Skocz do zawartości

GPS - wasze doswiadczenia na motocyklu


Bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co znalazłem to takie rozwiązanie - nie mogę powiedzieć, że nie skuteczne, ale ma pewne nie dociągłości...

http://bikepics.com/pictures/1094779/

 

cóż, mam dziwne przekonanie, że takie rozwiązanie jest mimo wszystko efektywniejsze. choć może nie tak efektowne :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam komórki na Symbianie Nokia E50 + odbiornik Nokia LD-3W+ mapy TomToma.przejechałem na tym zestawie w zeszłym roku traskę do Czarnogóry i byłem bardzo zadowolony.zalety takiego rozwiązania są takie że nie dublujemy sprzętu,ładowarek i innych dupereli jak np.mp3 czy nawet aparat foto.minus to mały ekran ale z drugiej strony nic nie odciaga naszej uwagi od drogi :D .ostatnio zainstalowałem mapy Garmina ale powiem szczerze że TomTom bardziej mi pasuje,jest łatwiejszy w obsłudze i lepiej "wybiera" trasy.jeżeli miałbym kupić jakąś nawigację motocyklową to napewno byłby to TomTom Rider.tylko ta cena !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie gps jako totalny "lajkonik" chciałem zapytać o mapy i ich wgrywanie do komórki Sony Ericsson P1i. Sprzęt pracuje w systemie Symbian. Czy ktoś już tego używa? Mam zainstalowany Wayfinder 7 ale pracuje on tylko z dostępem do internetu. Czy oznacza to, że kożystanie z gps możliwe jest tylko gdy komórka ściąga dane z netu? Jeżeli tak no to totalna porażka. Pozdrawiam

p.s. a propos http://bikepics.com/pictures/1094779/ - może z wypustkami albo jakieś bananowe :biggrin: :biggrin:

Edytowane przez DrSpławik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OStatnio zakupiłem nawigacje samochodową ale mocuje ją na swoim B6. Metoda jest prosta - przyssawką do szyby na takiej wysokości aby nie zasłaniało zegarów. Dla zabezpieczenia planuje zamocować uchwyt do szyby jakąś ładną śrubką co by nie odpadło na jakiejsc dziurze. W razie deszczu będe chować do tankbaga - raczej nie pociąga mnei "zabezpieczanie" gumka :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W temacie gps jako totalny "lajkonik" chciałem zapytać o mapy i ich wgrywanie do komórki Sony Ericsson P1i. Sprzęt pracuje w systemie Symbian. ..."

 

Napewno możesz wgrać TomToma 6...poszukaj na necie :icon_evil: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. a propos http://bikepics.com/pictures/1094779/ - może z wypustkami albo jakieś bananowe

Czemu nie uprasza się tylko o nie stosowanie plemnikobujczych bo plmtopa rysują ;p

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że taki uchwyt na pierwszej dziurze się rozsypie a nawigacja z niego wypadnie?

 

Pozdro. Piter

Mio nawet produkuje do swoich modeli taki uchwyt, więc chyba się sprawdza :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OStatnio zakupiłem nawigacje samochodową ale mocuje ją na swoim B6. Metoda jest prosta - przyssawką do szyby na takiej wysokości aby nie zasłaniało zegarów. Dla zabezpieczenia planuje zamocować uchwyt do szyby jakąś ładną śrubką co by nie odpadło na jakiejsc dziurze. W razie deszczu będe chować do tankbaga - raczej nie pociąga mnei "zabezpieczanie" gumka :icon_exclaim:

Wydaje mi sie ze z ta srubka to nie jest dobry pomysl. Pod wplywem drgan jesli palm bedzie wisial na tej wlasnie srubce moze Ci poniszczyc szybe. Dobrze bym sie zastanowil.

Jesli chodzi o "gumke" to jestem ciekawe jak wlasciciel pozniej usuwa srodek pelmnikobojczy czy nawilzajacy z palma :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po między śrubką a szybą będzie uszczelka gumowa wlasnie w celu zabezpieczenia szyby i minimalnej eliminacji drgań. To samo będzie od strony uchwytu. Co do gumki-może stosuje Durex Performa które przydłużają stosunek (przydłużają działanie baterii:D). Myśle ze nie jest zlym pomyslem posiadanie takiej "wymytej" gumki gdzies w schowku wlasnie na taki wypadek - tzn zabezpieczenie nawigacji przed deszczem.

Edytowane przez bandita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

OStatnio zakupiłem nawigacje samochodową ale mocuje ją na swoim B6. Metoda jest prosta - przyssawką do szyby na takiej wysokości aby nie zasłaniało zegarów. Dla zabezpieczenia planuje zamocować uchwyt do szyby jakąś ładną śrubką co by nie odpadło na jakiejsc dziurze. W razie deszczu będe chować do tankbaga - raczej nie pociąga mnei "zabezpieczanie" gumka :D

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz przyssać pałąka do szyby i dokręcić na pewniaka śrubą? Sposób może i skuteczny, ale pewnie bedziesz sobie musiał wybrac jak najkrótszego, bo na długim (samochodowym) wszystko bedzie Ci wibrowało. Bedziesz sie meczył z odczytem podczas jazdy. Bardziej bym się martwił żeby nawigacja nie wypadła z uchwytu bo przyssawki raczej solidnie trzymają.

 

 

Myślicie, że taki uchwyt na pierwszej dziurze się rozsypie a nawigacja z niego wypadnie?

 

Pozdro. Piter

 

Stary, to dobre na rower, ja bym nie rydzykował. No chyba ze chcesz zobaczyc palma zsuwającego się z tego plasticzku i malowniczo rozsypującego sie po asfalcie :wink:

 

 

W Polsce można dostać motocyklowe Aqua Boxy na allegro:

http://allegro.pl/item302041106_motocyklow...quad_f_vat.html

 

Panowie, i to wydaje sie być najrozsądniejsze wyjście z sytuacji. Widziałem cóś podobnego u niejakiego Wojtasika na DLu. Zasówał z tym podczas deszczu i było gites. Tyle że Wojtasik mówił o duzo wyzszej sumie niż jest podana w aukcji. To na minus.

 

A i jeszcze jedno. Bateria w moim mio 550 wytrzymuje jakieś 4-5 godzin. czy to normalne, czy załatwiłem baterie juz na samym starcie? W podróży mam nawig w kieszeni i odpalam jak juz totalnie nie kumam gdzie jestem.

Jednak mapa w tankbagu to podstawa......do zaczajenia tematu z policja jak juz zatrzymaja. O podróznik słysze i jakos zawsze sie upiekło :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, to dobre na rower, ja bym nie rydzykował. No chyba ze chcesz zobaczyc palma zsuwającego się z tego plasticzku i malowniczo rozsypującego sie po asfalcie :biggrin:

Oto chodzi że ten uchwyt jest taki sam jak oryginał - jeśli ktoś jeździ z oryginalnym uchwytem przyssanym do szyby i się trzyma to teoretycznie z tym też nie powinno być problemu ?

 

Pozdrawiam Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba u mnie szyba jest zaokrąglona i wole nie ryzykować ze przyssawka się odklei. Uchwyt jest dość krótki - 5 cm to max i juz sprawdzalem i nic nie wibrowalo - bylo git tylko na dziurach ta przyssawka niby sie trzymala ale pewnego pięknego dnia dziura moze okazać się za duza i odpadnie - chwyt trzyma nawigację dość mocno - ale na to tez znajde jeszcze jakieś ulepszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego posta więc daje nowy. To są zdjęcia jak wygląda nawigacja na motocyklu. Nie działa na nią wiatr, kierownica nigdize jej nie dotyka, nie zasłania zegarów (przynajmniej ja je widzę - wyższe osoby muszą inaczej umocowac urzadzenie) a co najważniejsze - wszystko jest stabilne i nie wibruje - uchwyt jest oddzielony od szyby pół centymetrową warstwą silikonu.

 

http://www.bikepics.com/pictures/1167004/

http://www.bikepics.com/pictures/1167002/

 

Jeżeli ktoś ma problem jak zamocować u siebie nawigację - chętnie pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...