Skocz do zawartości

Opony Mitas Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy śmiga ktoś z Was na oponkach Mitas Enduro? Bo właśnie sobie zakupiłem taką na bajzlu do mego Transalpa (tył, na przodzie mam Michelina). Nówka sztuka ..200zł rzeźba bieżnika podobna jak w Michelinach.. wygląda nie źle... ciekawe jak sie będze na tym jeździło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ubiegłym roku kupiłem komplecik (nówki) Mitas E-08 (320zł za komplet)

 

Opony bardziej na szosę niż w teren. Na asflcie zachowują się nieźle.

Zobaczymy jak będzie w tym sezonie po "zimowaniu" i jak szybko się starzeją.

 

Ale jak się przesiadłem z 9-cio letnich Avonów to musi być lepiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem je z myślą o jeżdżeniu głównie po asfalcie, myślę że na szutrze też nie powinno być źle... a w ciężki teren raczej nie będę się zapuszczał... Ciekwai mnie jak jest z trzymaniem w ciasnych winklach i jak głęboko można się na nich składać w zakręt... na obecnym Bridgestonie w Bieszczadach na serpentynach poprzycierałem sobie buty ... bardzo ładnie trzyma i profil pozwala na głębokie złożenie się w zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem jak będzie ciepło to też pewnie sobie coś poprzycierasz.

 

Ale warto zachować ostrożność bo ja juz glebę zaliczyłem co ostudziło moja fascynację możliwościami tych opon.

Ale wtedy było chłodno, za ostro złożyłem się w zakręt i możliwe że zahaczyłem o pasy dla pieszych.

 

Będziesz musiał sam przetestować w bezpiecznym miejscu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na obecnym Bridgestonie w Bieszczadach na serpentynach poprzycierałem sobie buty ... bardzo ładnie trzyma i profil pozwala na głębokie złożenie się w zakręcie.

 

Mogę sie z Tobą zgodzić co do Bridgestone, super przyczepność, materiał i wykonanie. A co do Mitasów... :roll: no cena jest bardzo atrakcyjna jak na nówki, porównując do innych firm to są w tyle. Ale zalezy kto jak jeździ.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak E-08, ale ja mam na tyle E-09 i muszę powiedzieć że dobrze jeździło mi się na tej oponce w terenie jak i na asfalcie.

Niestety zauważyłem na oponie drobne pęknięcia, co jakiś czas między kostkami.

Nie mam pojęcia czy to taki urok opon MITAS, czy ta moja była jakaś ferelna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam mitas e 7 z tyłu i też mi pekła, tzn wydaje mi sie że stało się to w momencie kiedy opona zaprała się o sliski krwaężnik i przesadziłem z gazem , poprostu naderwał sie kawałek kostki :? i to w taki sposób, ze widac prawie druty

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam mitas e 7 z tyłu i też mi pekła, tzn wydaje mi sie że stało się to w momencie kiedy opona zaprała się o sliski krwaężnik i przesadziłem z gazem , poprostu naderwał sie kawałek kostki i to w taki sposób, ze widac prawie druty

No wlasnie slyszalem opinie ludzi sprzedajacych opony na gieldzie. Jak ogladalem oponki u 3 osob (chyba 2xBridgestone, 1xKenda) kazdy powiedzial: "To nie jest zaden Mitas- tu Ci nie urwie kostek przy mocniejszej jezdzie w terenie" ;) . Takze chyba ten typ tak ma. Po prostu cos za cos- atrakcyjna cena ale troche gorsza jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam mitas e 7 z tyłu i też mi pekła' date=' tzn wydaje mi sie że stało się to w momencie kiedy opona zaprała się o sliski krwaężnik i przesadziłem z gazem , poprostu naderwał sie kawałek kostki :? i to w taki sposób, ze widac prawie druty[/quote']

 

Ja mam w Cr mitas c-10 z tyłu i jest to powoli szmata a nie opona. Jedna kość jest wyrwana z korzeniami ;) a już 6 innych jest połamanych. Nie polecam opon tej firmy do mocniejszych sprzętów

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Cr mitas c-10 z tyłu i jest to powoli szmata a nie opona. Jedna kość jest wyrwana z korzeniami a już 6 innych jest połamanych. Nie polecam opon tej firmy do mocniejszych sprzętów

pozdrawiam

Nom Wojtas ma racje, mi w MTXsie(tak tak w MTXsie80) potrafiło kostke wyrwać, jest to opona typowo na jeden sezon i to jeszcze przy w miare normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "komplecik" MITAS'a. Tył model C-04 ( tak pisze przynajmniej ) a przód E-04 . Za tył dałem 15 zł :D Najlepsza to ona nie jest. Szybko sie starła, kostka się złamała jak wjechałem na krawędź płyty betonowej ( troche zaczęło kołem obracać bo mokro było ;) ). Przód całkiem całkiem :D nie zauważyłem śladów zurzycia ;) No ale cóż... w końcu Made in Czech republik :?

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...