Skocz do zawartości

Obrotomierz w GPZ600R nie funcjonuje


mirus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:clap: czesc! Mam problem,nie wiem jak sprawdzic obrotomierzw mojej kawasakiGPZ600R,przestal dzialac,nie wiem czy to wina dlugiego postoju w zimie,czy tego ze podczas ladowania akumulatora chcialem go odpalic.Moto funkcionuje tak jak wczesniej tylko obrotomierz nic nie wskazuje.Boje sie ze gdy kupie obrotomierz moze okazac sie ze to nie to. Moze ktos mial podobny problem?Albo wie jak to zrobic.Dzieki czesc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mial podobny problem?Albo wie jak to zrobic.Dzieki czesc!

 

ano miałam podobny problem i... okazało się, że to tylko linka obrotomierza odkręciła się na dole od puszki zegarów. Wystarczyło wsadzić łapkę między owiewkę i zegary i wkręcić linkę gdzie jej miejsce :clap:

 

Życzę ci, żeby to było właśnie to, a nie nic poważniejszego :D

 

Pozdrawiam

Aguś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mial podobny problem?Albo wie jak to zrobic.Dzieki czesc!

 

ano miałam podobny problem i... okazało się' date=' że to tylko linka obrotomierza odkręciła się na dole od puszki zegarów. Wystarczyło wsadzić łapkę między owiewkę i zegary i wkręcić linkę gdzie jej miejsce :clap:

 

Życzę ci, żeby to było właśnie to, a nie nic poważniejszego :D

 

Pozdrawiam

Aguś :D[/quote']

 

Paweł i Piotr Dudek maja juz niezłą konkurencje w postaci Speca-Agnieszki... :lol: Fachura! :D

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Piotr Dudek maja juz niezłą konkurencje w postaci Speca-Agnieszki... :lol: Fachura! :D

 

KLOPS :!: Paweł z Piotrem mogą spać spokojnie :lol:

 

Motocykl Mirusa nie odbiega od normy i tak jak mówicie jego GPZta ma obrotomierz napędzany elektronicznie :) Wysłał mi nawet b. uprzejmą PW w tej sprawie :D Przy okazji: następnym razem jak chlapnę jakąś głupotę na forum, to odpowiadaj wprost - też na forum :clap: ...nie obrażę się, nie zrobi mi się przykro, ani nic z tych rzeczy :) Mam duży dystans do siebie, a tym bardziej do swojej wiedzy mechanicznej (a raczej jej braku :D) :D ...tak sobie wymyśliłam, że jak obrotomierz ma klasyczną wskazówkę, to nie jest elektroniczny :D a tu się ciekawostki (jak dla mnie :D ) dowiedziałam :D

 

Pozdrawiam i sorki za zamieszanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za wszystkie podpowiedzi! No coz probowalen juz prawie wszystkiego,tylko ta elektronika ,no nie znam zie na tym.Ten obr. ma w sobie woltomierz .Ale ani jedno ani drugie nie funkcjonuje.Mam schemat elektryczny od GPX mowia ze to samo.Probowalem polaczyc kabel czarny wychodzacy od cewki wys.napiecia(cyl.2i4)do tego czarnego ktory zasila obrotomierz ale nic ani woltomierz ani obr. nie funkcjonuja .No nie zawsze czas pozwala ,ale bede szukal dalej . Dzieki ! Pozdrowienia dla Wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obr. ma w sobie woltomierz .Ale ani jedno ani drugie nie funkcjonuje

czyl taki, jak mowilem. jezeli masz jakiekolwiek pojecie o elektryce to przedzwon kabelki, pomierz napiecia. aha, jeszcze jedno: obrotomierz bierze sygnal z cewki bezposrednio, a nie z modulu? wrzuc gdzies schemat na 4um. ostatnia opcja to taka, ze jeblo cos w srodku i bez rozbiorki sie nie odbedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obr. ma w sobie woltomierz .Ale ani jedno ani drugie nie funkcjonuje

czyl taki, jak mowilem. jezeli masz jakiekolwiek pojecie o elektryce to przedzwon kabelki, pomierz napiecia. aha, jeszcze jedno: obrotomierz bierze sygnal z cewki bezposrednio, a nie z modulu? wrzuc gdzies schemat na 4um. ostatnia opcja to taka, ze j*b*o cos w srodku i bez rozbiorki sie nie odbedzie

ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obr. ma w sobie woltomierz .Ale ani jedno ani drugie nie funkcjonuje

czyl taki, jak mowilem. jezeli masz jakiekolwiek pojecie o elektryce to przedzwon kabelki, pomierz napiecia. aha, jeszcze jedno: obrotomierz bierze sygnal z cewki bezposrednio, a nie z modulu? wrzuc gdzies schemat na 4um. ostatnia opcja to taka, ze j*b*o cos w srodku i bez rozbiorki sie nie odbedzie

ok
[bez rozbiorki sie nie odbylo,spalil sie uklad zcalony,a ze nie mzna go bylo zastapic ,to wymienilem sam obrotomierz ,no i jak na razie jest ok! JAKO PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH TAKICH JAK JA,HASLO,"OSTROZNIE Z PRADEM" Dzieki Wam wszystkim za pomoc ,czesc! :clap: [/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...