Skocz do zawartości

benzyna w oleju - GS500e


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba o tym jest cały ten post!!!! I kurcze na samym poczatku już o tym pisałem!

 

Ps. Czy ty bart_b w ogóle czytasz posty?

 

czytam.

 

nie zrozumiałes o co zapytałem czy tam sie nieprecyzyjnie zapytałem - nie wazne.

 

to moze odwrotnie: czy moze paliwko pojawic sie na zewnatrz czyli np. pod motocyklem. jak np. ETZ czy wSKe zostawi sie z odkreconym to jasne ze bedzie plama. ale czy w motocyklu made in jaopan tak tez moze sie stac?

 

w zwiazku z tym ze to kaniki podcisnieniowe to nie powinno tak byc ale... w zwiazku z tym co czytam top moze byc roznie. po prostu troche pogupiałem bo tu jednemu koledze w ustawieniu na przelew czy jak to tam sie nazywa PRI niby tylko do wew. sie lało a puzniej czy tam wczesniej na zewnatrz ... to mnie zastanowiło. i stad moje pytanie. fakt faktem u mnie nie ma takiej pozycji jak PRI ale warto wiedziec na przyszłość

czy teraz jest prawidłowo ?? :D

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Owszem :D.

Jak zostawisz kranik na PRI i okaze sie, ze masz zaworki nieszczelne w gaznikach, to paliwo bedzie cieklo do gaznikow, przeleje sie gardlem i zacznie naplywac z jednej strony do cylindrow, a z drugiej do filtra powietrza - a z filtra przewodem odprowadzajacym na ziemie :D.

 

Tak bylo u mnie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest dla mnie satysfakcjonujaca odp. Dzieki Zbychu.

 

peeees

 

Widzisz idahoo nie trzeba od razu rownac z gleba :D

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No to tak:

Poskladalem dzisiaj motorek do kupy, kranik dziala prawidlowo, w gaznikach nic nie znalazlem, tylko dysze jeszcze przeczyscilem.

Zostal mi sie co prawda jeden przewod z gaznikow, z ktorym nie bardzo wiem co zrobic :oops:, ale chyba on sobie po prostu zwisal... (ten gorny przewod, wychodzacy z dwojnika laczacego oba gazniki).

 

A teraz mam nastepujacy problem. Co prawda innego wyjscia nie mam, ale moze cos madrego mi poradzicie.

Jutro bede zlewal ten olej z benzyna i... no wlasnie. Olej przed spuszczeniem trzeba rozgrzac, zeby lepiej splywal... No ale chyba odpalanie motocykla z takim olejem nie jest zdrowym pomyslem.

To co - mam zlewac na zimno?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest dużo benzyny w tym oleju to i tak jego lepkość będzie prawdopodobnie mniejsza niż rozgrzanego oleju ( nie rozcieńczonego benzyną ) :P

Tak więc zrób tak jak radzi POM i odkręć korek spustowy i zostaw. Myślę że godzina czekania w zupełności wystarczy.

Podczas wymiany odkręć filtr oleju, i poruszaj motocyklem , tak aby jak najwięcej tego oleju wyciekło.

Jeżeli w silniku pozostanie tylko niewielka ilość oleju z paliwem nie ma się co przejmować, benzyna odparuje w podwyższonej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolgiem :clap:

 

Qrde flaki, lo zesz grna, ja pierdnicze!

 

Dzisiaj zlalem "olej". Bylem swiecie przekonany, ze to bedzie tak, ze zleje sie najpierw olej, a potem paliwo, ktore wydawalo mi sie, ze nie jest mieszalne z olejem i bedzie plywalo na gorze...

A tu doslownie niagara 8O. Jak siklo, to doslownie konsystencja wody 8O.

I wyszlo tego ze srodka lekko liczac 7 litrow 8O 8O 8O 8O.

Teraz sobie jeszcze wykapuje, bo tak to zostawilem... A nowego oleju jeszcze nie widac :D. Mam nadzieje, ze najpozniej jutro przyjdzie i bede mogl to poskladac wreszcie...

 

Pozdrawiam

 

DOPISANE:

Mam awizo :D.

Jutro bede mial olej, wiec moze tez moto sprawne :D.

JUPI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolgiem :D

 

Qrde flaki' date=' lo zesz grna, ja pierdnicze!

 

Dzisiaj zlalem "olej". Bylem swiecie przekonany, ze to bedzie tak, ze zleje sie najpierw olej, a potem paliwo, ktore wydawalo mi sie, ze nie jest mieszalne z olejem i bedzie plywalo na gorze...

A tu doslownie niagara 8O. Jak siklo, to doslownie konsystencja wody 8O.

I [/quote']

 

Dyfuzja zrobiła swoje :clap:

 

Olej i benzyna samoistnie mieszają się ze sobą.

Gdyby tak nie było dwusuwy miały by niezły problem, bo np olej po dłuższym staniu motocykla wytrącał by się na dnie baku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem swiecie przekonany' date=' ze to bedzie tak, ze zleje sie najpierw olej, a potem paliwo, ktore wydawalo mi sie, ze nie jest mieszalne z olejem i bedzie plywalo na gorze...

A tu doslownie niagara 8O. Jak siklo, to doslownie konsystencja wody 8O.[/quote']

ja co drugą wymianę oleju wlewam taki siuwax motula (300ml), do płukania silnika, odstawiam moto na 15min, czekach chwilkę aż przestygnie i spuszczam :clap:.

też leci jak woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No, to posmigalem :D :D :D :D.

Rano odebralem olej z poczty, polazlem do garazu, wkrecilem filtr, wlalem nowy olej i Suzi chwycila nadzwyczaj chetnie :clap:. Az mi sie morda ucieszyla :).

Od razu polazlem posmigac i nakrecilem po Rybniku ok 50 km :).

Kranik dziala, bo mi raz rezerwa zaczela wolac, wszystko cacy :D.

 

Tylko wolne obroty mam na 1500, jak wczesniej byly na 1000. Musialem zle linke gazu dokrecic :D.

 

Suzi sprawna!!

 

Z tego miejsca chcialem zatem podziekowac wszystkim za cenne rady i slowa otuchy :D.

Przede wszystkim dzieku serdeczne dla kolegi SQL za pomoc w zdobyciu oleju i filtra :D.

DZIEKI!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...