Skocz do zawartości

Jak przejsc 8 ???


artusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heh...pamietam jak gdy nie mialem co robic a znajomy korzystal z mojej NSRki uczac sie na prawko to krecilem osemki razem z nim...na koncu doszedlem juz do takiej wprawy ze robilem je na kolanie...trzeba bylo pozadnie zlozyc NSRe zeby przejechac osemke...z tym slabym skretem hondy nie bylo innego wyjscia..nie raz zdazylo sie smyrnac kolankiem..hah...super:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruff w Warszawie nie wolno jechac na placu na wyższym biegu niź 1.

Jeśli na GS nie jesteś w stanie zrobić 8 to musisz się jeszcze duuużo nauczyc młody Skywalkerze. Ja robie 8 na XJ 600 Diversion z gazem i sprzęgłem.

 

nie slyszalem o tym :o Nigdy nikt nic nie wspomnial o biegach... a zdawalem juz 2 motocyklowe prawka :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh

szczerze mówiąc próbowałem tylko raz zrobić 8 na GSie...

wtedy mi nie wyszło, ale podejrzewam, że po paru razach spokojnie bym przejechał...

nawet na pierwszym biegu :buttrock:

A możesz jakos uzasadnić dlaczego niby na pierwszym biegu ??

Bo nie rozumiem czemu to ma służyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sposób na 8-kę znalazłem po pierwszym jej oblaniu.

Dużo łatwiej jest jechać na 2-gim biegu. Opreując gazem motor nie wykonuje gwałtownych skoków lub nurkowania.

Spróbuj , mnie naprawdę to pomogło.

Nikt się mnie nie czepiał , że wrzuciłem 2-gi bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryży koń ma dużo racji, jeśli chodzi o technikę jazdy po ósemce. Z gazem i sprzęgłem można ją pokonać na wielu maszynach. Jednak w Warszawie egzaminatorzy maja nasrane pod czapką i nie pozwalają włączać drugiego biegu. Dlaczego nie? Bo nie i już! Niet razgawora!

To samo z hamulcem podczas ruszania pod wzniesienie. Przepisy nie mówią którym trzeba sie posiłkować, a wielu egzaminatorów uznaje tylko tylny. Moja kursantka poszła na egzamin z zabandażowaną prawą kostką którą skręciła dzień przed egzaminem. Staw skokowy usztywniony - to jak korzystać z tylnego hebla? Trzeba z przedniego, co przy łagodnym podjeździe jaki jest na Odlewniczej nie stanowi problemu. Ale Eminencja Egzaminator zabronił użycia przedniego hamulca i powiedział "tak się nie robi". Oblała.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

No dobra kto był w sobotę na stegnach widział że na XJ 600 Diversion można zrobić 8 z gazem i sprzęgłem.

 

Ja bym nawet GL zrobil ;) wiec sie nie chwal :) :) :P

 

A wiesz czemu? :P bo zobacz jakiego mialem instroktora

http://www.centrum.kicks-ass.org/stuff/sho...lbum.php?id=127

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem na egzaminie metodą RyżyKoniową i zdałem bez problemów. Też uważam, że jazda ze sprzęgłem i gazem jest najpewniejsza i wychodzi bez względu na to jak sprzęt jest ustawiony. Sporo osób w mojej grupie oblało właśnie dlatego, że kombinowali z jazdą bez gazu na którymśtam biegu, a gdy wypadali z 8 to złościli się, że "ten motocykl jest jakiś dziwny".

A dziwny nie był, bo był funkiel nóweczka i jeździł naprawdę bardzo kulturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem instruktora typu: "tu jest motor MZ251, tam jest plac i ćwicz".

I faktycznie tą MZ wyćwiczyłem 8 perfekcyjnie, wychodziła nawet jedną ręką. Ale na egzaminie do dyspozycji w PORD Gdańsk i Gdynia jest tylko Junak Gladiator 125cm3. I co? i kiszka.

Pierwszy egzam padam na 8. :oops: Wracam na placyk na MZ i 8 super.

 

Drugi egzam padam znów na 8 :oops:

Już przed trzecim podejściem poszedłem po rozum do głowy. Zadzwoniłem do kumpla z drogówki a ten do swojego kumpla, który ma na boku małą szkółkę jazdy i na dwa dni przed trzecim podejściem poćwiczyłem 8 na Suzuki GN.

I dopiero wtedy do mnie dotarło jaka jest kolosalna różnica między 2 a 4T :oops: ;) :oops: .

 

Nie muszę chyba dodawać, że trzecie podejście było miodzio i już sobie śmigam legalnie. :mrgreen:

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 8 ćwiczę jeszcze przed kartą motorowerową :D i myslę że wyjdzie mi to na dobre. Osobiście jeszcze dość czesto wyjeżdżam poza wyznaczona linie. Moim zdaniem w moim wieku lepiej już opanowac motocykl i być spokojnym o prawko zamias ścigac sie romatami po wsi z zawrotną predkością 55km/h. Ja 8 zwykle przejeżdżam na 2 choć ostatnio pojechałem na 1 i wyszło łatwiej. Za to mam pytanie:

Czy często operowaliscie hamulcem przednim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...