Skocz do zawartości

fotoradar


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zrobili fotke mojemu samochodowi fotoradarem za przekroczenie prędkości prawie o 100%. Na zdjęciu nie widać twarzy kierującego. Byłem na policji w celu wyjaśnienia sprawy i póki co skorzystałem z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Zastanawiam się co dalej robić, może ktoś ma jakiś pomysł? Szkoda mi 8-miu punktów i 4 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma widac kierowcy, to mozesz wziac na zone, jesli takowa posiadasz, albo kogos krewenego czy znajomego, co nie jezdzi a prawko ma.

Potem tez mozesz "scyknac" sie z jakims znajomym policjantem i jak jest dobry ,to powinien Ci pomoc zejsc z ceny nawet do 100 zl.

 

Powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć e pojazd jest twój(zakładam że tak jest) ale użytkuje go kilka osób(wymień z 2-3 conajmniej które to potwierdza) i powiedzcie że nie jestescie w stanie stwierdzić kto tego dnia o wskazanej godzinie akurat jeździł i żadne z was nie przyznaje sie do winy(ale wszyscy muszą twardo iśc w zaprate że mogli jechać ale nie znaczy że jechali...).

W najgorszym wypadku z racji odmowy przyjęcia sprawa trafi do sądu grodzkiego i na 95% nie dostaniesz mandatu wcale bo nie będa w stanie udowodnić nikomu winy a skołuje ich dodatkowo że jest kilku potencjalnych winnych...8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można się tłumaczyć (szczególnie w przypadku jazdy na motocyklu, jeżeli nagrają człowieka, za przeproszeniem, od tyłu), że jest się w trakcie sprzedaży pojazdu i akurat tego dnia przyjechał potencjalny nabawca, zostawił kasę w zastaw i zabrał pojazd na przejażdżkę celem odbycia jazdy próbnej. :P

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.....

 

Olsen, to nie jest głupie co radzisz :idea: tylko że w moim przypadku to był samochód a miejsce zdarzenia odległe o 100 km od mojego miejsca zamieszkania. No ale dobra, sprubójmy założyć taką sytuacje:

Dałem ogłoszenie o sprzedaż samochodu, zadzwonił klient który wyraził zaiteresowanie ale nie był w stanie do mnie przyjechać, w takim razie ja zdecydowałem się przyjechać do niego, podał mi adres i swoje dane (które później wyrzuciłem). Na miejscu wybraliśmy się na przejażdżke, dałem mu prowadzić żeby sprawdził jak jeździ samochód.... no i... jak widać, przekroczył prędkość, a na koniec jeszcze rozmyślił się z zakupu :lol:

 

Co myślicie? troche to naciągane, czy kupią taką historyjke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taka sama sytuacje, tylko wezwala mnie nie policja, a straz miejska.

babka powiedziala, ze dlatego, ze nie widac twarzy nie dostane punktow (a tego bardzo nie chcialem;))), tylko mandat - 300 zl. moglem isc w zaparte, ale nie chcialo mi sie uzerac z sadami, a mandatu i tak nie zaplacilem, hehe

i co ciekawe, ja mieszkam w wawie, samochod jest w leasingu, zarejestrowany w lodzi, a i tak mnie skubance z leasingu zakapowaly:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć e pojazd jest twój(zakładam że tak jest) ale użytkuje go kilka osób(wymień z 2-3 conajmniej które to potwierdza) i powiedzcie że nie jestescie w stanie stwierdzić kto tego dnia o wskazanej godzinie akurat jeździł i żadne z was nie przyznaje sie do winy(ale wszyscy muszą twardo iśc w zaprate że mogli jechać ale nie znaczy że jechali...).

W najgorszym wypadku z racji odmowy przyjęcia sprawa trafi do sądu grodzkiego i na 95% nie dostaniesz mandatu wcale bo nie będa w stanie udowodnić nikomu winy a skołuje ich dodatkowo że jest kilku potencjalnych winnych...8)

 

Noo ... zrób to, jest najlepszy sposób i na 99% skuteczny, tylko znalezienie tych dwóch "współsprawców' bywa czasami trudne. Najlepiej założyć spółdzielnię, raz ty mnie, raz ja tobie ...

Spidi chyba już to przerabiał :clap: :D

 

Zbycho

XJR1300

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak poważnie to najbardziej podchodzi mi ten temat z jazdą próbną, bo najprostsze i w miare wiarygodne. Żony nie posiadam (ufff jak to dobrze :clap: ) a z kumplami wiecie jak jest, zbyt dużo kombinacji i gra nie warta świeczki...

 

czekam jeszcze na inne propozycje i z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...