Skocz do zawartości

Uszczelnienie układu wydechowego.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec taK:

mam wydech 4 w 2.

Cztery kolektory wchodzą do 'puszki' pod silnikiem ,z 'puszki' wychodza dwa tłumiki.

Czym uszczelnić lączenia kolektory-puszka,puszka tłumiki?????

Miałem taki fajny patent- sznurek azbezstowy fi1,5cm.Ucinało sie kawałek,rozklepywało na odpowiedni rozmiar i bardzo zgrabna i skuteczna uszczelka wychodziła.Ale niestety,śnurek sie skończył i czym go teraz zastąpić????

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnych pierścieni usczelniających - tak się skończyło jak z Samsonem staraliśmy się uszczelnić wydech w Jego GS wielona sposobami, ale nie był on montowany na wcisk rura w rurę, tylko za pośrednictwem wspomnianego pierścienia. Skończyło się na montażu tego co pwinno być. Wszystkie kombinacje, pasty montazowe itp zdawały egzamin na chwilę. Jak ktoś ma patent, to chętnie też posłucham :-).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi, czy jest to łączone "metal w metal", czy tak jak w wielu przypadkach jest jakieś "obce uszczelnienie". Jak masz na styk to są pasty które powinny załatwić sprawę (jak to zrobiłem u siebie w Hondzie), bo wydech miał minimalne przedmuchy na łączeniu) i chodziło sezon bez problemu i nie zapowiada się poprwaka, bo działa. Czasami jednak uszczelnienie ma kilka milimetrów i nie da się tego zrobić takimi specyfikami.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem z jakichś uszczelek silnikowych od ciągników rolniczych... i trzymało, ale pod wpływem temperarury trochę capiło... teraz czekam na oryginalny pierścień uszczleniający zamówiony u dealeraHondy w Białymstoku... miało być w ciągu 4-5 dni a okazuje się że nie ma...i do końca tygodnia napewno nie będzie... qrwa.. co się dzieje z tymi serwisami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych zmęczonych życiem motocyklach, gdzie fabrycznie było metal na metal można zamówić u znajomego tokarza kalibrownik do lekkiego rozbicia otworu zewnętrznego aby przywrócić mu kształt okręgu bo z zasady to są wybite na owal. Po rozbiciu na okrągło można nawinąć folię miedzianą lub dotoczyć pierścień stalowy o cieńkiej ściance a do uszczelnienia użyć starego elektrolitu - tylko wtedy po odparowaniu stanie się to nierozłączne.

Ważne aby obie rurki były okrągłe.

U mnie zdaje egzamin folia miedziana.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pogadać z elektrykami którzy pracują przy stycznikach wysokonapięciowych 3000V i więcej.

Pod każdym stykiem jest przy dźwigni pakiet chyba 100 listków taśmy miedzianej o grubości 0.1 mm i szerokości 30 mm.

Czasami po wypaleniu styków cały przekaźnik idzie na złom.

Wystarczy odzysk.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...