Skocz do zawartości

Olej Shtil


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 4T to takiego czegos wlac nie moge

ale kumpel jezdzi DT125 na oleju do husqvarny zielonym (czerwony tez jest dobry) i nie narzeka, olej ten nadaje sie do pił a o ile wiem to pily sa wysoko obrotowe czyli jest tam dosyc duze tarcie i jak tam olej zdaje egzamin to i w motocyklu 2T jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o jeszcze jakies opinie . Poki co powoli sie przekonuje do takiego oleju bo roznica w cenie jest znaczna ;] . Mozna taki olej porownac do Castrola r2 ? Chetnie bym sie przerzucil na taki olej do pil tylko prosze jeszcze o jakies wypowiedzi na ten temat . (np.Strzalka, enduroguy'a i innych endurowcow :clap: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kuzyn do DT 80 LC leje olej STIHL i jest ok. Jeszcze silnika nie zatarl. Ja w simsonie uzywalem Castrola R2. Jest odczuwalne lepsze przyspieszenie, mniej kopci , a jak zdjelem glowice to ZERO NAGARU!!

Pozniej zmienilem na Castrol T2, szczerze powiem ze nie jestem z niego zadowolony, troche juz kopci na glowicy jest juz nagar. Wiec wole juz zaplacic za syntetyka R2 40 zl niz za mineralnego T2 30 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym sie przerzucil na taki olej do pil tylko prosze jeszcze o jakies wypowiedzi na ten temat . (np.Strzalka, enduroguy'a i innych endurowcow )

Pomoglbym ale jezdze w sumie na tym co moj ojciec kupi do kosiarki spalinowej :clap: (jakis Castrol, Shell itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem w wyborze oleju. Wiem, że najlepsze są syntetyki i jednym z nich jest MOTUL 800, ale cena dość duża. Czy jest jakiś dobry olej tak gdzies w cenie ok. 30zł. Co myślicie o ORLEN Platinum??? Wiem, że to ode mnie zalezy jaki olej będe lał i chce lać taki, zeby motor bardzo dobrze chodził, ale tez mało kosztował bo 1L=50zł=ok.15godzin jazdy to troche jest wiadomo, że lepiej wydać te 10-15zł więcej, ale może......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem w wyborze oleju. Wiem, że najlepsze są syntetyki i jednym z nich jest MOTUL 800, ale cena dość duża. Czy jest jakiś dobry olej tak gdzies w cenie ok. 30zł. Co myślicie o ORLEN Platinum??? Wiem, że to ode mnie zalezy jaki olej będe lał i chce lać taki, zeby motor bardzo dobrze chodził, ale tez mało kosztował bo 1L=50zł=ok.15godzin jazdy to troche jest wiadomo, że lepiej wydać te 10-15zł więcej, ale może......

 

 

Nie lej Orlena zapomnij wogłule o nim, polecam Shel Advence 2T Sintetik kosztuke około 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jeżdże na Castrolu, ale TTS (pełen syntetyk). Co od osiagów i reszty to nie mam porównania, bo do tej pory tylko go używałem. Jedno co moge o nim powiedzieć, że sprzęt w ogóle nie dymi, czy jest zimny czy ciepły, jedynie na b. wysokich obrotach silnika co jest zrozumiałe.

 

Dodane: tutaj jest pdf z aktualnymi cenami poszczególnych olejów z jakiegos sklepu

http://www.kaz.com.pl/get.asp?filename=Cennik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec smialo mam sie przesiadac na Shela :clap:

Bo Motul 800 ( taki dotychczas lalem ) 50 zl i jescze do tego nie znajde go chyba w moim miescie a shel zawsze sie znajdzie w sklepie z kosiarkami itp :D

 

prosil bym jescze o wypowiedzenie sie na ten temat jakis włascicieli Crossow

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...