorki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gady :( maja chyba wieksze szanse glebokim w blocie a jak nie dadza rady to zawsze zostaje wyciagarka :lol:

 

osobiscie tylko raz jezdzilem na quadzie ale to bylo kilka lat temu i niestety nie bylo mozliwosci wjechania w trudniejszy teren :cry: a szkoda :twisted:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem quady w akcji, zapodam wam fotki z zawodow w Wiecborku

maszyny sa z napedem na 1 os i na 2. Te z napedem na 2 osie sa takie ogromne. zwinniejsze sa te z napedem na 1 os,

takie jest moje zdanie

 

10wiecbork2005.JPG

 

a tu zawodnik dal po gazie ostro :(

 

13wiecbork2005.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nooo nie ma to jak 2 kołka.gady <jak tu ktos fajnie nazwal :( > to troszke jakby taka zabawa hmm... samochodem?!tak mi sie kojazy.nie no fajna sprawa ale moto to wiecie.kładziesz w zakrecie wypadasz na prostą gaaaz,hamowanie i na kolo itp,itd a gady to takie samochodziki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

 

I to dobre i to, moj sąsiad ma Polarisa 650, niezły sprzęt tylko 30 000 kosztuje. A takie porównianie jest nie na miejscu, poprostu co kto lubi i ile ma pieniążków

 

 

Nic dodac nic ujac. Chociaz hmm... 2 kolka w terenie wydaja mi sie zwinniejsze- motocykl jest lzejszy, mozna sie "klasc" na zakretach. To tylko moje zdanie.

Tak jest i dlatego na rajdach quady często mają trche inna ( łatwijsza trase) bo na maxymalnych bagnach nie daja rady a jak sie zakopia to juz koniec noi po wąskich leśnych drogach też jest czasem im ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kwestia gustu, kto co lubi ja wole 2 koła 8)

 

Te dwie ostatnie dyscypliny nie sa az tak popularne (szczegolnie TRIAL).

 

Tu sie nie zgodze supermoto jest stosunkowo popularne, a trial też wchodzi w mode i wiara zaczyna się w niego bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla , który jeździ na quadzie (Honda 400ex-coś takiego chyba (sportowy z napędem na tył) :roll: ), bardzo często mamy okazję śmigać razem w różnych miejscach i powiem tak, że on musi czasami wyszukiwać szerszych przejazdów ponieważ ze względu na gabaryty (szerokość) nie wszędzie się mieści. Leśne dukty, piaskownia, pustynia błędowska itp. bez problemu jedziemy praktycznie równo (nikt na nikogo nie czeka :( ).

Ja mam wrażenie, że na moto można wszędzie się wcisnąć, w najmniejszą szczelinę a na quadzie już nie i to wg mnie jest główna przewaga w terenie motoru nad quadem.

Pozdrawiam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie zgodze supermoto jest stosunkowo popularne, a trial też wchodzi w mode i wiara zaczyna się w niego bawić.

Co do trialu to juz dawno jest u nas i nawet mamy spore osiagiecia w tej dyscypilinie a supermoto dopiero niedawno sie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł, ja jeździłem przez jakieś 8 godzin (z przerwami rzecz jasna :( ) po Pustyni Błędowskiej na kilku różnych quadach, począwszy od rekreacyjnych maluchów, przez terenowe "ciężarówki" (Yamaha Grizzly? było chyba coś takiego), po wyczynówki (słynny Raptor). Powiem tak - zabawa jest genialna, można naprawdę zdrowo poszaleć. Skuteczność w terenie tych urządzeń jest ogromna, szczególnie dla mniej doświadczonych jeźdźców (laik na enduro nie przejedzie tego, co uda się przebrnąć laikowi na quadzie - np. dość głębokie rzeki, strome zjazdy i podjazdy, szybka jazda po piachu wąskimi ścieżkami). Niemniej to, co na quadach robili zawodowcy, było naprawdę imponujące.

Faktem jest, że motocykl jest węższy, ale quady też szerokie nie są, do tego motocyklista musi się pochylić w zakręcie, na co też potrzebuje trochę miejsca. Tak więc różnica w potrzebnej szerokości ścieżki bardzo duża nie jest :D

Gdyby stać mnie było na posiadanie i moto i quada, to chętnie bym poszedł na taki układ, póki co mam tylko moto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem motor jest lepszy od quada poniewaz,motocykl jest zwinniejszy przejedzie miedzy drzewami w małych odległościach, a na jakimś strommym zboczu quad poprostu sie przewroci a moto elegancko przejedzie i można tu podac jeszcze wiele argumentow.Zalezy jeszce w jakim celu ten quad czy moto bedzie uzywane,czy do rekreacji czy do ostrej jazdy.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...