Skocz do zawartości

Czyszczenie (nie smarowanie!) łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzam na podnosniku, ktory "bierze" za rolki, a poza tym z tego co ja widzialem, to ten luz ma byc ew. 2cm gora, 2 dol w stosunku do stanu neutralnego, a nie 4 zwisu....???

P.S. Patrzac na enduraki/crossy zaczynam jednak wierzyc w ten wiekszy luz, ale....???

Pan na wideo mówi również o nierównym wyciąganiu się łańcucha. Czyli na kilku odcinkach łańcucha sprawdzasz jaki jest luz. Tak jak na wideo :D

Łańcuch ma ogólnie mieć 30-40mm luzu, ruszając nim góra - dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał jednak wrócić jeszcze na chwilę do głównego wątku, czyli czyszczenia łańcucha. Czy do czyszczenia łańcucha wystarczy zwykła nafta do lamp, czy trzeba szukać jakiejś specjalnej? Wiem, że pewnie pytanie jest lekko laiczne, ale dopiero zaczynam zabawę z motocyklami.

Będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał jednak wrócić jeszcze na chwilę do głównego wątku, czyli czyszczenia łańcucha. Czy do czyszczenia łańcucha wystarczy zwykła nafta do lamp, czy trzeba szukać jakiejś specjalnej? Wiem, że pewnie pytanie jest lekko laiczne, ale dopiero zaczynam zabawę z motocyklami.

Będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

nafta świetlna 0,5L jest OK :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich forumowiczów, mam pytania jak w temacie, kupiłem motocykl który trochę stał i jest do odświeżenia, zębatki są idealnym stanie zero zużycia, a łańcuch był lekko przyrdzewiały i brudny chociaż naciąg jest ok, (nie odstaje od zębów)

Akurat mam ściągnięty wahacz i mam łańcuch ściągnięty, jak mógłbym go wyczyścić? w czym wymoczyć? Nafta? inny środek? Wiem że są gumowe oringi, kiedyś wyczściłem WD 40 i nie pytajcie co się stało z łańcuchem :)he he , dlatego wolał bym się poradzić forumowiczów pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czyściłeś łańcuch WD, to jedna z gorszych opcji(rozpuszczalniki niszczą O/X-ringi). Jeżeli wymoczyłeś go w nafcie(wg mnie trzymanie całą noc w nafcie nie ma sensu) pozwól jej spłynąć, resztki wytrzyj szmatą(dobrze sprawdza się materiał typu frotte), nasmaruj olejem przekładniowym pozwól przez noc spenetrować olejowi ogniwa, wytrzyj z nadmiaru, zakładaj i jeździj. Jeżeli rdza jest tylko na zewnątrz łańcucha to prędzej czy później zajdzie tłustą mazią(nie będzie widoczna), jest to tylko problem estetyczny. Jeżeli jest wewnątrz ogniw, to na skutek tarcia wytrze się i spłynie wraz z wyrzuconym nadmiarem oleju.

Pozdrawiam!

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak teraz już wiem i do wszystkich informacja nie czyścić łańcucha WD-40 !!!! :)) mnie nie miał kto tego powiedzieć, Ok dzięki wszystkim za info Tak myślałem że nafta będzie ok ale wolałem się upewnić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piotr, jeśli nie maz ochoty zbytnio brudzić się z naftą, polecam tani, dobry i szybki specyfik do czyszczenia łańcucha od Larssona:

 

http://www.larsson.pl/?c=news&id=222

 

Bardzo szybko odparowywuje, bardzo dobrze czyści i wypiera syf, bardzo szybko łańcuch pokrywa rdza :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam preparaty IPONE. Marka mało znana na polskim - zacofanym- rynku a produkty pierwsza klasa. motul wymięka.

 

tutaj masz preparat do mycia kety.

http://www.ipone.fr/EN/sprays,products-31

 

BTW

Smar zacząłem stosować w tym sezonie bo mi przed samym wyjazdem brakło PTFE a mialem ipona na warsztacie to zabrałem. w szoku byłem bo przez 3500km posmarowałem 4 razy a sporo jechałem w deszczu.

 

swietnie sie trzyma i co ważne przy normalnym niezbyt obfitym smarowaniu praktycznie nie odrywa sie od łańcucha. dla mnie hicior.

 

do kupienia min w olekmotocykle

 

to do mycia nie cazłe 50zł za 750ml a smar duzy 750ml 52zł

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...