Skocz do zawartości

silnik a wibracje pochodzace od niego


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No teraz synchro gaznikow - wibracje sie zmniejsza ale nigdy nie znikna.

To typowa cecha 4 cyl silnika, a czm wiekszy tym wieksze wibracje.

Dlatego w pozniejszych konstrukcjach japonczycy zastosowali walki wyrownowazajace.

Maja one ten problem ze zabieraja sporo mocy silnikowi.

Tak ze pytanie, czy wolisz wibrowac czy jezdzic wolniej ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher palo dzis poszlo na liczniku 320 wiec -->:clap:

 

Adamie

synchro zrobione podcisnienie w kazdym jest idealne (ustawialm to chyba z dobre 30-40min...)

A czy te silniki maja walki wyrownowazajace?

Wiem ze w XJ byly wibracje ok 5 tys a potem juz pieknie , ale tam chyba tez byly elekenty gumowe na laczeniu silnik - rama.

A tu sa same sruby (nawed w serwisowce i part manager ) niema zadnych laczen gumowych... stada moje pytania.

Myslalem ze moze cos nie tak z gaznikami ale swiece wszystkie sa ok.

 

A propo wibry to pieknie wibruja boksery czyz nie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher palo dzis poszlo na liczniku 320 wiec -->  

 

A gdzie ty "palo" tyle jeżdzisz tym swoim wózkiem widłowym?

Życie ci nie miłe? Pal licho ciebie...nie bedziesz już nam tu forum zatruwał :clap: i pogarszał jeszcze bardziej wizerunku hondy :D, ale szkoda osób postronnych...

 

A tak poważnie:

 

Ciesz sie motorem:) Dobrze że w końcu śmiga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w pozniejszych konstrukcjach japonczycy zastosowali walki wyrownowazajace.

Maja one ten problem ze zabieraja sporo mocy silnikowi.

To ja mam takie pytanko... W mojej RS 125 tez jest walek wyrownowazajacy. Co by bylo, gdyby... go nie bylo? :twisted:

Czy faktycznie az tak duzo mocy on zabiera? Czy wibracje moga zaszkodzic silnikowi i czy beda one az tak mocno wyczuwalne? W koncu to tylko 1 cylinder...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek

ja je najmocniej czuje na kierownic, raczki , teraz sie zastanawiam czy to niebedzie powodowac ciezarki ktore sa wew kiery , a ze jeszcze niema ciezarkow zew(manetki zaslepione) to one bede to powodowac.

Niejest to wina zawieszenia czy kola gdyz... nieda sie tego tak wytlumaczyc czuc tam drganie wlasnie pochodzace od silnika , lub w/w wkladek ciezarkowych :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...