Skocz do zawartości

GPS - wasze doswiadczenia na motocyklu


Bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(..) ale IMHO dużo lepszy (iGO) od Destinatora. Ponoć jeszcze lepszy jest TomTom (występuje w wersji na Windows Mobile), ale jeszcze nie testowałem.

Ja od momentu zainstalowania iGO jezdze tylko na tym, czasami odpale AMape, bo iGO nawiguje glownie po drogach asfaltowych.

Jesli chodzi o porownanie iGO vs TT5, to intuicyjnosc jest zblizona, ale iGO ma co najmniej dwie zalety wiecej: ZNACZNIE szybciej przelicza (i wylicza rowniez) trasy (przeliczenie po zjechaniu to doslownie sekunda, dwie..), i ma super pokrycie PL (zna chyba wszystkie drogi asfaltowe, oczywiscie poza tymi najnowszymi - trzaby sobie zrobic upgrade). Zajmuje tez znacznie mniej miejsca na karcie.

Tak wiec IMO iGO gora! :buttrock:

 

A TT jest tez na Symbianie - wazna informacja dla posiadaczy smartfonow z tym systemem :biggrin:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze napiszę o dwóch wadach iGo które trochę mnie wkurzają. iGo nie ma możliwości wyszukiwania punktów POI na wyznaczonej trasie oraz nie ma możliwości zapisania wprowadzonej trasy, tak, żeby można było ją w przyszłości odtworzyć. Ponoć TT ma obydwie te funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iGo nie ma możliwości wyszukiwania punktów POI na wyznaczonej trasie

Wyszukiwanie POI jako takich jest. iGO w zaleznosci od polozenia kursora moze znalezc konkretna stacje konkretnej marki.

Jak ta wspomniana przez Ciebie funkcja dziala w TT to nie wiem, nigdy z niej nie korzystalem.. wlasnie szukam czegos takiego ale nie moge znalezc :rolleyes:

 

oraz nie ma możliwości zapisania wprowadzonej trasy, tak, żeby można było ją w przyszłości odtworzyć. Ponoć TT ma obydwie te funkcje.

Zapisywanie trasy podczas jej pokonywania jest na pewno w AutoMapie, i na pewno nie ma go w iGO. A w TT nie moge nic takiego znalezc.. uzywam TT v5, a jest juz v6, i moze w tej nowszej sa takie ekstrasy..? :cool:

W TT v5 mozna sobie trase zaplanowac, i taka 'zaplanowana' faktycznie mozna zapisac.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dostalem w prezencie Garmina.Nuvi 360,prowadzi mnie to cholerstwo po oplotkach miast,kaze wracac z drogi(krotszej) glownej na boczne dłuzsze...nie wiem jak sie do tego zabrac...jestem po prostu zielony w tym temacie.czy musze wgrywac jakies dodatkowe programy-mapy aby pracowal poprawnie?( jest przywieziony z UK i nic nie bylo wgrywane czy ustawiane)Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem w prezencie Garmina.Nuvi 360,prowadzi mnie to cholerstwo po oplotkach miast,kaze wracac z drogi(krotszej) glownej na boczne dłuzsze...nie wiem jak sie do tego zabrac...jestem po prostu zielony w tym temacie.czy musze wgrywac jakies dodatkowe programy-mapy aby pracowal poprawnie?( jest przywieziony z UK i nic nie bylo wgrywane czy ustawiane)Dzieki i pozdrawiam

Na pewno nie zaszkodzi wgrac soft dedykowany na Polske, czyli bodajze GPmapa. Oczywiscie platny.

Nic wiecej nie pomoge, bo do tej pory nie uzywalem sprzetu Garmina.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze poszukać darmowej na ump.waw.pl

 

Poza tym sprawdź, czy masz w odbiorniku zdefiniowane "najkrótsza", czy "najszybsza". Polecam tę drugą opcję.

 

 

Pozdrówka

 

P.s. za jakiś tydzień ma się pokazać GPMapa 5.0 w cenie 549zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

 

sczeze mowiac poszukuje sczczegolowej mapy Irlandii (nie polnocnej bo ta jest razem z anglia)dla programu TOM TOM na HP iPAQ hw6515 .zerkam w neta i widze tylko to cos z karta SD co mi sie nie podoba ze wzgledu na zajecie jednego portu.mozna to skopiowac na bardziej pojemna karte?mam 8GB SD i 2GB mini SD i nie chce sie ograniczac pojemnosciowo.jezeli chodzi o mapy TT to wrzucilem wszystkie (poza Ireland bo tych do nie dawna nie bylo a teraz widze ze sie cos pojawilo)na karte SD zwykla i z powodzeniem mozna je przelaczac w programie.w zasadzie jest podstawowa mapa Irl i zawsze jakos mozna z tego skorzystac ale dzis bylem w polnocnej gdzie jest kazdy numer domu i odczowam znaczna roznice w urzytkowaniu...

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) to cos z karta SD co mi sie nie podoba ze wzgledu na zajecie jednego portu.mozna to skopiowac na bardziej pojemna karte?mam 8GB SD i 2GB mini SD

Moze byc jeden problem: wersje preinstalowane na kartach (czy to SD, czy CF) maja nieco inna strukture (czy raczej nazwy plikow, i ich ilosc) niz wersja instalowana z DVD. Jesli jednak uzywasz wersji na karcie, i z takiej wersji kopiujesz, to powinno byc OK. Ja w ten sposob robie sobie backup (=zgrywam na hdd, i potem z niego wgrywam jesli cos jest mi potrzebne), bo instalowanie z DVD via USB v.1.1 to taka mala porazka :icon_biggrin:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

troche odswieze temat.

 

z tego co widze prawie rok nie bylo nic poruszone a sporo sie zmienilo. ma ktos garmina zumo 550 albo tom tom ridera?? szukam opinii na temat w/w.

 

wie ktos moze czy da sie je odblokowac zeby wgrac inne mapy. uzywam Mio V3 i to chyba najlepsiejsza mapa na rynku.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na garmina nie wgrasz innych map niż te w formacie garminowski. Wszystkie Automapy, Destinatory, MioMap, MapyMap itd nie będą poprostu działać. Pozostaje Ci jedynie GPmapa i City Navigator. Sam się zastanawiałem nad nawigacją Garmina (nie motocyklową) ale jak się o tym dowiedzialem zdecydowalem się na zakup mniej znanego produktu ale wystarczającego dla mnie.

 

Na garmina nie wgrasz innych map niż te w formacie garminowski. Wszystkie Automapy, Destinatory, MioMap, MapyMap itd nie będą poprostu działać. Pozostaje Ci jedynie GPmapa i City Navigator. Sam się zastanawiałem nad nawigacją Garmina (nie motocyklową) ale jak się o tym dowiedzialem zdecydowalem się na zakup mniej znanego produktu ale wystarczającego dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam takiego sobie garmina i ma ale b. ogólną mapę europy a potrzebuję od Austri wszystko na południe(była Jugosławia, Rumunia, Węgry i Czechy Bułgaria itp) podobno jest wiele map do "załatwienia" ale gdzie co i jak i proszę b.prostym językiem, bo to ciemna magia, zwlaszcza to wgrywanie. Konkretniej proszę na priva aby czasem w sieci głupot nie strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam takiego sobie garmina i ma ale b. ogólną mapę europy a potrzebuję od Austri wszystko na południe(była Jugosławia, Rumunia, Węgry i Czechy Bułgaria itp) podobno jest wiele map do "załatwienia" ale gdzie co i jak i proszę b.prostym językiem, bo to ciemna magia, zwlaszcza to wgrywanie. Konkretniej proszę na priva aby czasem w sieci głupot nie strzelić.

Witam,

 

Takiego sobie GARMINA tzn jakiego? Nie wszystkie nowe mapy wgrasz na starsze modele.

 

Tutaj jest sporo darmowych map:

 

http://mapcenter.cgpsmapper.com/catalogue.php

http://www.openmaps.eu/

http://ump.waw.pl/wszystkie.html

 

Odnosnie porad co i jak to polecam fora GPSowe bo nie ma sensu tutaj sie powtarzac a jest co czytac. Na pewno polecam strone pana Lecha - GSPmaniaka to skarbnica wiedzy dla nowicjuszy i nie tylko. Poza tym tam rowniez znajdziesz mape TOPO wybranych obszarow gorskich Polski i Slowacji jesli tylko Twoj odbiornik potrafi ja lyknac. Rowniez mapy bazowe w wersji Europejskiej dla odbiornikow z USA :icon_question:

 

http://gpsmaniak.com/

http://www.garniak.pl/

http://forum.garmin.pl/

 

Ps Gdyby ktos z forumowiczow dysponowal mapa Ukrainy lub Rumunii lepsza(dokladniejsza) niz w podanych linkach to prosze o namiary. Rzecz jasna mam na mysli mapy darmowe. Do Garmina 60Csx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do ludzi którzy używają samochodowej nawigacji na motocyklu - macie jakiś patent jeśli chodzi o zabezpieczenie przed deszczem? Czy jedynym wyjściem jest schowanie urządzenia do kierzeni, bądz mapnika? Jedyne co znalazłem to takie rozwiązanie - nie mogę powiedzieć, że nie skuteczne, ale ma pewne nie dociągłości...

http://bikepics.com/pictures/1094779/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...