Skocz do zawartości

Policjant na SR złapał mojego kumpla w aucie.


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wracałem autem z kumplem i koleżanką ze szkoły. Kumpel prowadzi, nie miał zapiętych pasów, koleżanka siedziała z przodu i miała zapięte. A ja siedzialem z tyłu i nie miałem zapiętych. W pewnym momencie jedziemy patrzymy a tu pan policjant na SR250 nas zatrzymuje. najpierw chciał zapodać mandat ze ja i kumpel bez pasów jechaliśmy 200zł i 3 punkty karne. Potem zmienił zdanie i powiedzial ze pasażera podaruje i wlepił mandat 100zł i 2 punkty karne.

Chyba raczej nic z tym nie da rady zrobić prawda??

A pasażer sam odpowiada za siebie prawda?kierowca nie pownien płacić za niego?jak to jest sformułowane w przepisach?? Czy mógłby mi potrącić punkty jako pasażerowi?? Ale wtedy nie musiałbym mówić ze mam prawko?jak to jest??

Z góry dzięks za odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie wiem jak to ma sie do przepisow w kazdym razie zawsze ogladam drogowke i kilka razy widzialem takie mandaty, wiec raczej bezprawnie tego nie robia, poza tym kolega ojca tez mial kiedys taki przypadek ze pasazer nie mial zapietych pasow i tez zaplacil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno na egzaminie w pile usadzili dziewczyne za to ze nie kazała egzaminatorowi zapiąc pasow :(

 

a mi sie wydawalo ze za brak pasow u pasazera placa po równo i pasazer i kierowca :roll: ale na 100% pewny nie jestem :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno na egzaminie w pile usadzili dziewczyne za to ze nie kazała egzaminatorowi zapiąc pasow  :(

G. prawda!! Egzaminator nie MUSI zapinac pasów... i instroktor nauki jazdy też jest z tego zwolniony... :P ale oblać moga za wszytko ja się ciesze że na A1 zdalem za 1 i na A i na B :P

 

a mi sie wydawalo ze za brak pasow u pasazera placa po równo i pasazer i kierowca :roll: ale na 100% pewny nie jestem :P

Jak się dogadają to płacą :D ale miedzy sobą... :P bo w przepisach jest jasno że MANDAT dostaje kierowca :P

 

btw. co do egzaminów czytalem o oblaniu za to że panna na placu ustawrka w dol i zaliczyła plac... wsiadl egzaminator zeby jechac na miasto... a ona przestawia lusterka na "normalna" wysokośc... i została oblana za to że nei przygotowała samochodu poprawnie do jazdy (w sensie że raz ustawila... i miała źle i musiala poprawiac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tak było że jak pasal zapietych pasow to placil za siebie... teraz za wszytkich placi kierowca... a w przepisach jest nawet że kierowca nie moze zaczac jazdy jezeli wszyscy nie zapieli pasów :D

 

Dokladnie. Tak jak wyjezdzajac tylem z parkingu na ulice powinien zapewnic sobie pomoc 2 osoby :(

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tak było że jak pasal zapietych pasow to placil za siebie... teraz za wszytkich placi kierowca... a w przepisach jest nawet że kierowca nie moze zaczac jazdy jezeli wszyscy nie zapieli pasów :D

 

Dokladnie. Tak jak wyjezdzajac tylem z parkingu na ulice powinien zapewnic sobie pomoc 2 osoby :(

 

A droga hamowania na nawiezchni bitumicznej z predkosci 100km/h to 90m...

 

btw. skad oni brali te wyniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tak było że jak pasal zapietych pasow to placil za siebie... teraz za wszytkich placi kierowca... a w przepisach jest nawet że kierowca nie moze zaczac jazdy jezeli wszyscy nie zapieli pasów :P

 

Dokladnie. Tak jak wyjezdzajac tylem z parkingu na ulice powinien zapewnic sobie pomoc 2 osoby :(

 

A droga hamowania na nawiezchni bitumicznej z predkosci 100km/h to 90m...

 

btw. skad oni brali te wyniki :P

 

Nie wiem, ale na rondzie mozna z prawego pasa jechac prosto lub skrecic w prawo a z lewego zawrocic bądź skrecic w lewo :D

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...